جولای 20, 2024


ایسنا/گیلان مدیر پزشکی انتقال خون گیلان از اجرای پویش «نذر خون حسینی» در استان همزمان با آغاز ماه محرم خبر داد و گفت: پویش نذر خون از اول ماه محرم تا ۲۰ ماه صفر در گیلان اجرا می‌شود.

دکتر گیتی ایزدی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا از اجرای پویش «نذر خون حسینی» در استان همزمان با آغاز ماه محرم خبر داد و اظهار کرد: پویش حسینی «نذر خون» هر ساله در ماه محرم با مشارکت دوستداران اباعبدالله الحسین(ع) با هدف کمک به بیماران نیازمند اجرا می‌شود و بسیاری از عاشقان حسینی به یاد خون‌های پاک ریخته شده در کربلا، خون خود را برای کمک به بیماران اهدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه پویش نذر خون از اول ماه محرم تا ۲۰ ماه صفر در گیلان اجرا می‌شود، افزود: پایگاه‌های اهدای خون رشت و لاهیجان همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۹ و پایگاه‌های دیگر شهرها هم از ساعت ۷ و ۳۰ صبح تا ساعت ۱۳ آماده خونگیری از عزاداران حسینی هستند.

مدیر پزشکی انتقال خون گیلان با اشاره به نیاز دائمی استان به همه گروه های خونی، گفت: در سه ماهه اول سال‌جاری ۲۶ هزار و ۴۵۶ نفر موفق به اهدای خون شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۱۲ درصد رشد داشته است، از این تعداد ۱۳ هزار و ۱۸۳ نفر اهداکننده مستمر، ۶۸۲۵ نفر اهداکننده باسابقه، ۳۴۸۷ نفر اهداکننده اول بودند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *