دسامبر 7, 2023
چطور کابینت ساز حرفه ای پیدا کنیم؟| تهران، مشهد، مازندران، اصفهان، کرج، شیراز

یکی از سخت‌ترین مراحل در زمان تغییر دکوراسیون یا سفارش کمد و کابینت، پیدا کردن یک کابینت ساز متعهد و حرفه‌ای است. پیدا کردن کابینت ساز خوب در تهران یا شهرهای بزرگ شاید حتی مشکل تر از شهرهای کوچک باشه.

در بسیاری از کارهای چوبی نقش کابینت ساز مهمترین عامل در کیفیت کار نهایی است و در بعضی مواقع انتخاب نادرستِ کابینت ساز نه تنها باعث افزایش هزینه‌ها میشه، بلکه دردسرهای دیگه‌ای مثل اتلاف زمان و اختلافاتی که باعث ایجاد تنش میشه هم بوجود میاد.

ضمن اینکه معمولاً کابینت چندین سال مهمان شماست و بصورت روزمره ازش استفاده می‌کنین و جلو چشم تون هست، پس چه بهتر که اونی باشه کخ دوست دارین و از فرآیند ساختش هم خاطره‌ی خوبی دارین. در این مطلب قصد داریم بهتون کمک کنیم که مناسب‌ترین کابینت ساز رو پیدا کنید.


یک کابینت ساز خوب چه ویژگی‌هایی داره؟

معمولاً اولین چیزی که برای انتخاب کابینت ساز بهش توجه می‌کنیم، قیمتی هست که اون کابینت ساز ارائه میده! اما لطفاً دقت کنید! درسته که قیمت یکی از مهمترین معیارهاست اما نباید تنها معیار باشه! یعنی در کنار قیمتی که کابینت ساز ارائه میده، باید به کیفیت کارش، سوابق و تجربه‌ی حرفه‌ای اون، نظرات مشتری‌های قبلیش و … توجه کنین.

از اونجا که موضوع انتخاب کابینت ساز مهمترین قسمت در فرآیند ساخت و اجرا کابینت هست، ما بر اساس تجارب مشتریان سلام ساختمان معیارهای انتخاب یک کابینت ساز مناسب رو براتون در زیر لیست کردیم:

 • نمونه‌کارها: اصن کابینت ساز نمونه‌ی مشابه با طرح مورد نظرتون رو میتونه اجرا کنه؟ در این زمینه فقط ببینین نمونه کارهاش چی می‌خوان بهتون بگن؟ آره می‌تونه؟ یا نه نمی‌تونه؟
 • مُعرف‌ها: ببینین معرف کاربینت ساز کیه؟ کجاست؟ معتبره؟ میشه بهش اعتماد کرد؟ اصلاً میتونه از نظر تخصصی کابینت ساز رو تأیید کنه؟
 • مشتری‌های راضی: آیا کابینت‌ساز حاضره مشتری‌های قبلیش رو بهتون معرفی کنه؟
 • مشاوره: مشورت‌های حرفه‌ای که کابینت‌ساز موقع بازدید ارائه میده رو ارزیابی کنین؛
 • محل کار: آیا کابینت‌ساز کارگاه داره؟
 • فرمت قرارداد: ببینین کابینت ساز اهل قرارداد بستن هست یا نه؟ قرارداد درست حسابی داره یا نه؟ اینو همیشه در نظر داشته باشین که عقد قرارداد در همون ابتدای کار، میتونی خیلییییی از دردسرهای ادامه کار رو از بین ببره.
 • تضامین: بررسی کنید که کابینت‌ساز چه نوع تضمین‌هایی به شما ارائه میده؛
 • تیم حرفه‌ای: یه پرس و جوی ساده از تیمش داشته باشین، حتی می‌تونین از خود کابینت ساز در این زمینه بپرسین؛
 • تعهد، صداقت و انصاف: فهمیدن این موارد دیگه واقعاً سخته، اما اگه معرف‌تون مطمئن باشه میتونین ازش بپرسین. یا از مشتریان قبلیِ کابینت ساز در موردشون بپرسین.

برای اینکه اهمیت این معیارها برای انتخاب کابینت ساز مناسب روشن بشه، یه مثال میزنیم. فرض کنین کابینت سازی رو صرفاً بر اساس قیمت و چون 1 میلیون تومان ارزان‌تر از همکارانش قیمت داده، انتخاب کردین. بعد ممکنه در طول اجرای کار بابت موضوعات مختلف هزینه‌های اضافه ازتون بگیره. یا به این دلیل کابینت‌ساز و تیمش بعضی قسمت‌هایی از کابینت که در معرض رطوبت و آب هستن رو بخوبی آب بندی نکردن صفحه کابینت تنها پس از 6 ماه باد کرده و کلی هزینه برای شما ایجاد میکنه.

بنابراین، وقتی دارین کابینت ساز انتخاب می کنین، حواستون باشه که از معرف‌ها و مشتریان قبلی اون فرد پرس و جو کنین و تنها معیارتون برای انتخاب کابینت‌ساز هزینه نباشه. تا در نهایت، نه تنها کار با کیفیت‌تری تحویل بگیرین بلکه انرژی، زمان و حتی هزینه کمتری رو صرف کنین.

چطور میشه یک کابینت‌ساز حرفه‌ای و منصف پیدا کنیم؟

خب خب خب…. حالا که گفتیم برای انتخاب کابینت ساز مناسب باید به چه معیارهایی توجه کنین، بریم سراغ مشکل بعدی: چطور میشه کابینت سازی که این معیارها رو داره پیدا کرد؟؟ پاسخ: معمولاً برای پیدا کردن کابینت ساز 3 روش وجود داره. در ادامه این روش‌ها رو توضیح میدیم:

روش اول: جستجوی حضوری طور (مراجعه حضوری به بازار)

در روش جستجوی حضوری کابینت ساز که یک روش کاملاً سنتی محسوب میشه، فرد برای انتخاب کابینت ساز به مغازه‌هایی که کابینت رو در اونجا نمایش میدن و یا مناطقی که اکثر کابینت‌سازها و کارگاه‌هاشون اونجا مستقرند، مراجعه می‌کنه.

مثلاً در تهران منطقه‌ی چهار دانگه؛ و یا در مشهد منطقه‌ی خین عرب. در این روش می‌تونین از نزدیک و بصورت حضوری کارگاه‌ها و نمونه کارهای کابینت‌سازها رو مشاهده کنین و با امکانات‌شون آشنا بشین، اما معمولاً چون مسافت‌ها دوره و ترافیک زیاده، اینکار زمان زیادی نیاز داره. علاوه بر این، با این روش نمیشه همه معیارهایی که در بالا گفتیم رو بررسی کنین.

روش دوم: اعتماد طور (معرفی توسط دوستان)

روش دوم اینه که از دوستان و آشنایانی که اخیراً کابینت اجرا کردن و از کابینت ساز رضایت دارن، پرس و جو کرد. این روش تقریباً رایج‌ترین روش هست و در اکثر مواقع نتیجه خوبی هم داره. اما چند تا ایراد داره…. مثلاً ممکنه در زمانی که شما می‌خواهید کابینت اجرا کنین، کابیت‌سازِ معرفی شده وقت نداشته باشه. یا بدتر از اون، تیم اجراییِ کابینت ساز نسبت به زمانی که برای دوستتون کابینت اجرا کرده، عوض شده باشه و کیفیت کار دچار افت شده باشه.

دیگه وقتشه بریم سراغ سومین روش… این روش یک تکنیک مدرن و رو به رشد محسوب میشه که باهاش هم میشه جستجو کرد، هم بر اساس اعتماد به مُعرف انتخاب کرد و از همه مهمتر چند تا مزیت اساسی داره که در قسمت بعدی میگیم….

روش سوم: ترکیبی طور (آنچه خوبان همه دارند تو تنها داری)

به این روش می‌گیم ترکیبی چون نه تنها ترکیبی از دو روش قبلی اونم به ساده‌ترین شکل ممکن هست، بلکه چندتا مزیت حسابی هم نسبت به اونا داره.

مزیت‌های اساسیِ این روش نسبت به دو روش قبلی چیه؟

مزیت‌های این روش عبارتند از:

 1. باعث صرفه جویی قابل توجه در زمان میشه؛
 2. میشه از نظرات مشتریانِ قبلیِ هر کابینت ساز آگاه شد؛
 3. کابینت ساز بصورت مداوم توسط یه تیم تخصصی ارزیابی میشه؛
 4. طیف گسترده‌ای از کابینت‌سازها وجود داره و اینطوری دستتون در انتخاب بازتره و می‌تونین از بین اونها انتخاب کنید؛ و
 5. میشه قبل انتخاب کابینت ساز تصاویر نمونه کارهای افراد مختلف رو دید.

این روش چی هست اصلاً؟

پیدا کردن کابینت ساز از طریق مراجع اینترنتی. بذارین براتون با یه مثال قضیه رو روشن کنم، می‌دونین که از طریق اسنپ و تپسی میشه راننده پیدا کرد؛ حالا این مراجع اینترنتی هم نقش اسنپ و تپسی رو در خدمات ساختمانی دارن. یعنی بهتون کابینت سازهای مطمئن رو در شهرتون معرفی می‌کنن.

این روش در کشورهای پیشرفته مدت‌هاست استفاده میشه و در ایران هم بسرعت در حال رشد است. در حال حاضر، سلام ساختمان یکی از این سیستم‌های معرفی اینترنتی است که بزرگترین مرجع قیمت‌دهی کابینت، کمد و دکوراسیون داخلی است. صدها عضو کابینت ساز و ده‌ها هزار کاربر ماهانه از سراسر ایران داره.

میشه به سایت کابینت سازی اعتماد کرد؟

طبیعتاً به هر سایتی نمیشه اعتماد کرد. همونطور که میدونین، امروزه ساخت یک سایت اصلاً کاری نداره و میشه دو روزه یک سایت رو راه اندازی کرد. پس طبیعیه که برای کارهای این چنینی نمیشه به همه‌ی سایت‌ها اعتماد کرد. برای اعتماد باید ببینین پشتوانه اون سایت چیه؟ چه سازمان‌هایی (چه دولتی چه خصوصی) ازش حمایت می‌کنن؟ چقدر مخاطب داره؟ نظر مخاطبین و مشتریانش چیه؟

خب با دونستن این موضوع، حالا بریم سراغ سلام ساختمان… سلام ساختمان دارای مجوز تأییدیه از پارک علم و فناوری (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و شرکت سرمایه گذاری اسمارت آپ است. این سایت ماهانه بیش از 200,000 کاربر از سراسر ایران داره که نظراتشون در جای جای سایت و تمام مقالات قابل مشاهده است. علاوه بر این، یک تیم حرفه‌ای و متخصص در پشت صحنه‌ی اون مشغول به کار هستن. در مورد آشنایی با فعالیت‌ها و تیم سلام ساختمان در دنیای واقعی می‌تونین روی لینک زیر کلیک کنین:

درباره سلام ساختمان

حالا که با معیارها و روش های پیدا کردن کابینت ساز آشنا شدیم، یه سر بریم از نزدیک با محیط کار کابینت‌سازها آشنا بشیم و ببینیم یک کارگاه کابینت سازی چه شکلیه؟

کارگاه کابینت سازی چه شکلیه؟

معمولاً در کارگاه‌های کابینت سازی کارهایی نظیر برشکاری ورق‌ها، CNC کاری، وکیوم کردن ورق‌های ممبران، نوار زدن بخش‌های برش خورده با PVC و … رو انجام میدن. در ادامه چند تا عکس از کارگاه‌ها . بخش‌های مختلف کابینت سازی رو بهتون نشون میدیم تا با این محیط‌ها بیشتر آشنا بشین. کارگاه کابینت سازی 1 کارگاه کابینت سازی 2


کارگاه کابینت سازی 3

 • دستگاه وکیوم (برای کابینت ممبران)

کارگاه کابینت سازی 4 خب دیگه وقتشه بریم سراغ معرفی کابینت ساز…

معرفی کابینت ساز خوب در تهران

همونطور که گفتیم، کابینت‌سازهای زیادی در مناطق مختلف ایران (9 استان) عضو سلام ساختمان هستن. که یکی از این استان‌ها که بیشترین تعداد کابینت ساز رو هم داریم تهران هست. اگه می‌خواین با لیست و پروفایل کابینت سازهای ما در تهران آشنا بشین روی لینک زیر کلیک کنین:

کابینت ساز در تهران

در ادامه چند تا عکس از نمونه کارهای کابینت سازهای تهران رو با هم ببینیم. البته در پروفایل هر نفر (در لینک بالا) هم میتونین نمونه کارهای اون کابینت ساز و کامنت‌هایی که مشتریان برای اون فرد گذاشتن رو هم مشاهده کنین.

 • کابینت ام دی اف، اجرا شده توسط آقای وحید یوسف رضایی عضو سلام ساختمان در تهران:

کابینت ساز خوب وحید یوسف رضایی به ظرافت طراحی، نحوه‌ی اجرای صفحه کابینت و المان‌های عمودی در آشپزخونه توجه کنین… آدم لذت می‌بره!

 • نمونه کار خیلی خاص از دکوراتور عضو سلام ساختمان، آقای میلاد طالبی:

کابینت ساز خوب میلاد طالبی این کار از ام دی اف رنگ شده با پلی اورتان ساخته شده و خیلی شبیه کابینتای خارجکیه! ساده و شیک.

 • مدل کابینت ممبران کلاسیک، نمونه کار سامان فارسی کابینت ساز سلام ساختمان در تهران:

کابینت ساز تهرانی سامان فارسی

 • کابینت ممبران براق، نمونه کار مجید سرافرازی دکوراتور سلام ساختمان در تهران:

مجید سرافرازی

 • کابینت هایگلاس مات، نمونه کار سامان فارسی:

کابینت در تهران- سامان فارسی 1 می‌بینین چه قوس‌های تمیز و جالبی رو در کابینت اجرا کرده؟! این یعنی هنر…

 • کابینت ممبران بسیار پر کار و خاص اجرا شده توسط حسین ذوالفقاریان دکوراتور سلام ساختمان در تهران:

حسین ذوالفقاریان

 • نمونه کار علی قجری کابینت ساز سلام ساختمان در تهران:

کابینت ساز خوب علی قجری

 • کابینت هایگلاس سفید و ام دی اف فوق برجسته، اجرا شده توسط امیررضا طهرانفر:

ام دی اف و هایگلاس

معرفی کابینت ساز خوب در مشهد

در این قسمت بریم چند نمونه کار کابینت سازهای عضو سلام ساختمان در مشهد رو ببینیم.

 • نمونه کار مجتبی خاکزاد نجار سلام ساختمان در مشهد (ممبران سفید طلایی):

ممبران مشهد

 • کابینت هایگلاس، نمونه کار کابینت ساز مشهد آقای جواد رضایی تولایی:

هایگلاس مشهد

 • کابینت هایگلاس سفید، کار کابینت ساز مشهدی آقای حسین مطیع تولائی:

های گلاس سفید مشهد

 • کابینت ممبران سفید، اجرا شده توسط سعید دانای کابینت ساز مشهد:

کابینت ساز مشهد 1

 • کابینت هایگلاس سفید مشکی، نمونه کار آقای علی اخلاقی پور عضو سلام ساختمان در مشهد:

های گلاس مشهد

  • کابینت خاص به رنگ آبی آسمانی، اجرا شده توسط محسن شوشتری کابینت ساز مشهدی:

کابینت ساز مشهد، چوبی

اگه مایل هستین با سایر کابینت سازهای مشهد آشنا بشین یا نمونه کارهای بیشتری ببینین، روی لینک زیر کلیک کنین:

کابینت ساز در مشهد

معرفی کابینت ساز خوب در اصفهان

سلام ساختمان می‌تونه در 9 استان ایران بهتون بهترین کابینت سازها رو معرفی کنه. یکی از این استان‌ها اصفهان است. اول بریم چند نمونه از کارهای کابینت سازهای اصفهان که عضو سلام ساختمان هستن رو ببینیم و بعدش لینک ورود به صفحه ی کابینت‌سازهای اصفهان رو براتون میذاریم.

  • کابینت ام دی اف خاکستری، نمونه کار آقای عرفان سلطان دوست کابینت ساز در اصفهان:

کابینت ساز در اصفهان

 • کابینت روکش چوب اجرا شده توسط محسن بختیاری یکی دیگه از دکوراتورهای سلام ساختمان در اصفهان:

کابینت روکش چوب اصفهان

 • کابینت هایگلاس سفید طلایی، نمونه کار آقای عرفان سلطان دوست کابینت ساز اصفهانی:

های گلاس سفید طلایی اصفهان

 • کابینت ام دی اف، نمونه کار مسعود رنجبر نجار سلام ساختمان در اصفهان:

کابینت ساز اصفهان 1

 • نمونه کار آقای محسن باقری کابینت ساز اصفهان، کابینت ممبران سفید:

کابینت ممبران

 • دکور مغازه طرح سنتی، کار آقای محمد اسکندری دکوراتور اصفهانیِ عضو سلام ساختمان:

ساخت دکور مغازه اصفهان برای دیدن لیست و نمونه کارهای تمامیِ کابینت سازهای ما در اصفهان، روی لینک زیر کلیک کنین:

لیست کابینت سازان اصفهان

معرفی کابینت ساز خوب در مازندران و ساری

خب بریم سراغ استان زیبااای مازندران… در ادامه چند نمونه کار از کابینت سازهای مازندرانی رو با هم مشاهده می‌کنیم. اگه دوست دارین مدل‌های بیشتری ببینین و یا با همه کابینت سازهای ما در مازندران و ساری و نظراتی که مشتریان برای اونها گذاشتن آشنا بشین، روی لینک زیر کلیک کنین:

کابینت ساز در ساری (مازندران)

 • مدل کابینت ممبران سفید، کار آقای حمید رضا کلانتری کابینت ساز سلام ساختمان در ساری:

کابینت ممبران ساری

 • نمونه کار آقای حسین افضلی کابینت ساز در ساری، کابینتِ های گلاس سفید و ام دی اف برجسته:

کابینت MDF فوق برجسته ساری

 • کابینت ممبران سنتی بسیار شیک، اجرا شده توسط هادی سرحدی کابینت ساز در ساری:

کابینت ساز ساری

 • کابینت مدرن ساده، نمونه کار آقای امین افضلی دکوراتور عضو سلام ساختمان در ساری:

کابینت ساز در ساری 2

معرفی کابینت ساز خوب در کرج

یکی دیگه از شهرهایی که کابینت سازهای فعال و حرفه‌ایِ سلام ساختمان در اون مشغول به فعالیت هستن، کرج است. لینک زیر پروفایل کابینت سازهای ما در کرج رو نشون میده. در هر پروفایل می‌تونین مشخصات کابینت ساز، تصاویر نمونه کارهای اون و نظرات مشتریانش رو مشاهده کنید:

کابینت ساز در کرج

در ادامه بریم نمونه کار بعضی از کابینت سازهامون در کرج رو مشاهده کنیم:

 • مدل کابینت ممبران سفید، نمونه کار مجید آهنگری بنادکوکی نجار سلام ساختمان در کرج:

کابینت ممبران جدید سلام ساختمان

 • کابینت ترکیبیِ مدرن (هایگلاس مات و ام دی اف)، اجرا شده توسط مهدی باشرف در کرج:

های گلاس مات در کرج

 • نمونه کار مجید یوسفی نجار سلام ساختمان در کرج:

کابینت ساز در کرج 2

 • مدل کابینت ممبران سفید طلایی، نمونه کار آقای مجید مهدی زاده کابینت ساز در کرج:

کابینت ممبران کرج 3

معرفی کابینت ساز خوب در شیراز

بریم سراغ شیراز، شهر نارنج و گل و بلبل. در لینک زیر می‌تونین کابینت سازهای ما در شیراز رو مشاهده کنین و نمونه کارهاشون رو بررسی کنین:

کابینت ساز در شیراز

در ادامه فقط برخی از نمونه کارهای چند کابینت سازمون در شیراز رو ارائه می‌کنیم.

   • کابینت ممبران سفید طلایی، اجرا شده توسط آرمان توسلیان در شیراز:

  • ممبران در شیراز

   • کابینت ممبران قهوه ای کلاسیک، نمونه کار آقای حسن درویشی کابینت ساز شیراز:

کابینت ساز در شیراز 2

   • نمونه کار سید احمد میر احمدی، کابینت ساز شیرازیِ سلام ساختمان:

کابینت ساز در شیراز 3

چطور ثبت درخواست کنیم؟

سلام ساختمان چیست؟

سامانه لاوان ماندگار ساختمان، با نام اختصاری سلام ساختمان، یک شرکت عضو پارک علم و فناری است، که در حوزه دکوراسیون داخلی چوبی مثل اجرای کابینت و کمد فعال است.

تا به حال بیش از 4000 پروژه کابینت و کمد در سلام ساختمان اجرا شده است.

سلام ساختمان چه مزیتی دارد؟

برخی از ویژگی‌های سلام ساختمان که به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت پروژه‌ی خود را اجرا کنید، عبارت است از:

 • مشاوره تخصصی رایگان
 • معرفی یک یا 2 کابینت ساز ارزیابی شده در شهر شما
 • ضمانت قیمت
 • ضمانت پیش پرداخت
 • ضمانت پروژه

از زمان ثبت نام تا زمان تماسِ مشاور، چقدر طول می کشد؟

اگر در شهرهای محدوده‌ی سلام ساختمان باشید (تهران، خراسان رضوی، البرز، اصفهان، کرمان، خوزستان، فارس، گیلان، آذربایجان شرقی، قم، مازندران)، کمتر از 12 ساعت کاری طول میکشد تا مشاور سلام ساختمان با شما تماس بگیرد.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟

بله، مشاوره در سلام ساختمان رایگان است. در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم:

 • مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان که بعد از ثبت نام شما در سایت صورت می‌گیرد.
 • مشاوره‌ی مستقیم با کابینت‌سازی که برای اجرای کار به شما معرفی شده‌است.

هر دوی این‌ها رایگان است.

بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟

                      بله بازدید حضوری از پروژه ها بصورت رایگان انجام می‌شود.

                  آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام می‌دهد؟

بله. ما می‌توانیم کابینت‌سازهایی به شما معرفی کنیم که به صورت حرفه ای طراحی انجام می‌دهند. فقط کافیست به پشتیبان خود اطلاع دهید که نیاز به طراحی دارید.

آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟

اگر پروژه خود را با کابینت سازی که برای شما طراحی کرده است اجرا کنید، طراحی به عنوان تخفیف پروژه خواهد بود و برای شما رایگان است. اما اگر بعد از انجام طراحی به این نتیجه رسیدید که مایل نیستید با همان کابینت ساز پروژه‌ی خود را اجرا کنید، هزینه طراحی از شما دریافت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *