می 29, 2024

&nbsp&nbsp29 آبان 1402&nbsp &nbsp &nbsp-&nbsp &nbsp &nbsp تاریخ انتشار: &nbsp29 آبان 1402
رابیتس و کناف

کناف و رابیتس هر دو برای طراحی دکوراسیون داخلی و پوشش سقف مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع کاربرد هر دو یکسان است اما مساله اصلی اینجاست که برای ساختمان‌سازی کدام‌یک گزینه بهتری است. در این مقاله قصد داریم به پرسش اصلی کناف بهتر است یا رابیتس به صورت کامل پاسخ دهیم. اگر شما هم در صنعت ساختمانی فعالیت دارید یا می‌خواهید از کلاف و رابیتس استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

بررسی تفاوت کناف و رابیتس؛ از تنوع محصول تا اجرا

کناف یک ورق فولادی گالوانیزه است که با لایه‌های گچی یا سیمانی روی آن ساخته شده و روکش این لایه گچی می‌تواند رنگ یا کاغذ دیواری باشد. در صنعت ساختمانی به کناف گچ برگ هم گفته می‌شود. اما رابیتس نوع ورق فولادی گالوانیزه است که طی فرآیندهای مختلفی آماده می‌شود. بد نیست بدانیم که سابقه استفاده از رابیتس در صنعت ساختمانی به نسبت کناف بسیار بیش‌تر است. در ادامه با تفاوت‌های رابیتس و کناف از نظر تنوع و نحوه اجرا آشنا می‌شویم. اگر به دنبال کسب اطلاعات کامل‌تر و دقیق‌تری هستید پیشنهاد می‌کنیم مقاله کناف بهتر است یا رابیتس را مطالعه کنید.

 

تنوع کلاف و رابیتس چگونه است؟

کناف به صورت پیش‌ساخته و توسط شرکت‌های ساخت کناف ساخته و به بازار عرضه می‌شود. اما رابیتس سازه فولادی است که در محل به اشکال مختلفی به سقف اتصال پیدا می‌کند. با توجه به تولید کناف در کارخانه تنوع کناف به نسبت رابیتس بسیار بیش‌تر است. بنابراین اگر به دنبال تنوع بالا هستید، بهتر است کناف را انتخاب کنید.

اجرای متفاوت کناف و رابیتس

برای نصب کناف می‌توان از شیوه یکپارچه استفاده کرد. در این شیوه کناف با پیچ‌هایی به سقف متصل می‌شود. در مرحله بعد از نصب کناف به سراغ رنگ کردن یا گچ کردن کناف می‌روند. البته شیوه‌های دیگری نیز برای اجرای کناف وجود دارد اما روش یکپارچه رایج‌ترین نحوه نصف کناف است.

برای اجرای رابیتس باید کلاف آن نصف شده و سپس توری رابیتس بر روی آن قرار بگیرد. پس از این مرحله نوبت به گچ و رنگ می‌رسد. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با نحوه رابیتس کاری مقاله میلگرد مناسب رابیتس کاری چیست را مطالعه کنید.

مقایسه کناف و رابیتس

در ادامه نگاهی به مزایای اقتصادی و اجرایی کناف و رابیتس داریم تا در کل بتوانیم انتخاب بهتری انجام دهیم.

کناف بهتر است یا رابیتس؟ یک مقایسه کامل

سرعت بالای کناف در اجرا

با توجه به اینکه کناف به صورت کاملاً آماده است و صرفاً در محل نصب می‌شود، اگر محدودیت اجرایی دارید، بهترین پیشنهاد ما استفاده از کلاف است تا به سرعت بتوانید سقف و دکور مورد نظر خود را پیاده‌سازی کنید. اما رابیتس در محل اجرا شده و بنا به تجربه نیروی کار ممکن است زمان بیش‌تری از شما بگیرد.

وزن کم‌تر کلاف به نسبت رابیتس

اگر وزن برای شما اهمیت دارد، باید بدانید که کلاف وزن کم‌تری نسبت به رابیتس دارد. وزن بالای رابیتس باعث می‌شود که در هنگام اجرا به تحمل بار ساختمان و خطرات آن توجه کنید.

مقاومت در برابر زلزله کدام‌یک بهتر است؟

کلاف در تست‌های مختلف در برابر زلزله واکنش مقاومتی بهتری نشان داده و آسیب کم‌تری به ساختمان وارد کرده است.

انعطاف‌پذیری بیش‌تر کلاف نسبت به رابیتس

برخی از انواع کلاف قابلیت جابه‌جایی دارند. به این معنی که می‌توان کلاف های سقف یک ناحیه از منزل را با ناحیه دیگر تغییر داد.(برای مثال جابه‌جایی کلاف پذیرایی با اتاق خواب) از طرف دیگر در طولانی مدت کلاف به راحتی تعمیر و تعویض می‌شود اما رابیتس نیازمند بنایی برای تغییر است.

مقاومت بالای رابیتس در برابر حرارت و ضربه

رابیتس به نسبت به کلاف مقاومت بسیار بیش‌تری در برابر حرارت و ضربه دارد و در آتش سوزی‌های احتمالی امکان فروریختن سقف رابیتسی بسیار کم‌تر است. بنابراین اگر در محلی حادثه‌ساز در حال ساختمان سازی هستید، رابیتس گزینه مناسب‌تری است.

نیروی تخصصی کم‌تر برای اجرا کلاف

یکی دیگر از تفاوت‌هایی که بر روی تصمیم نهایی کلاف یا رابیتس تاثیر می‌گذارد، حضور نیروهای تخصصی کم‌تر برای نصف کلاف است. هم نیروی کار و هم تجهیزات رابیتس کاری در بازار به نسبت کلاف بسیار بیش‌تر است و تاثیر مستقیمی بر روی انتخاب نهایی پیمان‌کاران ساختمانی دارد.

هزینه رابیتس بیش‌تر یا کلاف؟

با توجه به وزن بالای رابیتس و زمان بردن آماده‌سازی آن، در مجموع هزینه خرید رابیتس عمده به نسبت کلاف بیش‌تر است. البته توجه داشته باشید که در برخی اوقات پیاده‌سازی یک سقف پیچیده و تولید کلاف مرتبط با آن طبیعتاً هزینه استفاده از کلاف را نسبت به رابیتس افزایش خواهد داد.

کناف بهتر است یا رابیتس؟ یک مقایسه کامل

کناف بهتر است یا رابیتس؟

طبیعتاً نمی‌توان برای هر ساختمانی یک نسخه واحد پیچید. اما مطالعه و آشنایی با تفاوت‌های کلاف و رابیتس به ما کمک می‌کند تا بتوانیم انتخاب بهتری داشته باشیم. در پایان از شما دعوت می‌کنیم که تجربه خود را در استفاده از کلاف یا رابیتس با ما به اشتراک بگذارید. شما کدامیک را انتخاب می‌کنید و چرا؟

چطور ثبت درخواست کنیم؟

سلام ساختمان چیست؟

سامانه لاوان ماندگار ساختمان، با نام اختصاری سلام ساختمان، یک شرکت عضو پارک علم و فناری است، که در حوزه دکوراسیون داخلی چوبی مثل اجرای کابینت و کمد فعال است.

تا به حال بیش از 4000 پروژه کابینت و کمد در سلام ساختمان اجرا شده است.

سلام ساختمان چه مزیتی دارد؟

برخی از ویژگی‌های سلام ساختمان که به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت پروژه‌ی خود را اجرا کنید، عبارت است از:

  • مشاوره تخصصی رایگان
  • معرفی یک یا 2 کابینت ساز ارزیابی شده در شهر شما
  • ضمانت قیمت
  • ضمانت پیش پرداخت
  • ضمانت پروژه

از زمان ثبت نام تا زمان تماسِ مشاور، چقدر طول می کشد؟

اگر در شهرهای محدوده‌ی سلام ساختمان باشید (تهران، خراسان رضوی، البرز، اصفهان، کرمان، خوزستان، فارس، گیلان، آذربایجان شرقی، قم، مازندران)، کمتر از 12 ساعت کاری طول میکشد تا مشاور سلام ساختمان با شما تماس بگیرد.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟

بله، مشاوره در سلام ساختمان رایگان است. در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم:

  • مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان که بعد از ثبت نام شما در سایت صورت می‌گیرد.
  • مشاوره‌ی مستقیم با کابینت‌سازی که برای اجرای کار به شما معرفی شده‌است.

هر دوی این‌ها رایگان است.

بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟

                      بله بازدید حضوری از پروژه ها بصورت رایگان انجام می‌شود.

                  آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام می‌دهد؟

بله. ما می‌توانیم کابینت‌سازهایی به شما معرفی کنیم که به صورت حرفه ای طراحی انجام می‌دهند. فقط کافیست به پشتیبان خود اطلاع دهید که نیاز به طراحی دارید.

آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟

اگر پروژه خود را با کابینت سازی که برای شما طراحی کرده است اجرا کنید، طراحی به عنوان تخفیف پروژه خواهد بود و برای شما رایگان است. اما اگر بعد از انجام طراحی به این نتیجه رسیدید که مایل نیستید با همان کابینت ساز پروژه‌ی خود را اجرا کنید، هزینه طراحی از شما دریافت می‌شود.

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *