دسامبر 7, 2023

دستگاه وکیوم کابینت ممبران

 

این 6 نکته را در ساخت کابینت ممبران مورد توجه قرار دهید:

 • انتخاب کابینت ساز کابینت با تجربه و مطمئن در کابینت سفارشی ممبران، نسبت به سایر کابینت‌های سفارشی حساس‌تر است. دلیل آن را هم به شما گفتیم که انتخاب نادرست می‌تواند شما را متوجه ضرر زیادی کند.
 • پیدا کردن کارگاه‌های مطمئن کابینت آماده ممبران و خرید از سازندگان مورد اطمینان هم اهمیت زیادی دارد. کارگاه‌های ناشناخته ممکن است از ورق ممبران نامرغوب استفاده کنند.
 • طرح‌های انتخابی کابینت ممبران سفارشی، طوری نباشد که از نظر فنی مشکل ایجاد شود (در این مورد با خود کابینت سازها مشورت کنید). پیشنهاد ما این است از طرح‌های بسیار ریز و پیچیده کمتر استفاده کنید.
 • موقع خرید کابینت ممبران آماده حتما به لبه‌های کابینت دقت کنید که برنگشته باشند.
 • متریال‌های مورد استفاده کابینت سفارشی از جنس مرغوب انتخاب کنید، مثل چسب، ورق پی وی سی و غیره. در این متریال‌ها علی الخصوص چسب کابینت، اصلا و ابدا فکر صرفه جویی و کاهش هزینه‌ها نباشید!
 • معایب کابینت ممبران آماده و سفارشی را قبل از انتخاب این نوع کابینت به خوبی بشناسید.

نتیجه گیری در مورد کابینت آشپزخانه ممبران سفارشی و آماده

آیا حالا می‌توانید بگویید کابینت ممبران (در هر 2 نوع سفارشی و آماده) کابینتی لوکس و با کیفیت است یا هدر دادن هزینه‌ها است؟! ما پاسخ این سوال را به شما می‌دهیم. کابینت آشپزخانه ممبران یکی از کابینت‌های بسیار خوب و با کیفیت بازار است. طرح‌های کابینت ممبران تنوع بسیار زیادی دارند و می‌توانند هر سلیقه‌ای را راضی کنند. اما اگر بی کیفیت و بد اجرا شوند، می‌توانند کل هزینه‌های شما را هدر بدهند! پس حواستان باشد که برای ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده با چه کسی می‌خواهید همکاری کنید؟!

توصیه می‌کنیم با افرادی که اطلاع زیادی در مورد رزومه و کیفیت کاری آن‌ها ندارید و افرادی که قیمت کار را به صورت حیرت انگیزی پایین اعلام می‌کنند همکاری نکنید. اولویت شما برای سفارش این کابینت‌ها، باید کیفیت و مهارت کابینت ساز سفارشی و سازنده کابینت آماده باشد. چون که شما دارید هزینه زیادی انجام می‌دهید و باید روی کیفیت کار خودتان بسیار حساس و ریزبین باشید.

ما در سلام ساختمان بهترین کابینت سازهای کابینت سفارشی شهر شما را شناسایی کرده‌ایم و می‌توانیم کابینت سازهایی با کیفیت و مطمئن را به صورت کاملا رایگان به محل شما بفرستیم. همچنین با بهترین سازندگان کابینت آماده هم قرارداد داریم و می‌توانید این سازنده‌ها را از طریق سلام ساختمان پیدا کنید. کافی است فرم ثبت درخواست کابینت ساز سفارشی و یا سازنده کابینت آماده را پر کنید و منتظر تماس ما باشید.

همه کابینت سازهای کابینت سفارشی و سازندگان کابینت آماده در سلام ساختمان، دارای صفحه شخصی در سایت ما هستند که رزومه و نمونه کارهای آن‌ها را در این صفحه قرار داده‌ایم. علاوه بر این می‌توانید از مشاورهای تیم فنی ما در هنگام ساخت کابینت سفارشی و عقد قرارداد با کابینت ساز و یا هنگام خرید کابینت آماده کمک بگیرید.

در پایان برای چندمین بار تاکید می‌کنیم که کیفیت نهایی کابینت ممبران، وابستگی بسیار زیادی به مهارت و کیفیت کار کابینت ساز کابینت سفارشی و یا سازنده کابینت آماده دارد. پس انتخاب کابینت ساز و سازنده مطمئن و حرفه‌ای در ساخت کابینت ممبران، اهمیت خیلی زیادی دارد.

ممنون از اینکه به این مطلب ما توجه کردید. می‌توانید نظرات و پیشنهادات خودتان را برای ما بفرستید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

هدف ما در این مطلب این بود که مدل‌های مختلف کابینت ممبران سفارشی و آماده را به شما نشان بدهیم تا از آن‌ها ایده بگیرید. در ادامه نمونه کارهای بیشتری از کابینت ممبران سفارشی کلاسیک و مدرن که توسط کابینت سازهای تیم سلام ساختمان اجرا شده است را به شما نمایش می‌دهیم:

کابینت ممبران سفارشی اجرا شده توسط تیم سلام ساختمان 

کابینت ممبران قهوه ای

کابینت ممبران لاکچری

آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران سفید رنگ

کابینت ممبران طرح چوب

کابینت ممبران کلاسیک

کابینت ممبران سفید و لاکچری

آشپزخانه ممبران بزرگ

کابینت ممبران سفید و طلایی

کابینت ممبران مدرن مشکی

کابینت ممبران با جزیره

کابینت ممبران قهوه ای تیره

آشپزخانه بزرگ با کابینت ممبران قهوه ای

آشپزخانه روشن با کابینت ممبران سفید

آشپزخانه کوچک با کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران کلاسیک کرم

کابینت ممبران لوکس

کابینت ممبران سفید طلایی با جزیره

آشپزخانه اپن با کابینت ممبران

آشپزخانه ممبران کوچک

 

 

 

کابینت ممبران کرم

کابینت ممبران مدرن

کابینت ممبران به سبک نئوکلاسیک

کابینت ممبران مدرن

 

آشپزخانه ممبران

 

سوالات متداول

 • برای سفارش ساخت کابینت ممبران (وکیوم) باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

مهمترین نکته این است که از کیفیت کار کابینت‌ساز مطمئن شوید. نوع متریالی را که قرار است، استفاده شود، از کابینت ساز بپرسید و حتما قیمت نهایی را بعد از بازدید از محل، از کابینت ساز بگیرید؛ توجه داشته باشید که هرگز به صورت «متری» قیمت نگیرید، چون ممکن است بعداً متضرر شوید. مطالعه مقاله ما را از دست ندهید.

 

 • کابینت ممبران (وکیوم) چه سبکی دارد؟ کلاسیک یا مدرن؟!
کابینت ممبران، یکی محبوب‌ترین کابینت‌های سبک کلاسیک است. کابینت کلاسیک را با متریال‌های چوب، روکش چوب و ممبران می‌سازند. اما با توجه به گرانی کابینت تمام چوب، متریال ممبران بهترین انتخاب برای کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک است.

جستجوی کاربران برای این مطلب:

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟

سلام ساختمان چیست؟

سامانه لاوان ماندگار ساختمان، با نام اختصاری سلام ساختمان، یک شرکت عضو پارک علم و فناری است، که در حوزه دکوراسیون داخلی چوبی مثل اجرای کابینت و کمد فعال است.
تا به حال بیش از 4000 پروژه کابینت و کمد در سلام ساختمان اجرا شده است.

سلام ساختمان چه مزیتی دارد؟

برخی از ویژگی‌های سلام ساختمان که به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت پروژه‌ی خود را اجرا کنید، عبارت است از:
 • مشاوره تخصصی رایگان
 • معرفی یک یا 2 کابینت ساز ارزیابی شده در شهر شما
 • ضمانت قیمت
 • ضمانت پیش پرداخت
 • ضمانت پروژه

از زمان ثبت نام تا زمان تماسِ مشاور، چقدر طول می کشد؟

اگر در شهرهای محدوده‌ی سلام ساختمان باشید (تهران، خراسان رضوی، البرز، اصفهان، کرمان، خوزستان، فارس، گیلان، آذربایجان شرقی، قم، مازندران)، کمتر از 12 ساعت کاری طول میکشد تا مشاور سلام ساختمان با شما تماس بگیرد.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟

بله، مشاوره در سلام ساختمان رایگان است. در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم:
 • مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان که بعد از ثبت نام شما در سایت صورت می‌گیرد.
 • مشاوره‌ی مستقیم با کابینت‌سازی که برای اجرای کار به شما معرفی شده‌است.
هر دوی این‌ها رایگان است.

بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟

                      بله بازدید حضوری از پروژه ها بصورت رایگان انجام می‌شود.

                  آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام می‌دهد؟

بله. ما می‌توانیم کابینت‌سازهایی به شما معرفی کنیم که به صورت حرفه ای طراحی انجام می‌دهند. فقط کافیست به پشتیبان خود اطلاع دهید که نیاز به طراحی دارید.

آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟

اگر پروژه خود را با کابینت سازی که برای شما طراحی کرده است اجرا کنید، طراحی به عنوان تخفیف پروژه خواهد بود و برای شما رایگان است. اما اگر بعد از انجام طراحی به این نتیجه رسیدید که مایل نیستید با همان کابینت ساز پروژه‌ی خود را اجرا کنید، هزینه طراحی از شما دریافت می‌شود.

کابینت ممبران سفید با رنگ طلایی

در صورت تمایل می‌توانید رنگ سفید طرح کابینت ممبران را با رنگ طلایی و یا سایر رنگ‌ها نیز ترکیب کنید. به این شکل که بدنه و اسکلت اصلی کابینت را به رنگ سفید طراحی و تولید کنید و سپس در نقش‌های به کار رفته در آن، از رنگ طلایی استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای ابزار آلات به کار رفته روی کابینت، مانند دسته‌های کابینت و شیرآلات و سایر تزئینات هم، از رنگ طلایی استفاده کنید.

کابینت ممبران

2- کابینت ممبران قهوه ای (طرح چوب)

رنگ قهوه‌ای یکی دیگر از رنگ‌های پرطرفدار کابینت ممبران آماده و سفارشی است که در ادامه نمونه‌هایی از آن را برای شما آورده‌ایم.

کابینت ممبران طرح چوب قهوه ای با بوفه های کوچکیکی از طرح‌های بسیار پرطرفدار در کابینت ممبران قهوه‌ای، طرح چوب است. همیشه برای ما کابینت آشپزخانه چوبی یک کابینت بسیار لوکس و بی‌نظیر بوده است. به همین دلیل دوست داریم با کابینت‌های ممبران طرح چوب، این حس را با هزینه‌ای بسیار کمتر وارد خانه خودمان کنیم. کابینت‌های ممبران طرح چوب بسیار زیبا و مجلل هستند و جزء کابینت‌های کلاسیک به شمار می‌آیند. در ادامه چند مدل دیگر از این نوع کابینت ممبران را برایتان آورده‌ایم.

کابینت ممبران طرح چوب

3- کابینت ممبران کرم

آخرین رنگ پرطرفداری که برای کابینت‌های ممبران آماده و سفارشی به شما معرفی می‌کنیم، رنگ کرم است.کابینت رومی لاکچرییک آشپزخانه بزرگ با طراحی ایده آل. ترکیب رنگی که برای این آشپزخانه کرم استفاده شده است، بسیار نزدیک به رنگ کابینت‌ها است. انتخاب هماهنگ رنگ در کابینت‌های کلاسیک زیاد دیده می‌شود. علاوه بر رنگِ این مدل از کابینتِ ممبران کرم، باید به طراحی زیبای آن هم اشاره کنیم که مدلی کلاسیک را در آشپزخانه به وجود آورده است.

کابینت ممبران کلاسیک رومی

یک آشپزخانه با کابینت کرم و بسیار پر نور. واقعاً جذاب به نظر می‌آید. وجود اِلِمان‌های کلاسیک در این آشپزخانه در کنار نوع طراحی سقف و کابینت‌های ممبران پرنقش و نگار، هماهنگی زیادی به این فضا داده است. کانتر آشپزخانه که در مرکز آن قرار گرفته، علاوه بر میز کار، به عنوان میز صبحانه هم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در مدل‌هایی که تا الان باهم دیده‌ایم و بررسی کرده‌ایم، این مدل یکی از بهترین مدل‌های کابینت بوده است.

کابینت ممبران سفید کرماگر فضای آشپزخانه شما کوچک و محدود است، بهترین راه حل استفاده از طرح‌های خلوت‌تر کابینت ممبران سفارشی و آماده است. سعی کنید طرح‌ها و نقش‌های خلوت‌تری را انتخاب کنید تا آشپزخانه شما خلوت‌تر و منظم‌تر به نظر برسد. انتخاب رنگ سفید و به طور کلی رنگ‌های روشن هم، کمک زیادی به این موضوع می‌کند.

کابینت ممبران لاکچری

دستگاه وکیوم کابینت

این لایه نازک که به آن روکش پی وی سی می‌گویند، معمولاً منقش به طرح‌های چوبی و غیره است و با فشار زیاد و چسب‌های خاصی، کاملاً به ورق حکاکی شده می‌چسبد. یعنی قرار است کاملاً بچسبد! اما مگر ممکن است نچسبد؟! بله! ممکن است و به همین دلیل است که ما در تیتر همین مطلب هم گفتیم که باعث هدر دادن هزینه‌ها می‌شود!

آیا همیشه قرار است که روکش روی مغزی نچسبد تا هزینه ما به هدر برود؟! قطعا نه. در اغلب موارد، روکش روی ورق ام دی اف می‌چسبد. اگر شما ممبران خودتان را از شرکت‌های معتبر تهیه کنید و با کابینت ساز حرفه‌ای و کاربلد کار کنید، قطعا این مشکلات را ندارید. اما اگر قرار باشد بخواهید با هزینه پایینی کابینت ممبران را بسازید یا کار را به فردی غیر حرفه‌ای بسپارید، این خطر در کمین شما است!

در بخش معایب کابینت ممبران در همین مطلب گفتیم که این کابینت یکی از عیب‌هایی که دارد این است که بسیار وابسته به کیفیت اجرای کابینت ساز است! برای این بخش بود که این حرف را می‌زدیم و می‌بینید که مهم‌ترین بخش در ساخت کابینت ممبران، همین روکش کردن ورق‌های ممبران است!

3- آماده شدن ورق ممبران: بعد از حکاکی و روکش کردن ورق‌های بخش‌های مختلف کابینت ممبران، محصول نهایی یک ورق حکاکی شده با طرح‌های زیبای چوبی یا سایر طرح ها از آب در می‌آید. زیبایی کابینت‌های ممبران مدیون همین حکاکی‌های ورق اصلی و طرح‌های روکش PVC است که آن را شبیه چوب منبت و معرق کاری شده با طرح‌های فرورفته و برجسته می‌کند.

*نکته: گفتیم طرح‌های «برجسته»!  بله در ساخت کابینت‌های ممبران، به جز حکاکی‌هایی که با دستگاه CNC ایجاد می‌شود، می‌توانند یک سری قطعات برجسته را روی ام دی اف خام بگذارند و سپس برای روکش نهایی، داخل دستگاه وکیوم قرار بدهند. این قطعات به صورت برجستگی روی کابینت ممبران ظاهر می‌شوند.

در این حالت علاوه بر فرورفتگی، برجستگی هم در محصول نهایی داریم (منبت و معرق کاری) که می‌تواند کابینت را خیلی زیباتر کند.

4- مونتاژ و نصب قطعات آماده شده ممبران: در پایان هم تمامی این قطعات آماده شده به محل آورده می‌شود و در آشپزخانه شما نصب می‌شود. حالا می‌توانید از کابینت ممبران آشپزخانه خودتان لذت ببرید.

6 نکته مهم در مورد ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده

مجموع این پروسه‌ای که در قسمت قبلی گفتیم، اجرای طرح‌های زیبا و پرکار مانند طرح‌های کلاسیک را مقدور می‌کند. توجه داشته باشید که در یک سمت ورق‌های ام دی اف که مغزی کابینت را می‌سازند، رویه PVC را اجرا می کنند. سمت دیگر ورق، یک لایه سفید رنگ است که از ابتدا پشت ام دی اف خام توسط کارخانه چسبانده شده است. به کابینت ممبران، کابینت «وکیوم» و یا «کابینت روکش پی وی سی (PVC)» هم می‌گویند. در ادامه 6 نکته در مورد ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده را برای شما آورده‌ایم.

دستگاه وکیوم کابینت ممبران

 

این 6 نکته را در ساخت کابینت ممبران مورد توجه قرار دهید:

 • انتخاب کابینت ساز کابینت با تجربه و مطمئن در کابینت سفارشی ممبران، نسبت به سایر کابینت‌های سفارشی حساس‌تر است. دلیل آن را هم به شما گفتیم که انتخاب نادرست می‌تواند شما را متوجه ضرر زیادی کند.
 • پیدا کردن کارگاه‌های مطمئن کابینت آماده ممبران و خرید از سازندگان مورد اطمینان هم اهمیت زیادی دارد. کارگاه‌های ناشناخته ممکن است از ورق ممبران نامرغوب استفاده کنند.
 • طرح‌های انتخابی کابینت ممبران سفارشی، طوری نباشد که از نظر فنی مشکل ایجاد شود (در این مورد با خود کابینت سازها مشورت کنید). پیشنهاد ما این است از طرح‌های بسیار ریز و پیچیده کمتر استفاده کنید.
 • موقع خرید کابینت ممبران آماده حتما به لبه‌های کابینت دقت کنید که برنگشته باشند.
 • متریال‌های مورد استفاده کابینت سفارشی از جنس مرغوب انتخاب کنید، مثل چسب، ورق پی وی سی و غیره. در این متریال‌ها علی الخصوص چسب کابینت، اصلا و ابدا فکر صرفه جویی و کاهش هزینه‌ها نباشید!
 • معایب کابینت ممبران آماده و سفارشی را قبل از انتخاب این نوع کابینت به خوبی بشناسید.

نتیجه گیری در مورد کابینت آشپزخانه ممبران سفارشی و آماده

آیا حالا می‌توانید بگویید کابینت ممبران (در هر 2 نوع سفارشی و آماده) کابینتی لوکس و با کیفیت است یا هدر دادن هزینه‌ها است؟! ما پاسخ این سوال را به شما می‌دهیم. کابینت آشپزخانه ممبران یکی از کابینت‌های بسیار خوب و با کیفیت بازار است. طرح‌های کابینت ممبران تنوع بسیار زیادی دارند و می‌توانند هر سلیقه‌ای را راضی کنند. اما اگر بی کیفیت و بد اجرا شوند، می‌توانند کل هزینه‌های شما را هدر بدهند! پس حواستان باشد که برای ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده با چه کسی می‌خواهید همکاری کنید؟!

توصیه می‌کنیم با افرادی که اطلاع زیادی در مورد رزومه و کیفیت کاری آن‌ها ندارید و افرادی که قیمت کار را به صورت حیرت انگیزی پایین اعلام می‌کنند همکاری نکنید. اولویت شما برای سفارش این کابینت‌ها، باید کیفیت و مهارت کابینت ساز سفارشی و سازنده کابینت آماده باشد. چون که شما دارید هزینه زیادی انجام می‌دهید و باید روی کیفیت کار خودتان بسیار حساس و ریزبین باشید.

ما در سلام ساختمان بهترین کابینت سازهای کابینت سفارشی شهر شما را شناسایی کرده‌ایم و می‌توانیم کابینت سازهایی با کیفیت و مطمئن را به صورت کاملا رایگان به محل شما بفرستیم. همچنین با بهترین سازندگان کابینت آماده هم قرارداد داریم و می‌توانید این سازنده‌ها را از طریق سلام ساختمان پیدا کنید. کافی است فرم ثبت درخواست کابینت ساز سفارشی و یا سازنده کابینت آماده را پر کنید و منتظر تماس ما باشید.

همه کابینت سازهای کابینت سفارشی و سازندگان کابینت آماده در سلام ساختمان، دارای صفحه شخصی در سایت ما هستند که رزومه و نمونه کارهای آن‌ها را در این صفحه قرار داده‌ایم. علاوه بر این می‌توانید از مشاورهای تیم فنی ما در هنگام ساخت کابینت سفارشی و عقد قرارداد با کابینت ساز و یا هنگام خرید کابینت آماده کمک بگیرید.

در پایان برای چندمین بار تاکید می‌کنیم که کیفیت نهایی کابینت ممبران، وابستگی بسیار زیادی به مهارت و کیفیت کار کابینت ساز کابینت سفارشی و یا سازنده کابینت آماده دارد. پس انتخاب کابینت ساز و سازنده مطمئن و حرفه‌ای در ساخت کابینت ممبران، اهمیت خیلی زیادی دارد.

ممنون از اینکه به این مطلب ما توجه کردید. می‌توانید نظرات و پیشنهادات خودتان را برای ما بفرستید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

هدف ما در این مطلب این بود که مدل‌های مختلف کابینت ممبران سفارشی و آماده را به شما نشان بدهیم تا از آن‌ها ایده بگیرید. در ادامه نمونه کارهای بیشتری از کابینت ممبران سفارشی کلاسیک و مدرن که توسط کابینت سازهای تیم سلام ساختمان اجرا شده است را به شما نمایش می‌دهیم:

کابینت ممبران سفارشی اجرا شده توسط تیم سلام ساختمان 

کابینت ممبران قهوه ای

کابینت ممبران لاکچری

آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران سفید رنگ

کابینت ممبران طرح چوب

کابینت ممبران کلاسیک

کابینت ممبران سفید و لاکچری

آشپزخانه ممبران بزرگ

کابینت ممبران سفید و طلایی

کابینت ممبران مدرن مشکی

کابینت ممبران با جزیره

کابینت ممبران قهوه ای تیره

آشپزخانه بزرگ با کابینت ممبران قهوه ای

آشپزخانه روشن با کابینت ممبران سفید

آشپزخانه کوچک با کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران کلاسیک کرم

کابینت ممبران لوکس

کابینت ممبران سفید طلایی با جزیره

آشپزخانه اپن با کابینت ممبران

آشپزخانه ممبران کوچک

 

 

 

کابینت ممبران کرم

کابینت ممبران مدرن

کابینت ممبران به سبک نئوکلاسیک

کابینت ممبران مدرن

 

آشپزخانه ممبران

 

سوالات متداول

 • برای سفارش ساخت کابینت ممبران (وکیوم) باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

مهمترین نکته این است که از کیفیت کار کابینت‌ساز مطمئن شوید. نوع متریالی را که قرار است، استفاده شود، از کابینت ساز بپرسید و حتما قیمت نهایی را بعد از بازدید از محل، از کابینت ساز بگیرید؛ توجه داشته باشید که هرگز به صورت «متری» قیمت نگیرید، چون ممکن است بعداً متضرر شوید. مطالعه مقاله ما را از دست ندهید.

 

 • کابینت ممبران (وکیوم) چه سبکی دارد؟ کلاسیک یا مدرن؟!
کابینت ممبران، یکی محبوب‌ترین کابینت‌های سبک کلاسیک است. کابینت کلاسیک را با متریال‌های چوب، روکش چوب و ممبران می‌سازند. اما با توجه به گرانی کابینت تمام چوب، متریال ممبران بهترین انتخاب برای کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک است.

جستجوی کاربران برای این مطلب:

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟

سلام ساختمان چیست؟

سامانه لاوان ماندگار ساختمان، با نام اختصاری سلام ساختمان، یک شرکت عضو پارک علم و فناری است، که در حوزه دکوراسیون داخلی چوبی مثل اجرای کابینت و کمد فعال است.
تا به حال بیش از 4000 پروژه کابینت و کمد در سلام ساختمان اجرا شده است.

سلام ساختمان چه مزیتی دارد؟

برخی از ویژگی‌های سلام ساختمان که به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت پروژه‌ی خود را اجرا کنید، عبارت است از:
 • مشاوره تخصصی رایگان
 • معرفی یک یا 2 کابینت ساز ارزیابی شده در شهر شما
 • ضمانت قیمت
 • ضمانت پیش پرداخت
 • ضمانت پروژه

از زمان ثبت نام تا زمان تماسِ مشاور، چقدر طول می کشد؟

اگر در شهرهای محدوده‌ی سلام ساختمان باشید (تهران، خراسان رضوی، البرز، اصفهان، کرمان، خوزستان، فارس، گیلان، آذربایجان شرقی، قم، مازندران)، کمتر از 12 ساعت کاری طول میکشد تا مشاور سلام ساختمان با شما تماس بگیرد.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟

بله، مشاوره در سلام ساختمان رایگان است. در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم:
 • مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان که بعد از ثبت نام شما در سایت صورت می‌گیرد.
 • مشاوره‌ی مستقیم با کابینت‌سازی که برای اجرای کار به شما معرفی شده‌است.
هر دوی این‌ها رایگان است.

بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟

                      بله بازدید حضوری از پروژه ها بصورت رایگان انجام می‌شود.

                  آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام می‌دهد؟

بله. ما می‌توانیم کابینت‌سازهایی به شما معرفی کنیم که به صورت حرفه ای طراحی انجام می‌دهند. فقط کافیست به پشتیبان خود اطلاع دهید که نیاز به طراحی دارید.

آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟

اگر پروژه خود را با کابینت سازی که برای شما طراحی کرده است اجرا کنید، طراحی به عنوان تخفیف پروژه خواهد بود و برای شما رایگان است. اما اگر بعد از انجام طراحی به این نتیجه رسیدید که مایل نیستید با همان کابینت ساز پروژه‌ی خود را اجرا کنید، هزینه طراحی از شما دریافت می‌شود.

 

این 6 نکته را در ساخت کابینت ممبران مورد توجه قرار دهید:

 • انتخاب کابینت ساز کابینت با تجربه و مطمئن در کابینت سفارشی ممبران، نسبت به سایر کابینت‌های سفارشی حساس‌تر است. دلیل آن را هم به شما گفتیم که انتخاب نادرست می‌تواند شما را متوجه ضرر زیادی کند.
 • پیدا کردن کارگاه‌های مطمئن کابینت آماده ممبران و خرید از سازندگان مورد اطمینان هم اهمیت زیادی دارد. کارگاه‌های ناشناخته ممکن است از ورق ممبران نامرغوب استفاده کنند.
 • طرح‌های انتخابی کابینت ممبران سفارشی، طوری نباشد که از نظر فنی مشکل ایجاد شود (در این مورد با خود کابینت سازها مشورت کنید). پیشنهاد ما این است از طرح‌های بسیار ریز و پیچیده کمتر استفاده کنید.
 • موقع خرید کابینت ممبران آماده حتما به لبه‌های کابینت دقت کنید که برنگشته باشند.
 • متریال‌های مورد استفاده کابینت سفارشی از جنس مرغوب انتخاب کنید، مثل چسب، ورق پی وی سی و غیره. در این متریال‌ها علی الخصوص چسب کابینت، اصلا و ابدا فکر صرفه جویی و کاهش هزینه‌ها نباشید!
 • معایب کابینت ممبران آماده و سفارشی را قبل از انتخاب این نوع کابینت به خوبی بشناسید.

نتیجه گیری در مورد کابینت آشپزخانه ممبران سفارشی و آماده

آیا حالا می‌توانید بگویید کابینت ممبران (در هر 2 نوع سفارشی و آماده) کابینتی لوکس و با کیفیت است یا هدر دادن هزینه‌ها است؟! ما پاسخ این سوال را به شما می‌دهیم. کابینت آشپزخانه ممبران یکی از کابینت‌های بسیار خوب و با کیفیت بازار است. طرح‌های کابینت ممبران تنوع بسیار زیادی دارند و می‌توانند هر سلیقه‌ای را راضی کنند. اما اگر بی کیفیت و بد اجرا شوند، می‌توانند کل هزینه‌های شما را هدر بدهند! پس حواستان باشد که برای ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده با چه کسی می‌خواهید همکاری کنید؟!

توصیه می‌کنیم با افرادی که اطلاع زیادی در مورد رزومه و کیفیت کاری آن‌ها ندارید و افرادی که قیمت کار را به صورت حیرت انگیزی پایین اعلام می‌کنند همکاری نکنید. اولویت شما برای سفارش این کابینت‌ها، باید کیفیت و مهارت کابینت ساز سفارشی و سازنده کابینت آماده باشد. چون که شما دارید هزینه زیادی انجام می‌دهید و باید روی کیفیت کار خودتان بسیار حساس و ریزبین باشید.

ما در سلام ساختمان بهترین کابینت سازهای کابینت سفارشی شهر شما را شناسایی کرده‌ایم و می‌توانیم کابینت سازهایی با کیفیت و مطمئن را به صورت کاملا رایگان به محل شما بفرستیم. همچنین با بهترین سازندگان کابینت آماده هم قرارداد داریم و می‌توانید این سازنده‌ها را از طریق سلام ساختمان پیدا کنید. کافی است فرم ثبت درخواست کابینت ساز سفارشی و یا سازنده کابینت آماده را پر کنید و منتظر تماس ما باشید.

همه کابینت سازهای کابینت سفارشی و سازندگان کابینت آماده در سلام ساختمان، دارای صفحه شخصی در سایت ما هستند که رزومه و نمونه کارهای آن‌ها را در این صفحه قرار داده‌ایم. علاوه بر این می‌توانید از مشاورهای تیم فنی ما در هنگام ساخت کابینت سفارشی و عقد قرارداد با کابینت ساز و یا هنگام خرید کابینت آماده کمک بگیرید.

در پایان برای چندمین بار تاکید می‌کنیم که کیفیت نهایی کابینت ممبران، وابستگی بسیار زیادی به مهارت و کیفیت کار کابینت ساز کابینت سفارشی و یا سازنده کابینت آماده دارد. پس انتخاب کابینت ساز و سازنده مطمئن و حرفه‌ای در ساخت کابینت ممبران، اهمیت خیلی زیادی دارد.

ممنون از اینکه به این مطلب ما توجه کردید. می‌توانید نظرات و پیشنهادات خودتان را برای ما بفرستید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

هدف ما در این مطلب این بود که مدل‌های مختلف کابینت ممبران سفارشی و آماده را به شما نشان بدهیم تا از آن‌ها ایده بگیرید. در ادامه نمونه کارهای بیشتری از کابینت ممبران سفارشی کلاسیک و مدرن که توسط کابینت سازهای تیم سلام ساختمان اجرا شده است را به شما نمایش می‌دهیم:

کابینت ممبران سفارشی اجرا شده توسط تیم سلام ساختمان 

کابینت ممبران قهوه ای

کابینت ممبران لاکچری

آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران سفید رنگ

کابینت ممبران طرح چوب

کابینت ممبران کلاسیک

کابینت ممبران سفید و لاکچری

آشپزخانه ممبران بزرگ

کابینت ممبران سفید و طلایی

کابینت ممبران مدرن مشکی

کابینت ممبران با جزیره

کابینت ممبران قهوه ای تیره

آشپزخانه بزرگ با کابینت ممبران قهوه ای

آشپزخانه روشن با کابینت ممبران سفید

آشپزخانه کوچک با کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران کلاسیک کرم

کابینت ممبران لوکس

کابینت ممبران سفید طلایی با جزیره

آشپزخانه اپن با کابینت ممبران

آشپزخانه ممبران کوچک

 

 

 

کابینت ممبران کرم

کابینت ممبران مدرن

کابینت ممبران به سبک نئوکلاسیک

کابینت ممبران مدرن

 

آشپزخانه ممبران

 

سوالات متداول

 • برای سفارش ساخت کابینت ممبران (وکیوم) باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

مهمترین نکته این است که از کیفیت کار کابینت‌ساز مطمئن شوید. نوع متریالی را که قرار است، استفاده شود، از کابینت ساز بپرسید و حتما قیمت نهایی را بعد از بازدید از محل، از کابینت ساز بگیرید؛ توجه داشته باشید که هرگز به صورت «متری» قیمت نگیرید، چون ممکن است بعداً متضرر شوید. مطالعه مقاله ما را از دست ندهید.

 

 • کابینت ممبران (وکیوم) چه سبکی دارد؟ کلاسیک یا مدرن؟!
کابینت ممبران، یکی محبوب‌ترین کابینت‌های سبک کلاسیک است. کابینت کلاسیک را با متریال‌های چوب، روکش چوب و ممبران می‌سازند. اما با توجه به گرانی کابینت تمام چوب، متریال ممبران بهترین انتخاب برای کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک است.
کابینت ممبران طرح چوب

اگر شما هم عاشق تزیینات مدرن و مجلل هستید، انتخاب طرح کابینت ممبران برای آشپزخانه یک انتخاب عالی برای شما است. در واقع، روش ساخت طراحی‌های زیبای روی کابینت‌های ممبران یا وکیوم، حکاکی روی MDF خام است. این حکاکی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی انجام می‌شوند.

آشپزخانه ممبران کوچک

مدل کابینت ممبران سفارشی با طرح چوب و رنگ بندی روشن. این طرح با اینکه صلابت و شکوه طرح قبلی را ندارد، اما مزایای خیلی زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای این طرح، انتخاب صحیح رنگ بندی کابینت با توجه به فضا است. فضای آشپزخانه در این مدل بسیار کوچک‌تر از مدل قبلی است. بنابراین باید در انتخاب رنگ آن بسیار محتاط باشید و از سمت روشن طیف رنگ بندی چوب استفاده کنید. کاری که به صورت صحیح در این مدل انجام شده است.

کابینت ممبران قهوه ای

اگر آشپزخانه‌ای بزرگ و دلباز دارید، کابینت ممبران قهوه‌ای انتخاب فوق‌العاده مناسبی است. تا حدامکان سعی کنید برای آشپزخانه‌های کوچک از رنگ‌های تیره استفاده نکنید تا فضا دلگیرتر و بسته‌تر به نظر نیاید.

کابینت ممبران قهوه ای روشن

این رنگ هم در تصویر بالا، طرفدار‌های زیادی دارد. مخصوصا برای افرادی که تناژ‌های قهوه‌ای و به کار بردن آن را در دکوراسیون دوست دارند، اما از تیرگی زیاد فضا می‌ترسند. استفاده از رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای روشن، کرم قهوه‌ای و به طور کلی هر رنگی که در تنالیته قهوه‌ای به سمت روشن‌تر شدن می‌رود، حس بهتری از کاربرد این رنگ در دکوراسیون را به افراد می‌دهد.

تصویر زیر نمونه کابینت ممبران طرح چوب سفارشی به رنگ تیره است که در تهران توسط کابینت ساز سلام ساختمان کار شده است.

کابینت ممبران طرح چوب سفارشی

تصویر زیر هم یک نمونه کابینت ممبران قهوه‌ای در آشپزخانه ایرانی است.

کابینت ممبران ایرانی

کابینت ممبران مدرن سفارشی

کابینت ممبران مدرن سفید و قهوه ای

به درب‌های کابینت ممبران توجه کنید. طراحی روی درب‌ها کاملا مدرن است. وجود رنگ قهوه‌ای در کنار رنگ سفید باعث شده که فضا مدرن‌تر به نظر برسد. این کابینت‌ها توسط یکی از ده‌ها کابینت‌ساز سلام ساختمان در تهران اجرا شده است. با کلیک روی تصویر می‌توانید درخواست خودتان را ثبت کنید و برای انتخاب کابینت و قیمت آن مشاوره رایگان دریافت کنید.

کابینت ممبران جدید

کابینت ممبران سفارشی براق و مدرن با ترکیب رنگ سفید و طرح چوب. در نگاه اول ممکن است فکر کنید که این کابینت‌ها ام دی اف و هایگلاس هستند. اما در واقع اینطور نیست و کابینت‌ها از جنس ممبران ساخته شده‌اند و طراحی واقعا زیبا و دل انگیزی دارند.

برای این آشپزخانه کوچک، هم تعداد کابینت‌ها مناسب و عالی است و هم از آن جزیره که در وسط آشپزخانه قرار گرفته است، می‌توانید به عنوان میز صبحانه و ناهار خوری استفاده کنید. همچنین از رنگ سفید و ممبران براق هم، برای ساخت کابینت‌ها استفاده شده که باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضا و برطرف کردن مساله نورپردازی در آشپزخانه‌های کوچک می‌شود.

کابینت انزو هم یکی از انواع مدل‌های کابینت ممبران است که به دلیل اسم برند سازنده این نوع کابینت، به کابینت انزو شناخته شده است. کابینت انزو مثل کابینت ممبران از ورق ام دی اف با روکش مخصوص ساخته می‌شود اما تفاوت‌هایی با کابینت ممبران دارد. در زیر یک نمونه کابینت با طرح انزو را می‌بینید.

کابینت انزو

برای مثال در کابینت انزو ضخامت ورق، بیشتر از کابینت ممبران است. مهم‌تر از آن اینکه جنس متریال و رنگِ روکش کابینت انزو، با کابینت ممبران متفاوت است. کابینت انزو معمولا به صورت رنگ‌های روشن و براق تولید و از این حیث، ظاهر آن ترکیبی از کابینت ممبران و کابینتِ های گلاس است.

قیمت کابینت انزو به دلیل ویژگی‌هایی که دارد، بیشتر از کابینت ممبران است و قیمت حدودی این کابینت از متری 2.5 میلیون تومان تا 3.5 میلیون تومان متغیر است.

2- مدل‌های کابینت ممبران آماده

کابینت‌های ممبران آماده به اندازه کابینت‌های سفارشی تنوع طرح ندارند، زیرا این کابینت‌ها در ابعاد و طراحی‌های مشخصی، در تعداد انبوه و به صورت سری تولید می‌شوند و به صورت آماده هم به فروش می‌رسند. با این حال باز هم در بازار، نمونه‌های کابینت آماده زیادی وجود دارند که در ادامه برخی از آن‌ها را برای شما آورده‌ایم.

کابینت پیش ساخته ممبران دو رنگ سبز و سفید نئوکلاسیکتصویر بالا یک نمونه کابینت آماده ممبران دو رنگ است که در سبک نئوکلاسیک ساخته شده است. کابینت نئوکلاسیک، سبکی بین کابینت‌های کلاسیک و مدرن دارد و برای کسانی که شلوغی طرح‌های کابینت ممبران کلاسیک را نمی‌پسندند خیلی مناسب است. طرح کابینت آماده بالا را یکی از کابینت‌سازهای سلام ساختمان اجرا کرده‌اند. شما هم می‌توانید با کلیک روی عکس، سازنده کابینت آماده دلخواه خودتان را پیدا کنید.

رنگ-بندی-متنوع-درب-کابینت-ممبران-آمادهکابینت‌های آماده ممبران اگرچه تنوع رنگ کمتری نسبت به کابینت‌های سفارشی دارند، اما این موضوع خیلی هم شما را محدود نمی‌کند. زیرا همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، شما می‌توانید درب کابینت قبلی را در انواع رنگ‌های بالا هم سفارش دهید. البته این تصاویر مربوط به «فروشگاه آنلاین کابینت آماده سلام ساختمان» هستند و معلوم نیست که شما بتوانید این تنوع رنگ را در فروشگاه‌های دیگر هم پیدا کنید یا نه.

کابینت آماده ممبران کلاسیک سفید با صفحه سه سانتمدل بعدی یک کابینت ممبران آماده کلاسیک سفید است که طراحی درب‌های آن فضای آشپزخانه را بسیار لاکچری می‌کند. این کابینت آماده، شباهت زیادی به کابینت چوبی دارد و حدود 20 تا 40% هم، ارزان‌تر از کابینت‌های سفارشی است. با کلیک روی طرح بالا، قیمت روز آن را از متخصصین ما بپرسید.

کابینت-ممبران-آماده-نئوکلاسیک-با-ترکیب-رنگ-سفید-زردیک کابینت آماده ممبران نئوکلاسیکِ دو رنگ و زیبا! همانطور که گفتیم، با کمی جستجو در بازار می‌توانید کابینت‌های آماده را هم، با طراحی‌های خاص و متفاوتی پیدا کنید. در ضمن اگر دکوراسیون آشپزخانه هم با رنگ این کابینت هماهنگ شود، فضای فوق العاده‌ای در آشپزخانه شما ایجاد می‌شود. برای سفارش انواع کابینت آماده و یا دریافت مشاوره رایگان در مورد این کابینت‌ها، روی متن زیر کلیک کنید:

برای دریافت مشاوره رایگان و یا سفارش کابینت ممبران آماده‌ی ارزان و سریع، کلیک کنید.

کابینت-ممبران-آماده-کلاسیک-سفید-صدفیتصویر بالا یک نمونه کابینت ممبران کلاسیک موجود در فروشگاه سلام ساختمان، با منبت کاری‌های زیبا و طراحی سلطنتی است. قسمت هود کابینت دارای برجستگی‌هایی زیبا است و از ستون‌های کلاسیک در این طرح استفاده شده است. رنگ سفید کابینت هم با تمام رنگ‌ها همخوانی دارد. البته اگر کفپوش آسپزخانه کِرِمی می‌شد، فضا کمی از این حالت سردی بیرون می‌آمد.

بهترین رنگ کابینت ممبران سفارشی و آماده چیست؟

در ادامه بهترین رنگ‌های کابینت ممبران را برای هر دو نوع کابینت ممبران آماده و سفارشی همزمان معرفی کرده‌ایم تا بتوانید رنگ دلخواه خود را از میان کابینت‌های آماده پیدا کنید و یا آن را به صورت کابینت سفارشی، به کابینت ساز سفارش دهید. بهترین رنگ‌هایی که در ادامه برای کابینت ممبران سفارشی و آماده به شما معرفی می‌کنیم عبارت‌اند از:

 1. کابینت ممبران سفید
 2. کابینت ممبران قهوه‌ای
 3. کابینت ممبران کرمی

یک نکته مهم: کابینت‌های ممبران سفارشی را علاوه بر رنگ‌های بالا، می‌توانید در هر رنگ دیگری هم سفارش دهید. اما کابینت‌های ممبران آماده، تنوع رنگ خیلی بالایی ندارند و معمولا در همین سه رنگ رایج بالا ساخته می‌شوند. البته با کمی جستجوی بیشتر، ممکن است بتوانید سایر رنگ‌های کابینت ممبران آماده را هم در بازار پیدا کنید.

در ضمن اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد رنگ کابینت ممبران هستید، می‌توانید مقاله «بهترین رنگ کابینت ممبران» را بخوانید. سلام ساختمان علاوه بر اینکه اطلاعات کافی در مورد سفارش انواع کابینت ممبران را به شما ارائه می‌دهد، در پیدا کردن کابینت ساز مطمئن کابینت سفارشی هم به شما کمک می‌کند! در ضمن این خدمت سلام ساختمان کاملا رایگان است و برای استفاده از آن، فقط کافی است روی لینک زیر کلیک کنید:

پیدا کردن کابینت ساز کابینت سفارشی

برای پیدا کردن سازنده کابینت آماده از طریق سلام ساختمان و یا سفارش کابینت آماده ارزان، می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید و رایگان قیمت انواع کابینت آماده را هم دریافت کنید:

مشاوره رایگان و سفارش کابینت آماده ارزان

اما بریم سراغ اصل مطلب. ابتدا از رنگ سفید شروع می‌کنیم که خودش ترکیبات رنگی متفاوتی دارد و مدل‌های مختلف آن را می‌بینیم.

1- کابینت ممبران رنگ سفید و سایر ترکیبات آن

انتخاب رنگ کابینت ممبران سفارشی و آماده خیلی بستگی به دکوراسیون منزل شما دارد. اما از آنجایی که معروف‌ترین مدل کابینت ممبران، کابینت ممبران کلاسیک است، معمولا رنگ سفید با تناژهای مختلف و یا در ترکیب با سایر رنگ‌ها، باعث ایجاد فضایی کلاسیک و تا حدی سلطنتی در آشپزخانه شما می‌شود. به همین دلیل هم رنگِ سفید کابینت ممبران سفارشی و آماده، جذابیت بیشتری دارد. در ادامه مدل‌های کابینت ممبران سفارشی و آماده سفید را، در سه ترکیب رنگ زیر، به طور جداگانه آورده‌ایم:

 • کابینت ممبران سفید ساده
 • کابینت ممبران سفید صدفی
 • کابینت ممبران سفید طلایی

ابتدا مدل‌های کابینت ممبران سفید ساده رو با هم ببینیم.

 • کابینت ممبران سفید ساده

کابینت آشپزخانه ممبران سفید

کابینت آشپزخانه سفید با جزیره‌ای بسیار بزرگ و کاربردی. این مدل علاوه بر بوفه‌های شیشه‌ای که می‌توانید از آن‌ها به عنوان دکور استفاده کنید، دکورهای مستقل دیگری نیز دارد. در دو طرف آشپزخانه دکورها را می‌توانید ببینید.

کابینت ممبران سفید و مشکییک مدل کابینت آشپزخانه سفید که اصلا و ابداً حس بی روحی و کسل کنندگی ندارد. این مساله به دو دلیل است، یک مورد انتخاب رنگ صفحه کابینت و مورد دوم انتخاب رنگ بین کابینت‌ها. این دو رنگ از سردی رنگ سفید کم کرده‌اند و فضا را مقداری متعادل کرده‌اند. این کابینت‌های ممبران زیبا توسط یکی از متخصصین تیم سلام ساختمان اجرا شده است.

عکس آشپزخانه سفید با کابینت ممبران و جزیره

یک آشپزخانه درخشان! این آشپزخانه از نظر طراحی کابینت ممبران و همچنین سقف آشپزخانه، هیچ چیزی کم ندارد و واقعاً زیبا است. البته سازنده می‌توانست با توجه به فضای بزرگی که در اختیار دارد، از رنگ‌های تیره‌تر هم استفاده کند. اما احتمالاً ترجیح مشتری بر این بوده که فقط از رنگ سفید برای این کابینت‌ها استفاده کند. ایرادی هم ندارد و نتیجه کار همانطور که مشاهده می‌کنید، مطلوب و مناسب است.

کابینت ممبران سفید

کابینت آشپزخانه ممبران سفید اجرا شده در کرج توسط کابینت ساز تیم سلام ساختمان. این مدل نیز، مانند بسیاری از مدل‌های قبلی، دارای جزیره دکوراتیو برای قرار دادن وسایل دکوری است. 

در ادامه با انواع ترکیبات رنگی کابینت ممبران سفید آشنا می‌شویم.

 • کابینت ممبران سفید صدفی

کابینت ممبران سفید صدفی

کابینت آشپزخانه تمام سفید صدفی. یکی از کاندیداهای انتخاب رنگ کابینت ممبران سفارشی و آماده، رنگ سفید صدفی است. در این مدل حتی صفحه‌های روی کابینت هم به رنگ سفید کار شده‌اند. این کابینت به صورت کلاسیک ساده طراحی شده است. از بوفه‌هایی که به صورت شیشه‌ای برای این کابینت طراحی شده‌اند، می‌توانید به عنوان دکور استفاده کنید و وسایل دکوری خودتان را داخل این بوفه‌ها قرار دهید.

آشپزخانه ایرانی

یک نمونه کابینت ممبران سفید ایرانی. در طراحی این کابینت به خوبی از فضای آشپزخانه استفاده شده و اپن جزیره آن هم، زیبایی خاصی به آشپزخانه بخشیده است. این کابینت‌ها یکی از نمونه کارهای اجرا شده در تهران توسط کابینت ساز تیم سلام ساختمان است.

دکوراسیون آشپزخانه ممبران

یک کابینت آشپزخانه کوچک با طراحی کابینت ممبران سفید صدفی. برخلاف طرح قبلی، این طرح تماماً سفید نیست و همان طور که می‌بینید، صفحه روی کابینت‌ها به رنگ قهوه‌ای سوخته است. هماهنگی رنگ کابینت‌ها با طراحی زمین آشپزخانه بسیار زیبا است. در این مدل هم، از بوفه‌های شیشه‌ای استفاده شده است، البته تعداد آن‌ها کمتر از مدل قبلی است.

 

طرح کابینت ممبران

یک طرح کابینت ممبران مدرن با صفحه رویی سرمه‌ای! رنگ سرمه‌ای را کمتر در کابینت سازی می‌بینید. دلیل آن هم تیرگی زیاد این رنگ است. مانند رنگ مشکی که در ایران کمتر کاربرد دارد. اما در این مدل می‌بینید که ترکیب رنگ سرمه‌ای با رنگ سفید چقدر زیبا و چشم نواز شده است. اگر به کابینت‌های سفید موجود در تصویر نگاه کنید، متوجه می‌شوید که این مدل کابینت ممبران از نوع کابینت ممبران براق است.

به کابینت‌های زمینی در این مدل توجه کنید. دارای انحنای بسیار زیبا و دلنشینی هستند، به صورتی که حس ملایمت و انعطاف پذیری را به ما منتقل می‌کنند. این مدل جزء معدود مدل‌هایی از کابینت ممبران با طراحی منحنی است. البته این مدل می‌تواند با کابینت روکش رنگ هم اجرا شود. در انتهای مدل‌ها، چند نمونه کابینت ممبران مختلف را باهم می‌بینیم.

در مدل بالا هم مشابه مدل قبلی انحنا وجود دارد، اما به دلیل اینکه سادگی مورد انتظار در کابینت‌های مدرن را ندارد، نمی‌توانیم آن را مدلی مدرن به حساب بیاوریم. اما در کل این کمد دیواری که در آشپزخانه بالا طراحی شده است، بسیار زیبا و در عین حال کاربردی است. تنها مشکلی هم که این طرح دارد، به رنگ بندی آن مربوط می‌شود. درست است که رنگ سفید صدفی زیبا است اما افراط در کاربرد آن احتمالا باعث سردی محیط می‌شود، چیزی که در این مدل تا حدودی می‌توانیم آن را احساس کنیم.

 

کابینت ممبران با صفحه کورینکابینت آشپزخانه ایرانی ممبران با رنگ صدفی. میز وسط آشپزخانه یک میز ناهار خوری ساده است و ارتباطی با طراحی خود آشپزخانه و کابینت‌ها ندارد. صفحه کورین روی کابینت‌ها در کنار کابینت‌های کرمی هماهنگی خوبی ایجاد کرده است. نورپردازی این آشپزخانه هم بسیار مناسب و خوب انجام شده است. البته وجود پنجره‌های بزرگ باعث می‌شود که در طول روز نیازی به استفاده از لامپ نداشته باشید.

کابینت ممبران سفید صدفی

آخرین مدل، کابینت ممبران سفید صدفی، یک مدلِ کلاسیک است که متخصص تیم سلام ساختمان به زیبایی آن را اجرا کرده است. 

 • کابینت ممبران سفید طلایی

کابینت ممبران سفید طلایییکی از بهترین رنگ‌های مکملی که می‌توانید از آن در کنار کابینت‌های سفید استفاده کنید، رنگ طلایی است. در مدل بالا می‌بینید که رنگ طلایی به صورت ظریفی در داخل طراحی کابینت‌ها استفاده شده است. اگر به مقدار کم از رنگ طلایی در کابینت ممبران سفید طلایی استفاده کنید، می‌توانید هم نمای جذاب و لوکسی داشته باشید و هم از سردی و بی روحی رنگ سفید بکاهید. در میان کابینت‌های آماده موجود در بازار هم، گاهی طراحان از این ترکیب رنگ استفاده می‌کنند.

کابینت ممبران سفید با دستگیره طلایی

یادتان است در مدل قبلی در مورد رنگ طلایی چه چیزی به شما گفتیم؟ گفتیم از رنگ طلایی باید به مقدار کم و به صورت ظریف در کابینت استفاده کنید تا نمای زیبا و لوکسی داشته باشید. چیزی که کابینت ساز سلام ساختمان به صورت کامل در مدل بالا رعایت کرده است. استفاده از دستگیره کابینت ممبران طلایی در کابینت‌های سفید، هم باعث زیبایی آشپزخانه شما می‌شود و هم دل شما را نمی‌زند.

کابینت ممبران کلاسیک سفید طلاییکابینت آشپزخانه ممبران با پتینه‌های ظریف طلایی. بازهم به کار بردن رنگ طلایی به مقدار بسیار کم. در این مدل، چراغ آشپزخانه هم مقداری رنگ طلایی در خودش دارد که بسیار زیبا و هماهنگ با محیط شده است. اگر کابینت سازها در ساخت مدل‌های متنوع کابینت سفید طلایی، از رنگ طلایی هوشمندانه استفاده کنند، زیبایی فضا را چندین برابر می‌کنند. مثل همین مدل که توسط دکوراتور سلام ساختمان اجرا شده است.

کابینت ممبران سفید با رنگ طلایی

در صورت تمایل می‌توانید رنگ سفید طرح کابینت ممبران را با رنگ طلایی و یا سایر رنگ‌ها نیز ترکیب کنید. به این شکل که بدنه و اسکلت اصلی کابینت را به رنگ سفید طراحی و تولید کنید و سپس در نقش‌های به کار رفته در آن، از رنگ طلایی استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای ابزار آلات به کار رفته روی کابینت، مانند دسته‌های کابینت و شیرآلات و سایر تزئینات هم، از رنگ طلایی استفاده کنید.

کابینت ممبران

2- کابینت ممبران قهوه ای (طرح چوب)

رنگ قهوه‌ای یکی دیگر از رنگ‌های پرطرفدار کابینت ممبران آماده و سفارشی است که در ادامه نمونه‌هایی از آن را برای شما آورده‌ایم.

کابینت ممبران طرح چوب قهوه ای با بوفه های کوچکیکی از طرح‌های بسیار پرطرفدار در کابینت ممبران قهوه‌ای، طرح چوب است. همیشه برای ما کابینت آشپزخانه چوبی یک کابینت بسیار لوکس و بی‌نظیر بوده است. به همین دلیل دوست داریم با کابینت‌های ممبران طرح چوب، این حس را با هزینه‌ای بسیار کمتر وارد خانه خودمان کنیم. کابینت‌های ممبران طرح چوب بسیار زیبا و مجلل هستند و جزء کابینت‌های کلاسیک به شمار می‌آیند. در ادامه چند مدل دیگر از این نوع کابینت ممبران را برایتان آورده‌ایم.

کابینت ممبران طرح چوب

3- کابینت ممبران کرم

آخرین رنگ پرطرفداری که برای کابینت‌های ممبران آماده و سفارشی به شما معرفی می‌کنیم، رنگ کرم است.کابینت رومی لاکچرییک آشپزخانه بزرگ با طراحی ایده آل. ترکیب رنگی که برای این آشپزخانه کرم استفاده شده است، بسیار نزدیک به رنگ کابینت‌ها است. انتخاب هماهنگ رنگ در کابینت‌های کلاسیک زیاد دیده می‌شود. علاوه بر رنگِ این مدل از کابینتِ ممبران کرم، باید به طراحی زیبای آن هم اشاره کنیم که مدلی کلاسیک را در آشپزخانه به وجود آورده است.

کابینت ممبران کلاسیک رومی

یک آشپزخانه با کابینت کرم و بسیار پر نور. واقعاً جذاب به نظر می‌آید. وجود اِلِمان‌های کلاسیک در این آشپزخانه در کنار نوع طراحی سقف و کابینت‌های ممبران پرنقش و نگار، هماهنگی زیادی به این فضا داده است. کانتر آشپزخانه که در مرکز آن قرار گرفته، علاوه بر میز کار، به عنوان میز صبحانه هم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در مدل‌هایی که تا الان باهم دیده‌ایم و بررسی کرده‌ایم، این مدل یکی از بهترین مدل‌های کابینت بوده است.

کابینت ممبران سفید کرماگر فضای آشپزخانه شما کوچک و محدود است، بهترین راه حل استفاده از طرح‌های خلوت‌تر کابینت ممبران سفارشی و آماده است. سعی کنید طرح‌ها و نقش‌های خلوت‌تری را انتخاب کنید تا آشپزخانه شما خلوت‌تر و منظم‌تر به نظر برسد. انتخاب رنگ سفید و به طور کلی رنگ‌های روشن هم، کمک زیادی به این موضوع می‌کند.

کابینت ممبران لاکچری

کابینت آشپزخانه ممبران لاکچری با رنگ کرم. در مدل بالا، یک نمونه کابنیت ممبران کلاسیک منبت کاری شده و شلوغ را می‌بینید که در وسط آن از جزیره دکوراتیو استفادهشده است. استفاده از تاج و ستون و سرستون در این کابینت، کلاسیک بودن فضا را بیشتر به رخ می‌کشد. این کابینت‌ها توسط یکی از صدها کابینت ساز سلام ساختمان اجرا شده است.

پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید جدیدترین مدل‌های طراحی دکوراسیون آشپزخانه را ببینید، به سایت goodhousekeeping هم سر بزنید.

ساخت کابینت آشپزخانه ممبران سفارشی و آماده چگونه است؟

کابینت ممبران یکی از پیچیده‌ترین کابینت‌ها در ساخت است. این کابینت مراحل متعددی را طی می‌کند تا از ورق خام به کابینتی تمام و کمال در آشپزخانه شما تبدیل شود. در این بخش می‌خواهیم به نکات و مراحل ساخت کابینت ممبران اشاره‌ای کوتاه داشته باشیم تا شما هم از این موارد مربوط به ساخت این کابینت آگاه باشید. در ادامه مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران را برای دو حالت زیر به شما می‌گوییم:

 1. مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران سفارشی
 2. مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران آماده

تجربه‌ای که ما بعد از فعالیت در حوزه ساخت کابینت داشته‌ایم، نشان می‌دهد که آگاهی شما از مسائل فنی و سایر موارد مربوط به کابینت، به شما در قرارداد بستن با کابینت سازسفارشی و یا خرید کابینت آماده بسیار کمک می‌کند. پس حتما این بخش را تا انتها و بسیار با دقت مطالعه کنید تا ضرر نکنید!

یونیت‌های (چارچوب/اسکلت) انواع کابینت آماده ممبران و سفارشی را معمولاً از ام دی اف سفید می‌سازند. اما نحوه ساخت بخش‌های قابل رویت کابینت ممبران مثل درب‌ها، تاج‌ها، قسمت‌هایی از بدنه که دیده می‌شوند (به جز صفحه کابینت) کمی متفاوت از سایر کابینت‌ها است. این تفاوت در چیست؟؟ مراحل ساخت انواع کابینت ممبران سفارشی و آماده را در ادامه مشاهده می‌کنید تا متوجه تفاوت آن با سایر کابینت‌ها شوید.

1- مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران سفارشی

 • در مرحله اول، اندازه گیری‌های مربوط به آشپزخانه شما انجام می‌شود. کابینت ساز باید به منزل شما بیاید و اندازه گیری‌ها را انجام دهد و بر اساس اندازه گیری‌ها و محاسبات خودش، به شما قیمت نهایی کار را بگوید. البته برای تعیین قیمت، شما باید طرح مورد نظرتان برای کابینت را به کابینت ساز اعلام کنید تا براساس آن، اقدام به تعیین قیمت نماید.
 • بعد از تعیین قیمت نهایی و عقد قرارداد، کار طراحی کابینت ممبران شما انجام می‌شود و شما باید این طرح نهایی را تایید کنیند تا برشکاری‌ها و مراحل فنی کار شروع شود.
 • پس از تایید شما، برشکاری و ساخت بخش‌های مختلف کابینت از جمله بخش‌های قابل رویت کابینت نظیر درب‌ها، یونیت، تاج‌ها و پاخور، از ورق ام دی اف خام انجام می‌شود. سپس این ورق‌های ام دی اف برش خورده باید تبدیل به ورق ممبران شوند. در مورد جزئیات این مرحله در تیتر «مراحل ساخت ورق ممبران کابینت سفارشی و آماده» اطلاعات بیشتری را آورده‌ایم.
 • سپس کابینت ساز بخش‌های مختلف کابینت شما را مونتاژ می‌کند و کابینت، آماده نصب است.

2- مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران آماده

 • سازنده در کارگاه خودش، چند طرح رایج و پرطرفدار کابینت ممبران را مشخص می‌کند و لوازم مورد نیاز برای ساخت آن را تهیه می‌کند.
 • سپس به صورت انبوه و در تعداد بالا، شروع به برش کاری قطعات مختلف کابینت ممبران از ورق‌های ام دی اف خام می‌کند. تاج و سرستون و سایر المان‌های کابینت را هم سازنده به طور جداگانه در این مرحله برش می‌زند.
 • حالا قطعات برش خورده را حکاکی کرده، روکش می‌کند و به این صورت، ورق ممبران تولید می‌شود. البته جزئیات این بخش مهم را در تیتر «مراحل ساخت ورق ممبران کابینت سفارشی و آماده» حتما مطالعه کنید.
 • سپس سازنده این قطعات را به هم وصل می‌کند و کابینت آماده نصب را، برای شما می‌فرستد.
 • در صورتی که متراژ آشپزخانه شما با ابعاد کابینت آماده یکی نباشد و کمو کسری وجود داشته باشد، کابینت ساز می‌تواند برای شما کابینت «نیمه سفارشی» بسازد که مراحل ساخت آن، مشابه کابینت سفارشی است.

در ادامه اصلی‌ترین مرحله در ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده، یعنی مرحله‌ای که ورق ممبران کابینت ساخته می‌شود را به شما می‌گوییم.

مراحل ساخت ورق ممبران کابینت سفارشی و آماده چیست؟

تولید و ساخت ورق ممبران، بعد از برش خوردن قطعات مختلف کابینت سفارشی و آماده انجام می‌شود. ورق ممبران مورد نیاز برای ساخت کابینت آماده و سفارشی با هم تفاوتی ندارند. اما تفاوت اصلی در تکنولوژی ساخت کابینت ممبران با سایر کابینت‌ها در اینجا است:

1- حکاکی ورق ام دی اف خام: برای ساخت بخش‌های مختلف کابینت که از جنس ممبران هستند، ابتدا ورق ام دی اف (MDF) خام برش خورده برای بخش‌های مختلف کابینت را، توسط دستگاه CNC  سی ان سی، مطابق طرح دلخواه حکاکی می‌کنند. این کار باعث ایجاد نقش‌های فرورفته می‌شود که شما روی قسمت‌های مختلف کابینت ممبران می‌بینید.

2- چسباندن روکش pvc: سپس این ورق ام دی اف حکاکی شده را داخل دستگاه وکیوم می‌برند و تحت مکش و خلا قوی، لایه نازکی از جنس PVC را روی ام دی افِ خام می‌چسبانند.

دستگاه وکیوم کابینت

این لایه نازک که به آن روکش پی وی سی می‌گویند، معمولاً منقش به طرح‌های چوبی و غیره است و با فشار زیاد و چسب‌های خاصی، کاملاً به ورق حکاکی شده می‌چسبد. یعنی قرار است کاملاً بچسبد! اما مگر ممکن است نچسبد؟! بله! ممکن است و به همین دلیل است که ما در تیتر همین مطلب هم گفتیم که باعث هدر دادن هزینه‌ها می‌شود!

آیا همیشه قرار است که روکش روی مغزی نچسبد تا هزینه ما به هدر برود؟! قطعا نه. در اغلب موارد، روکش روی ورق ام دی اف می‌چسبد. اگر شما ممبران خودتان را از شرکت‌های معتبر تهیه کنید و با کابینت ساز حرفه‌ای و کاربلد کار کنید، قطعا این مشکلات را ندارید. اما اگر قرار باشد بخواهید با هزینه پایینی کابینت ممبران را بسازید یا کار را به فردی غیر حرفه‌ای بسپارید، این خطر در کمین شما است!

در بخش معایب کابینت ممبران در همین مطلب گفتیم که این کابینت یکی از عیب‌هایی که دارد این است که بسیار وابسته به کیفیت اجرای کابینت ساز است! برای این بخش بود که این حرف را می‌زدیم و می‌بینید که مهم‌ترین بخش در ساخت کابینت ممبران، همین روکش کردن ورق‌های ممبران است!

3- آماده شدن ورق ممبران: بعد از حکاکی و روکش کردن ورق‌های بخش‌های مختلف کابینت ممبران، محصول نهایی یک ورق حکاکی شده با طرح‌های زیبای چوبی یا سایر طرح ها از آب در می‌آید. زیبایی کابینت‌های ممبران مدیون همین حکاکی‌های ورق اصلی و طرح‌های روکش PVC است که آن را شبیه چوب منبت و معرق کاری شده با طرح‌های فرورفته و برجسته می‌کند.

*نکته: گفتیم طرح‌های «برجسته»!  بله در ساخت کابینت‌های ممبران، به جز حکاکی‌هایی که با دستگاه CNC ایجاد می‌شود، می‌توانند یک سری قطعات برجسته را روی ام دی اف خام بگذارند و سپس برای روکش نهایی، داخل دستگاه وکیوم قرار بدهند. این قطعات به صورت برجستگی روی کابینت ممبران ظاهر می‌شوند.

در این حالت علاوه بر فرورفتگی، برجستگی هم در محصول نهایی داریم (منبت و معرق کاری) که می‌تواند کابینت را خیلی زیباتر کند.

4- مونتاژ و نصب قطعات آماده شده ممبران: در پایان هم تمامی این قطعات آماده شده به محل آورده می‌شود و در آشپزخانه شما نصب می‌شود. حالا می‌توانید از کابینت ممبران آشپزخانه خودتان لذت ببرید.

6 نکته مهم در مورد ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده

مجموع این پروسه‌ای که در قسمت قبلی گفتیم، اجرای طرح‌های زیبا و پرکار مانند طرح‌های کلاسیک را مقدور می‌کند. توجه داشته باشید که در یک سمت ورق‌های ام دی اف که مغزی کابینت را می‌سازند، رویه PVC را اجرا می کنند. سمت دیگر ورق، یک لایه سفید رنگ است که از ابتدا پشت ام دی اف خام توسط کارخانه چسبانده شده است. به کابینت ممبران، کابینت «وکیوم» و یا «کابینت روکش پی وی سی (PVC)» هم می‌گویند. در ادامه 6 نکته در مورد ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده را برای شما آورده‌ایم.

دستگاه وکیوم کابینت ممبران

 

این 6 نکته را در ساخت کابینت ممبران مورد توجه قرار دهید:

 • انتخاب کابینت ساز کابینت با تجربه و مطمئن در کابینت سفارشی ممبران، نسبت به سایر کابینت‌های سفارشی حساس‌تر است. دلیل آن را هم به شما گفتیم که انتخاب نادرست می‌تواند شما را متوجه ضرر زیادی کند.
 • پیدا کردن کارگاه‌های مطمئن کابینت آماده ممبران و خرید از سازندگان مورد اطمینان هم اهمیت زیادی دارد. کارگاه‌های ناشناخته ممکن است از ورق ممبران نامرغوب استفاده کنند.
 • طرح‌های انتخابی کابینت ممبران سفارشی، طوری نباشد که از نظر فنی مشکل ایجاد شود (در این مورد با خود کابینت سازها مشورت کنید). پیشنهاد ما این است از طرح‌های بسیار ریز و پیچیده کمتر استفاده کنید.
 • موقع خرید کابینت ممبران آماده حتما به لبه‌های کابینت دقت کنید که برنگشته باشند.
 • متریال‌های مورد استفاده کابینت سفارشی از جنس مرغوب انتخاب کنید، مثل چسب، ورق پی وی سی و غیره. در این متریال‌ها علی الخصوص چسب کابینت، اصلا و ابدا فکر صرفه جویی و کاهش هزینه‌ها نباشید!
 • معایب کابینت ممبران آماده و سفارشی را قبل از انتخاب این نوع کابینت به خوبی بشناسید.

نتیجه گیری در مورد کابینت آشپزخانه ممبران سفارشی و آماده

آیا حالا می‌توانید بگویید کابینت ممبران (در هر 2 نوع سفارشی و آماده) کابینتی لوکس و با کیفیت است یا هدر دادن هزینه‌ها است؟! ما پاسخ این سوال را به شما می‌دهیم. کابینت آشپزخانه ممبران یکی از کابینت‌های بسیار خوب و با کیفیت بازار است. طرح‌های کابینت ممبران تنوع بسیار زیادی دارند و می‌توانند هر سلیقه‌ای را راضی کنند. اما اگر بی کیفیت و بد اجرا شوند، می‌توانند کل هزینه‌های شما را هدر بدهند! پس حواستان باشد که برای ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده با چه کسی می‌خواهید همکاری کنید؟!

توصیه می‌کنیم با افرادی که اطلاع زیادی در مورد رزومه و کیفیت کاری آن‌ها ندارید و افرادی که قیمت کار را به صورت حیرت انگیزی پایین اعلام می‌کنند همکاری نکنید. اولویت شما برای سفارش این کابینت‌ها، باید کیفیت و مهارت کابینت ساز سفارشی و سازنده کابینت آماده باشد. چون که شما دارید هزینه زیادی انجام می‌دهید و باید روی کیفیت کار خودتان بسیار حساس و ریزبین باشید.

ما در سلام ساختمان بهترین کابینت سازهای کابینت سفارشی شهر شما را شناسایی کرده‌ایم و می‌توانیم کابینت سازهایی با کیفیت و مطمئن را به صورت کاملا رایگان به محل شما بفرستیم. همچنین با بهترین سازندگان کابینت آماده هم قرارداد داریم و می‌توانید این سازنده‌ها را از طریق سلام ساختمان پیدا کنید. کافی است فرم ثبت درخواست کابینت ساز سفارشی و یا سازنده کابینت آماده را پر کنید و منتظر تماس ما باشید.

همه کابینت سازهای کابینت سفارشی و سازندگان کابینت آماده در سلام ساختمان، دارای صفحه شخصی در سایت ما هستند که رزومه و نمونه کارهای آن‌ها را در این صفحه قرار داده‌ایم. علاوه بر این می‌توانید از مشاورهای تیم فنی ما در هنگام ساخت کابینت سفارشی و عقد قرارداد با کابینت ساز و یا هنگام خرید کابینت آماده کمک بگیرید.

در پایان برای چندمین بار تاکید می‌کنیم که کیفیت نهایی کابینت ممبران، وابستگی بسیار زیادی به مهارت و کیفیت کار کابینت ساز کابینت سفارشی و یا سازنده کابینت آماده دارد. پس انتخاب کابینت ساز و سازنده مطمئن و حرفه‌ای در ساخت کابینت ممبران، اهمیت خیلی زیادی دارد.

ممنون از اینکه به این مطلب ما توجه کردید. می‌توانید نظرات و پیشنهادات خودتان را برای ما بفرستید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

هدف ما در این مطلب این بود که مدل‌های مختلف کابینت ممبران سفارشی و آماده را به شما نشان بدهیم تا از آن‌ها ایده بگیرید. در ادامه نمونه کارهای بیشتری از کابینت ممبران سفارشی کلاسیک و مدرن که توسط کابینت سازهای تیم سلام ساختمان اجرا شده است را به شما نمایش می‌دهیم:

کابینت ممبران سفارشی اجرا شده توسط تیم سلام ساختمان 

کابینت ممبران قهوه ای

کابینت ممبران لاکچری

آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران سفید رنگ

کابینت ممبران طرح چوب

کابینت ممبران کلاسیک

کابینت ممبران سفید و لاکچری

آشپزخانه ممبران بزرگ

کابینت ممبران سفید و طلایی

کابینت ممبران مدرن مشکی

کابینت ممبران با جزیره

کابینت ممبران قهوه ای تیره

آشپزخانه بزرگ با کابینت ممبران قهوه ای

آشپزخانه روشن با کابینت ممبران سفید

آشپزخانه کوچک با کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران کلاسیک کرم

کابینت ممبران لوکس

کابینت ممبران سفید طلایی با جزیره

آشپزخانه اپن با کابینت ممبران

آشپزخانه ممبران کوچک

 

 

 

کابینت ممبران کرم

کابینت ممبران مدرن

کابینت ممبران به سبک نئوکلاسیک

کابینت ممبران مدرن

 

آشپزخانه ممبران

 

سوالات متداول

 • برای سفارش ساخت کابینت ممبران (وکیوم) باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

مهمترین نکته این است که از کیفیت کار کابینت‌ساز مطمئن شوید. نوع متریالی را که قرار است، استفاده شود، از کابینت ساز بپرسید و حتما قیمت نهایی را بعد از بازدید از محل، از کابینت ساز بگیرید؛ توجه داشته باشید که هرگز به صورت «متری» قیمت نگیرید، چون ممکن است بعداً متضرر شوید. مطالعه مقاله ما را از دست ندهید.

 

 • کابینت ممبران (وکیوم) چه سبکی دارد؟ کلاسیک یا مدرن؟!
کابینت ممبران، یکی محبوب‌ترین کابینت‌های سبک کلاسیک است. کابینت کلاسیک را با متریال‌های چوب، روکش چوب و ممبران می‌سازند. اما با توجه به گرانی کابینت تمام چوب، متریال ممبران بهترین انتخاب برای کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک است.

جستجوی کاربران برای این مطلب:

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟

سلام ساختمان چیست؟

سامانه لاوان ماندگار ساختمان، با نام اختصاری سلام ساختمان، یک شرکت عضو پارک علم و فناری است، که در حوزه دکوراسیون داخلی چوبی مثل اجرای کابینت و کمد فعال است.
تا به حال بیش از 4000 پروژه کابینت و کمد در سلام ساختمان اجرا شده است.

سلام ساختمان چه مزیتی دارد؟

برخی از ویژگی‌های سلام ساختمان که به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت پروژه‌ی خود را اجرا کنید، عبارت است از:
 • مشاوره تخصصی رایگان
 • معرفی یک یا 2 کابینت ساز ارزیابی شده در شهر شما
 • ضمانت قیمت
 • ضمانت پیش پرداخت
 • ضمانت پروژه

از زمان ثبت نام تا زمان تماسِ مشاور، چقدر طول می کشد؟

اگر در شهرهای محدوده‌ی سلام ساختمان باشید (تهران، خراسان رضوی، البرز، اصفهان، کرمان، خوزستان، فارس، گیلان، آذربایجان شرقی، قم، مازندران)، کمتر از 12 ساعت کاری طول میکشد تا مشاور سلام ساختمان با شما تماس بگیرد.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟

بله، مشاوره در سلام ساختمان رایگان است. در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم:
 • مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان که بعد از ثبت نام شما در سایت صورت می‌گیرد.
 • مشاوره‌ی مستقیم با کابینت‌سازی که برای اجرای کار به شما معرفی شده‌است.
هر دوی این‌ها رایگان است.

بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟

                      بله بازدید حضوری از پروژه ها بصورت رایگان انجام می‌شود.

                  آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام می‌دهد؟

بله. ما می‌توانیم کابینت‌سازهایی به شما معرفی کنیم که به صورت حرفه ای طراحی انجام می‌دهند. فقط کافیست به پشتیبان خود اطلاع دهید که نیاز به طراحی دارید.

آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟

اگر پروژه خود را با کابینت سازی که برای شما طراحی کرده است اجرا کنید، طراحی به عنوان تخفیف پروژه خواهد بود و برای شما رایگان است. اما اگر بعد از انجام طراحی به این نتیجه رسیدید که مایل نیستید با همان کابینت ساز پروژه‌ی خود را اجرا کنید، هزینه طراحی از شما دریافت می‌شود.

دستگاه وکیوم کابینت ممبران

 

این 6 نکته را در ساخت کابینت ممبران مورد توجه قرار دهید:

 • انتخاب کابینت ساز کابینت با تجربه و مطمئن در کابینت سفارشی ممبران، نسبت به سایر کابینت‌های سفارشی حساس‌تر است. دلیل آن را هم به شما گفتیم که انتخاب نادرست می‌تواند شما را متوجه ضرر زیادی کند.
 • پیدا کردن کارگاه‌های مطمئن کابینت آماده ممبران و خرید از سازندگان مورد اطمینان هم اهمیت زیادی دارد. کارگاه‌های ناشناخته ممکن است از ورق ممبران نامرغوب استفاده کنند.
 • طرح‌های انتخابی کابینت ممبران سفارشی، طوری نباشد که از نظر فنی مشکل ایجاد شود (در این مورد با خود کابینت سازها مشورت کنید). پیشنهاد ما این است از طرح‌های بسیار ریز و پیچیده کمتر استفاده کنید.
 • موقع خرید کابینت ممبران آماده حتما به لبه‌های کابینت دقت کنید که برنگشته باشند.
 • متریال‌های مورد استفاده کابینت سفارشی از جنس مرغوب انتخاب کنید، مثل چسب، ورق پی وی سی و غیره. در این متریال‌ها علی الخصوص چسب کابینت، اصلا و ابدا فکر صرفه جویی و کاهش هزینه‌ها نباشید!
 • معایب کابینت ممبران آماده و سفارشی را قبل از انتخاب این نوع کابینت به خوبی بشناسید.

نتیجه گیری در مورد کابینت آشپزخانه ممبران سفارشی و آماده

آیا حالا می‌توانید بگویید کابینت ممبران (در هر 2 نوع سفارشی و آماده) کابینتی لوکس و با کیفیت است یا هدر دادن هزینه‌ها است؟! ما پاسخ این سوال را به شما می‌دهیم. کابینت آشپزخانه ممبران یکی از کابینت‌های بسیار خوب و با کیفیت بازار است. طرح‌های کابینت ممبران تنوع بسیار زیادی دارند و می‌توانند هر سلیقه‌ای را راضی کنند. اما اگر بی کیفیت و بد اجرا شوند، می‌توانند کل هزینه‌های شما را هدر بدهند! پس حواستان باشد که برای ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده با چه کسی می‌خواهید همکاری کنید؟!

توصیه می‌کنیم با افرادی که اطلاع زیادی در مورد رزومه و کیفیت کاری آن‌ها ندارید و افرادی که قیمت کار را به صورت حیرت انگیزی پایین اعلام می‌کنند همکاری نکنید. اولویت شما برای سفارش این کابینت‌ها، باید کیفیت و مهارت کابینت ساز سفارشی و سازنده کابینت آماده باشد. چون که شما دارید هزینه زیادی انجام می‌دهید و باید روی کیفیت کار خودتان بسیار حساس و ریزبین باشید.

ما در سلام ساختمان بهترین کابینت سازهای کابینت سفارشی شهر شما را شناسایی کرده‌ایم و می‌توانیم کابینت سازهایی با کیفیت و مطمئن را به صورت کاملا رایگان به محل شما بفرستیم. همچنین با بهترین سازندگان کابینت آماده هم قرارداد داریم و می‌توانید این سازنده‌ها را از طریق سلام ساختمان پیدا کنید. کافی است فرم ثبت درخواست کابینت ساز سفارشی و یا سازنده کابینت آماده را پر کنید و منتظر تماس ما باشید.

همه کابینت سازهای کابینت سفارشی و سازندگان کابینت آماده در سلام ساختمان، دارای صفحه شخصی در سایت ما هستند که رزومه و نمونه کارهای آن‌ها را در این صفحه قرار داده‌ایم. علاوه بر این می‌توانید از مشاورهای تیم فنی ما در هنگام ساخت کابینت سفارشی و عقد قرارداد با کابینت ساز و یا هنگام خرید کابینت آماده کمک بگیرید.

در پایان برای چندمین بار تاکید می‌کنیم که کیفیت نهایی کابینت ممبران، وابستگی بسیار زیادی به مهارت و کیفیت کار کابینت ساز کابینت سفارشی و یا سازنده کابینت آماده دارد. پس انتخاب کابینت ساز و سازنده مطمئن و حرفه‌ای در ساخت کابینت ممبران، اهمیت خیلی زیادی دارد.

ممنون از اینکه به این مطلب ما توجه کردید. می‌توانید نظرات و پیشنهادات خودتان را برای ما بفرستید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

هدف ما در این مطلب این بود که مدل‌های مختلف کابینت ممبران سفارشی و آماده را به شما نشان بدهیم تا از آن‌ها ایده بگیرید. در ادامه نمونه کارهای بیشتری از کابینت ممبران سفارشی کلاسیک و مدرن که توسط کابینت سازهای تیم سلام ساختمان اجرا شده است را به شما نمایش می‌دهیم:

کابینت ممبران سفارشی اجرا شده توسط تیم سلام ساختمان 

کابینت ممبران قهوه ای

کابینت ممبران لاکچری

آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران سفید رنگ

کابینت ممبران طرح چوب

کابینت ممبران کلاسیک

کابینت ممبران سفید و لاکچری

آشپزخانه ممبران بزرگ

کابینت ممبران سفید و طلایی

کابینت ممبران مدرن مشکی

کابینت ممبران با جزیره

کابینت ممبران قهوه ای تیره

آشپزخانه بزرگ با کابینت ممبران قهوه ای

آشپزخانه روشن با کابینت ممبران سفید

آشپزخانه کوچک با کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران کلاسیک کرم

کابینت ممبران لوکس

کابینت ممبران سفید طلایی با جزیره

آشپزخانه اپن با کابینت ممبران

آشپزخانه ممبران کوچک

 

 

 

کابینت ممبران کرم

کابینت ممبران مدرن

کابینت ممبران به سبک نئوکلاسیک

کابینت ممبران مدرن

 

آشپزخانه ممبران

 

سوالات متداول

 • برای سفارش ساخت کابینت ممبران (وکیوم) باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

مهمترین نکته این است که از کیفیت کار کابینت‌ساز مطمئن شوید. نوع متریالی را که قرار است، استفاده شود، از کابینت ساز بپرسید و حتما قیمت نهایی را بعد از بازدید از محل، از کابینت ساز بگیرید؛ توجه داشته باشید که هرگز به صورت «متری» قیمت نگیرید، چون ممکن است بعداً متضرر شوید. مطالعه مقاله ما را از دست ندهید.

 

 • کابینت ممبران (وکیوم) چه سبکی دارد؟ کلاسیک یا مدرن؟!
کابینت ممبران، یکی محبوب‌ترین کابینت‌های سبک کلاسیک است. کابینت کلاسیک را با متریال‌های چوب، روکش چوب و ممبران می‌سازند. اما با توجه به گرانی کابینت تمام چوب، متریال ممبران بهترین انتخاب برای کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک است.
کابینت ممبران طرح چوب

اگر شما هم عاشق تزیینات مدرن و مجلل هستید، انتخاب طرح کابینت ممبران برای آشپزخانه یک انتخاب عالی برای شما است. در واقع، روش ساخت طراحی‌های زیبای روی کابینت‌های ممبران یا وکیوم، حکاکی روی MDF خام است. این حکاکی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی انجام می‌شوند.

آشپزخانه ممبران کوچک

مدل کابینت ممبران سفارشی با طرح چوب و رنگ بندی روشن. این طرح با اینکه صلابت و شکوه طرح قبلی را ندارد، اما مزایای خیلی زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای این طرح، انتخاب صحیح رنگ بندی کابینت با توجه به فضا است. فضای آشپزخانه در این مدل بسیار کوچک‌تر از مدل قبلی است. بنابراین باید در انتخاب رنگ آن بسیار محتاط باشید و از سمت روشن طیف رنگ بندی چوب استفاده کنید. کاری که به صورت صحیح در این مدل انجام شده است.

کابینت ممبران قهوه ای

اگر آشپزخانه‌ای بزرگ و دلباز دارید، کابینت ممبران قهوه‌ای انتخاب فوق‌العاده مناسبی است. تا حدامکان سعی کنید برای آشپزخانه‌های کوچک از رنگ‌های تیره استفاده نکنید تا فضا دلگیرتر و بسته‌تر به نظر نیاید.

کابینت ممبران قهوه ای روشن

این رنگ هم در تصویر بالا، طرفدار‌های زیادی دارد. مخصوصا برای افرادی که تناژ‌های قهوه‌ای و به کار بردن آن را در دکوراسیون دوست دارند، اما از تیرگی زیاد فضا می‌ترسند. استفاده از رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای روشن، کرم قهوه‌ای و به طور کلی هر رنگی که در تنالیته قهوه‌ای به سمت روشن‌تر شدن می‌رود، حس بهتری از کاربرد این رنگ در دکوراسیون را به افراد می‌دهد.

تصویر زیر نمونه کابینت ممبران طرح چوب سفارشی به رنگ تیره است که در تهران توسط کابینت ساز سلام ساختمان کار شده است.

کابینت ممبران طرح چوب سفارشی

تصویر زیر هم یک نمونه کابینت ممبران قهوه‌ای در آشپزخانه ایرانی است.

کابینت ممبران ایرانی

کابینت ممبران مدرن سفارشی

کابینت ممبران مدرن سفید و قهوه ای

به درب‌های کابینت ممبران توجه کنید. طراحی روی درب‌ها کاملا مدرن است. وجود رنگ قهوه‌ای در کنار رنگ سفید باعث شده که فضا مدرن‌تر به نظر برسد. این کابینت‌ها توسط یکی از ده‌ها کابینت‌ساز سلام ساختمان در تهران اجرا شده است. با کلیک روی تصویر می‌توانید درخواست خودتان را ثبت کنید و برای انتخاب کابینت و قیمت آن مشاوره رایگان دریافت کنید.

کابینت ممبران جدید

کابینت ممبران سفارشی براق و مدرن با ترکیب رنگ سفید و طرح چوب. در نگاه اول ممکن است فکر کنید که این کابینت‌ها ام دی اف و هایگلاس هستند. اما در واقع اینطور نیست و کابینت‌ها از جنس ممبران ساخته شده‌اند و طراحی واقعا زیبا و دل انگیزی دارند.

برای این آشپزخانه کوچک، هم تعداد کابینت‌ها مناسب و عالی است و هم از آن جزیره که در وسط آشپزخانه قرار گرفته است، می‌توانید به عنوان میز صبحانه و ناهار خوری استفاده کنید. همچنین از رنگ سفید و ممبران براق هم، برای ساخت کابینت‌ها استفاده شده که باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضا و برطرف کردن مساله نورپردازی در آشپزخانه‌های کوچک می‌شود.

کابینت انزو هم یکی از انواع مدل‌های کابینت ممبران است که به دلیل اسم برند سازنده این نوع کابینت، به کابینت انزو شناخته شده است. کابینت انزو مثل کابینت ممبران از ورق ام دی اف با روکش مخصوص ساخته می‌شود اما تفاوت‌هایی با کابینت ممبران دارد. در زیر یک نمونه کابینت با طرح انزو را می‌بینید.

کابینت انزو

برای مثال در کابینت انزو ضخامت ورق، بیشتر از کابینت ممبران است. مهم‌تر از آن اینکه جنس متریال و رنگِ روکش کابینت انزو، با کابینت ممبران متفاوت است. کابینت انزو معمولا به صورت رنگ‌های روشن و براق تولید و از این حیث، ظاهر آن ترکیبی از کابینت ممبران و کابینتِ های گلاس است.

قیمت کابینت انزو به دلیل ویژگی‌هایی که دارد، بیشتر از کابینت ممبران است و قیمت حدودی این کابینت از متری 2.5 میلیون تومان تا 3.5 میلیون تومان متغیر است.

2- مدل‌های کابینت ممبران آماده

کابینت‌های ممبران آماده به اندازه کابینت‌های سفارشی تنوع طرح ندارند، زیرا این کابینت‌ها در ابعاد و طراحی‌های مشخصی، در تعداد انبوه و به صورت سری تولید می‌شوند و به صورت آماده هم به فروش می‌رسند. با این حال باز هم در بازار، نمونه‌های کابینت آماده زیادی وجود دارند که در ادامه برخی از آن‌ها را برای شما آورده‌ایم.

کابینت پیش ساخته ممبران دو رنگ سبز و سفید نئوکلاسیکتصویر بالا یک نمونه کابینت آماده ممبران دو رنگ است که در سبک نئوکلاسیک ساخته شده است. کابینت نئوکلاسیک، سبکی بین کابینت‌های کلاسیک و مدرن دارد و برای کسانی که شلوغی طرح‌های کابینت ممبران کلاسیک را نمی‌پسندند خیلی مناسب است. طرح کابینت آماده بالا را یکی از کابینت‌سازهای سلام ساختمان اجرا کرده‌اند. شما هم می‌توانید با کلیک روی عکس، سازنده کابینت آماده دلخواه خودتان را پیدا کنید.

رنگ-بندی-متنوع-درب-کابینت-ممبران-آمادهکابینت‌های آماده ممبران اگرچه تنوع رنگ کمتری نسبت به کابینت‌های سفارشی دارند، اما این موضوع خیلی هم شما را محدود نمی‌کند. زیرا همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، شما می‌توانید درب کابینت قبلی را در انواع رنگ‌های بالا هم سفارش دهید. البته این تصاویر مربوط به «فروشگاه آنلاین کابینت آماده سلام ساختمان» هستند و معلوم نیست که شما بتوانید این تنوع رنگ را در فروشگاه‌های دیگر هم پیدا کنید یا نه.

کابینت آماده ممبران کلاسیک سفید با صفحه سه سانتمدل بعدی یک کابینت ممبران آماده کلاسیک سفید است که طراحی درب‌های آن فضای آشپزخانه را بسیار لاکچری می‌کند. این کابینت آماده، شباهت زیادی به کابینت چوبی دارد و حدود 20 تا 40% هم، ارزان‌تر از کابینت‌های سفارشی است. با کلیک روی طرح بالا، قیمت روز آن را از متخصصین ما بپرسید.

کابینت-ممبران-آماده-نئوکلاسیک-با-ترکیب-رنگ-سفید-زردیک کابینت آماده ممبران نئوکلاسیکِ دو رنگ و زیبا! همانطور که گفتیم، با کمی جستجو در بازار می‌توانید کابینت‌های آماده را هم، با طراحی‌های خاص و متفاوتی پیدا کنید. در ضمن اگر دکوراسیون آشپزخانه هم با رنگ این کابینت هماهنگ شود، فضای فوق العاده‌ای در آشپزخانه شما ایجاد می‌شود. برای سفارش انواع کابینت آماده و یا دریافت مشاوره رایگان در مورد این کابینت‌ها، روی متن زیر کلیک کنید:

برای دریافت مشاوره رایگان و یا سفارش کابینت ممبران آماده‌ی ارزان و سریع، کلیک کنید.

کابینت-ممبران-آماده-کلاسیک-سفید-صدفیتصویر بالا یک نمونه کابینت ممبران کلاسیک موجود در فروشگاه سلام ساختمان، با منبت کاری‌های زیبا و طراحی سلطنتی است. قسمت هود کابینت دارای برجستگی‌هایی زیبا است و از ستون‌های کلاسیک در این طرح استفاده شده است. رنگ سفید کابینت هم با تمام رنگ‌ها همخوانی دارد. البته اگر کفپوش آسپزخانه کِرِمی می‌شد، فضا کمی از این حالت سردی بیرون می‌آمد.

بهترین رنگ کابینت ممبران سفارشی و آماده چیست؟

در ادامه بهترین رنگ‌های کابینت ممبران را برای هر دو نوع کابینت ممبران آماده و سفارشی همزمان معرفی کرده‌ایم تا بتوانید رنگ دلخواه خود را از میان کابینت‌های آماده پیدا کنید و یا آن را به صورت کابینت سفارشی، به کابینت ساز سفارش دهید. بهترین رنگ‌هایی که در ادامه برای کابینت ممبران سفارشی و آماده به شما معرفی می‌کنیم عبارت‌اند از:

 1. کابینت ممبران سفید
 2. کابینت ممبران قهوه‌ای
 3. کابینت ممبران کرمی

یک نکته مهم: کابینت‌های ممبران سفارشی را علاوه بر رنگ‌های بالا، می‌توانید در هر رنگ دیگری هم سفارش دهید. اما کابینت‌های ممبران آماده، تنوع رنگ خیلی بالایی ندارند و معمولا در همین سه رنگ رایج بالا ساخته می‌شوند. البته با کمی جستجوی بیشتر، ممکن است بتوانید سایر رنگ‌های کابینت ممبران آماده را هم در بازار پیدا کنید.

در ضمن اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد رنگ کابینت ممبران هستید، می‌توانید مقاله «بهترین رنگ کابینت ممبران» را بخوانید. سلام ساختمان علاوه بر اینکه اطلاعات کافی در مورد سفارش انواع کابینت ممبران را به شما ارائه می‌دهد، در پیدا کردن کابینت ساز مطمئن کابینت سفارشی هم به شما کمک می‌کند! در ضمن این خدمت سلام ساختمان کاملا رایگان است و برای استفاده از آن، فقط کافی است روی لینک زیر کلیک کنید:

پیدا کردن کابینت ساز کابینت سفارشی

برای پیدا کردن سازنده کابینت آماده از طریق سلام ساختمان و یا سفارش کابینت آماده ارزان، می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید و رایگان قیمت انواع کابینت آماده را هم دریافت کنید:

مشاوره رایگان و سفارش کابینت آماده ارزان

اما بریم سراغ اصل مطلب. ابتدا از رنگ سفید شروع می‌کنیم که خودش ترکیبات رنگی متفاوتی دارد و مدل‌های مختلف آن را می‌بینیم.

1- کابینت ممبران رنگ سفید و سایر ترکیبات آن

انتخاب رنگ کابینت ممبران سفارشی و آماده خیلی بستگی به دکوراسیون منزل شما دارد. اما از آنجایی که معروف‌ترین مدل کابینت ممبران، کابینت ممبران کلاسیک است، معمولا رنگ سفید با تناژهای مختلف و یا در ترکیب با سایر رنگ‌ها، باعث ایجاد فضایی کلاسیک و تا حدی سلطنتی در آشپزخانه شما می‌شود. به همین دلیل هم رنگِ سفید کابینت ممبران سفارشی و آماده، جذابیت بیشتری دارد. در ادامه مدل‌های کابینت ممبران سفارشی و آماده سفید را، در سه ترکیب رنگ زیر، به طور جداگانه آورده‌ایم:

 • کابینت ممبران سفید ساده
 • کابینت ممبران سفید صدفی
 • کابینت ممبران سفید طلایی

ابتدا مدل‌های کابینت ممبران سفید ساده رو با هم ببینیم.

 • کابینت ممبران سفید ساده

کابینت آشپزخانه ممبران سفید

کابینت آشپزخانه سفید با جزیره‌ای بسیار بزرگ و کاربردی. این مدل علاوه بر بوفه‌های شیشه‌ای که می‌توانید از آن‌ها به عنوان دکور استفاده کنید، دکورهای مستقل دیگری نیز دارد. در دو طرف آشپزخانه دکورها را می‌توانید ببینید.

کابینت ممبران سفید و مشکییک مدل کابینت آشپزخانه سفید که اصلا و ابداً حس بی روحی و کسل کنندگی ندارد. این مساله به دو دلیل است، یک مورد انتخاب رنگ صفحه کابینت و مورد دوم انتخاب رنگ بین کابینت‌ها. این دو رنگ از سردی رنگ سفید کم کرده‌اند و فضا را مقداری متعادل کرده‌اند. این کابینت‌های ممبران زیبا توسط یکی از متخصصین تیم سلام ساختمان اجرا شده است.

عکس آشپزخانه سفید با کابینت ممبران و جزیره

یک آشپزخانه درخشان! این آشپزخانه از نظر طراحی کابینت ممبران و همچنین سقف آشپزخانه، هیچ چیزی کم ندارد و واقعاً زیبا است. البته سازنده می‌توانست با توجه به فضای بزرگی که در اختیار دارد، از رنگ‌های تیره‌تر هم استفاده کند. اما احتمالاً ترجیح مشتری بر این بوده که فقط از رنگ سفید برای این کابینت‌ها استفاده کند. ایرادی هم ندارد و نتیجه کار همانطور که مشاهده می‌کنید، مطلوب و مناسب است.

کابینت ممبران سفید

کابینت آشپزخانه ممبران سفید اجرا شده در کرج توسط کابینت ساز تیم سلام ساختمان. این مدل نیز، مانند بسیاری از مدل‌های قبلی، دارای جزیره دکوراتیو برای قرار دادن وسایل دکوری است. 

در ادامه با انواع ترکیبات رنگی کابینت ممبران سفید آشنا می‌شویم.

 • کابینت ممبران سفید صدفی

کابینت ممبران سفید صدفی

کابینت آشپزخانه تمام سفید صدفی. یکی از کاندیداهای انتخاب رنگ کابینت ممبران سفارشی و آماده، رنگ سفید صدفی است. در این مدل حتی صفحه‌های روی کابینت هم به رنگ سفید کار شده‌اند. این کابینت به صورت کلاسیک ساده طراحی شده است. از بوفه‌هایی که به صورت شیشه‌ای برای این کابینت طراحی شده‌اند، می‌توانید به عنوان دکور استفاده کنید و وسایل دکوری خودتان را داخل این بوفه‌ها قرار دهید.

آشپزخانه ایرانی

یک نمونه کابینت ممبران سفید ایرانی. در طراحی این کابینت به خوبی از فضای آشپزخانه استفاده شده و اپن جزیره آن هم، زیبایی خاصی به آشپزخانه بخشیده است. این کابینت‌ها یکی از نمونه کارهای اجرا شده در تهران توسط کابینت ساز تیم سلام ساختمان است.

دکوراسیون آشپزخانه ممبران

یک کابینت آشپزخانه کوچک با طراحی کابینت ممبران سفید صدفی. برخلاف طرح قبلی، این طرح تماماً سفید نیست و همان طور که می‌بینید، صفحه روی کابینت‌ها به رنگ قهوه‌ای سوخته است. هماهنگی رنگ کابینت‌ها با طراحی زمین آشپزخانه بسیار زیبا است. در این مدل هم، از بوفه‌های شیشه‌ای استفاده شده است، البته تعداد آن‌ها کمتر از مدل قبلی است.

 

طرح کابینت ممبران

یک طرح کابینت ممبران مدرن با صفحه رویی سرمه‌ای! رنگ سرمه‌ای را کمتر در کابینت سازی می‌بینید. دلیل آن هم تیرگی زیاد این رنگ است. مانند رنگ مشکی که در ایران کمتر کاربرد دارد. اما در این مدل می‌بینید که ترکیب رنگ سرمه‌ای با رنگ سفید چقدر زیبا و چشم نواز شده است. اگر به کابینت‌های سفید موجود در تصویر نگاه کنید، متوجه می‌شوید که این مدل کابینت ممبران از نوع کابینت ممبران براق است.

به کابینت‌های زمینی در این مدل توجه کنید. دارای انحنای بسیار زیبا و دلنشینی هستند، به صورتی که حس ملایمت و انعطاف پذیری را به ما منتقل می‌کنند. این مدل جزء معدود مدل‌هایی از کابینت ممبران با طراحی منحنی است. البته این مدل می‌تواند با کابینت روکش رنگ هم اجرا شود. در انتهای مدل‌ها، چند نمونه کابینت ممبران مختلف را باهم می‌بینیم.

در مدل بالا هم مشابه مدل قبلی انحنا وجود دارد، اما به دلیل اینکه سادگی مورد انتظار در کابینت‌های مدرن را ندارد، نمی‌توانیم آن را مدلی مدرن به حساب بیاوریم. اما در کل این کمد دیواری که در آشپزخانه بالا طراحی شده است، بسیار زیبا و در عین حال کاربردی است. تنها مشکلی هم که این طرح دارد، به رنگ بندی آن مربوط می‌شود. درست است که رنگ سفید صدفی زیبا است اما افراط در کاربرد آن احتمالا باعث سردی محیط می‌شود، چیزی که در این مدل تا حدودی می‌توانیم آن را احساس کنیم.

 

کابینت ممبران با صفحه کورینکابینت آشپزخانه ایرانی ممبران با رنگ صدفی. میز وسط آشپزخانه یک میز ناهار خوری ساده است و ارتباطی با طراحی خود آشپزخانه و کابینت‌ها ندارد. صفحه کورین روی کابینت‌ها در کنار کابینت‌های کرمی هماهنگی خوبی ایجاد کرده است. نورپردازی این آشپزخانه هم بسیار مناسب و خوب انجام شده است. البته وجود پنجره‌های بزرگ باعث می‌شود که در طول روز نیازی به استفاده از لامپ نداشته باشید.

کابینت ممبران سفید صدفی

آخرین مدل، کابینت ممبران سفید صدفی، یک مدلِ کلاسیک است که متخصص تیم سلام ساختمان به زیبایی آن را اجرا کرده است. 

 • کابینت ممبران سفید طلایی

کابینت ممبران سفید طلایییکی از بهترین رنگ‌های مکملی که می‌توانید از آن در کنار کابینت‌های سفید استفاده کنید، رنگ طلایی است. در مدل بالا می‌بینید که رنگ طلایی به صورت ظریفی در داخل طراحی کابینت‌ها استفاده شده است. اگر به مقدار کم از رنگ طلایی در کابینت ممبران سفید طلایی استفاده کنید، می‌توانید هم نمای جذاب و لوکسی داشته باشید و هم از سردی و بی روحی رنگ سفید بکاهید. در میان کابینت‌های آماده موجود در بازار هم، گاهی طراحان از این ترکیب رنگ استفاده می‌کنند.

کابینت ممبران سفید با دستگیره طلایی

یادتان است در مدل قبلی در مورد رنگ طلایی چه چیزی به شما گفتیم؟ گفتیم از رنگ طلایی باید به مقدار کم و به صورت ظریف در کابینت استفاده کنید تا نمای زیبا و لوکسی داشته باشید. چیزی که کابینت ساز سلام ساختمان به صورت کامل در مدل بالا رعایت کرده است. استفاده از دستگیره کابینت ممبران طلایی در کابینت‌های سفید، هم باعث زیبایی آشپزخانه شما می‌شود و هم دل شما را نمی‌زند.

کابینت ممبران کلاسیک سفید طلاییکابینت آشپزخانه ممبران با پتینه‌های ظریف طلایی. بازهم به کار بردن رنگ طلایی به مقدار بسیار کم. در این مدل، چراغ آشپزخانه هم مقداری رنگ طلایی در خودش دارد که بسیار زیبا و هماهنگ با محیط شده است. اگر کابینت سازها در ساخت مدل‌های متنوع کابینت سفید طلایی، از رنگ طلایی هوشمندانه استفاده کنند، زیبایی فضا را چندین برابر می‌کنند. مثل همین مدل که توسط دکوراتور سلام ساختمان اجرا شده است.

کابینت ممبران سفید با رنگ طلایی

در صورت تمایل می‌توانید رنگ سفید طرح کابینت ممبران را با رنگ طلایی و یا سایر رنگ‌ها نیز ترکیب کنید. به این شکل که بدنه و اسکلت اصلی کابینت را به رنگ سفید طراحی و تولید کنید و سپس در نقش‌های به کار رفته در آن، از رنگ طلایی استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای ابزار آلات به کار رفته روی کابینت، مانند دسته‌های کابینت و شیرآلات و سایر تزئینات هم، از رنگ طلایی استفاده کنید.

کابینت ممبران

2- کابینت ممبران قهوه ای (طرح چوب)

رنگ قهوه‌ای یکی دیگر از رنگ‌های پرطرفدار کابینت ممبران آماده و سفارشی است که در ادامه نمونه‌هایی از آن را برای شما آورده‌ایم.

کابینت ممبران طرح چوب قهوه ای با بوفه های کوچکیکی از طرح‌های بسیار پرطرفدار در کابینت ممبران قهوه‌ای، طرح چوب است. همیشه برای ما کابینت آشپزخانه چوبی یک کابینت بسیار لوکس و بی‌نظیر بوده است. به همین دلیل دوست داریم با کابینت‌های ممبران طرح چوب، این حس را با هزینه‌ای بسیار کمتر وارد خانه خودمان کنیم. کابینت‌های ممبران طرح چوب بسیار زیبا و مجلل هستند و جزء کابینت‌های کلاسیک به شمار می‌آیند. در ادامه چند مدل دیگر از این نوع کابینت ممبران را برایتان آورده‌ایم.

کابینت ممبران طرح چوب

3- کابینت ممبران کرم

آخرین رنگ پرطرفداری که برای کابینت‌های ممبران آماده و سفارشی به شما معرفی می‌کنیم، رنگ کرم است.کابینت رومی لاکچرییک آشپزخانه بزرگ با طراحی ایده آل. ترکیب رنگی که برای این آشپزخانه کرم استفاده شده است، بسیار نزدیک به رنگ کابینت‌ها است. انتخاب هماهنگ رنگ در کابینت‌های کلاسیک زیاد دیده می‌شود. علاوه بر رنگِ این مدل از کابینتِ ممبران کرم، باید به طراحی زیبای آن هم اشاره کنیم که مدلی کلاسیک را در آشپزخانه به وجود آورده است.

کابینت ممبران کلاسیک رومی

یک آشپزخانه با کابینت کرم و بسیار پر نور. واقعاً جذاب به نظر می‌آید. وجود اِلِمان‌های کلاسیک در این آشپزخانه در کنار نوع طراحی سقف و کابینت‌های ممبران پرنقش و نگار، هماهنگی زیادی به این فضا داده است. کانتر آشپزخانه که در مرکز آن قرار گرفته، علاوه بر میز کار، به عنوان میز صبحانه هم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در مدل‌هایی که تا الان باهم دیده‌ایم و بررسی کرده‌ایم، این مدل یکی از بهترین مدل‌های کابینت بوده است.

کابینت ممبران سفید کرماگر فضای آشپزخانه شما کوچک و محدود است، بهترین راه حل استفاده از طرح‌های خلوت‌تر کابینت ممبران سفارشی و آماده است. سعی کنید طرح‌ها و نقش‌های خلوت‌تری را انتخاب کنید تا آشپزخانه شما خلوت‌تر و منظم‌تر به نظر برسد. انتخاب رنگ سفید و به طور کلی رنگ‌های روشن هم، کمک زیادی به این موضوع می‌کند.

کابینت ممبران لاکچری

کابینت آشپزخانه ممبران لاکچری با رنگ کرم. در مدل بالا، یک نمونه کابنیت ممبران کلاسیک منبت کاری شده و شلوغ را می‌بینید که در وسط آن از جزیره دکوراتیو استفادهشده است. استفاده از تاج و ستون و سرستون در این کابینت، کلاسیک بودن فضا را بیشتر به رخ می‌کشد. این کابینت‌ها توسط یکی از صدها کابینت ساز سلام ساختمان اجرا شده است.

پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید جدیدترین مدل‌های طراحی دکوراسیون آشپزخانه را ببینید، به سایت goodhousekeeping هم سر بزنید.

ساخت کابینت آشپزخانه ممبران سفارشی و آماده چگونه است؟

کابینت ممبران یکی از پیچیده‌ترین کابینت‌ها در ساخت است. این کابینت مراحل متعددی را طی می‌کند تا از ورق خام به کابینتی تمام و کمال در آشپزخانه شما تبدیل شود. در این بخش می‌خواهیم به نکات و مراحل ساخت کابینت ممبران اشاره‌ای کوتاه داشته باشیم تا شما هم از این موارد مربوط به ساخت این کابینت آگاه باشید. در ادامه مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران را برای دو حالت زیر به شما می‌گوییم:

 1. مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران سفارشی
 2. مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران آماده

تجربه‌ای که ما بعد از فعالیت در حوزه ساخت کابینت داشته‌ایم، نشان می‌دهد که آگاهی شما از مسائل فنی و سایر موارد مربوط به کابینت، به شما در قرارداد بستن با کابینت سازسفارشی و یا خرید کابینت آماده بسیار کمک می‌کند. پس حتما این بخش را تا انتها و بسیار با دقت مطالعه کنید تا ضرر نکنید!

یونیت‌های (چارچوب/اسکلت) انواع کابینت آماده ممبران و سفارشی را معمولاً از ام دی اف سفید می‌سازند. اما نحوه ساخت بخش‌های قابل رویت کابینت ممبران مثل درب‌ها، تاج‌ها، قسمت‌هایی از بدنه که دیده می‌شوند (به جز صفحه کابینت) کمی متفاوت از سایر کابینت‌ها است. این تفاوت در چیست؟؟ مراحل ساخت انواع کابینت ممبران سفارشی و آماده را در ادامه مشاهده می‌کنید تا متوجه تفاوت آن با سایر کابینت‌ها شوید.

1- مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران سفارشی

 • در مرحله اول، اندازه گیری‌های مربوط به آشپزخانه شما انجام می‌شود. کابینت ساز باید به منزل شما بیاید و اندازه گیری‌ها را انجام دهد و بر اساس اندازه گیری‌ها و محاسبات خودش، به شما قیمت نهایی کار را بگوید. البته برای تعیین قیمت، شما باید طرح مورد نظرتان برای کابینت را به کابینت ساز اعلام کنید تا براساس آن، اقدام به تعیین قیمت نماید.
 • بعد از تعیین قیمت نهایی و عقد قرارداد، کار طراحی کابینت ممبران شما انجام می‌شود و شما باید این طرح نهایی را تایید کنیند تا برشکاری‌ها و مراحل فنی کار شروع شود.
 • پس از تایید شما، برشکاری و ساخت بخش‌های مختلف کابینت از جمله بخش‌های قابل رویت کابینت نظیر درب‌ها، یونیت، تاج‌ها و پاخور، از ورق ام دی اف خام انجام می‌شود. سپس این ورق‌های ام دی اف برش خورده باید تبدیل به ورق ممبران شوند. در مورد جزئیات این مرحله در تیتر «مراحل ساخت ورق ممبران کابینت سفارشی و آماده» اطلاعات بیشتری را آورده‌ایم.
 • سپس کابینت ساز بخش‌های مختلف کابینت شما را مونتاژ می‌کند و کابینت، آماده نصب است.

2- مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران آماده

 • سازنده در کارگاه خودش، چند طرح رایج و پرطرفدار کابینت ممبران را مشخص می‌کند و لوازم مورد نیاز برای ساخت آن را تهیه می‌کند.
 • سپس به صورت انبوه و در تعداد بالا، شروع به برش کاری قطعات مختلف کابینت ممبران از ورق‌های ام دی اف خام می‌کند. تاج و سرستون و سایر المان‌های کابینت را هم سازنده به طور جداگانه در این مرحله برش می‌زند.
 • حالا قطعات برش خورده را حکاکی کرده، روکش می‌کند و به این صورت، ورق ممبران تولید می‌شود. البته جزئیات این بخش مهم را در تیتر «مراحل ساخت ورق ممبران کابینت سفارشی و آماده» حتما مطالعه کنید.
 • سپس سازنده این قطعات را به هم وصل می‌کند و کابینت آماده نصب را، برای شما می‌فرستد.
 • در صورتی که متراژ آشپزخانه شما با ابعاد کابینت آماده یکی نباشد و کمو کسری وجود داشته باشد، کابینت ساز می‌تواند برای شما کابینت «نیمه سفارشی» بسازد که مراحل ساخت آن، مشابه کابینت سفارشی است.

در ادامه اصلی‌ترین مرحله در ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده، یعنی مرحله‌ای که ورق ممبران کابینت ساخته می‌شود را به شما می‌گوییم.

مراحل ساخت ورق ممبران کابینت سفارشی و آماده چیست؟

تولید و ساخت ورق ممبران، بعد از برش خوردن قطعات مختلف کابینت سفارشی و آماده انجام می‌شود. ورق ممبران مورد نیاز برای ساخت کابینت آماده و سفارشی با هم تفاوتی ندارند. اما تفاوت اصلی در تکنولوژی ساخت کابینت ممبران با سایر کابینت‌ها در اینجا است:

1- حکاکی ورق ام دی اف خام: برای ساخت بخش‌های مختلف کابینت که از جنس ممبران هستند، ابتدا ورق ام دی اف (MDF) خام برش خورده برای بخش‌های مختلف کابینت را، توسط دستگاه CNC  سی ان سی، مطابق طرح دلخواه حکاکی می‌کنند. این کار باعث ایجاد نقش‌های فرورفته می‌شود که شما روی قسمت‌های مختلف کابینت ممبران می‌بینید.

2- چسباندن روکش pvc: سپس این ورق ام دی اف حکاکی شده را داخل دستگاه وکیوم می‌برند و تحت مکش و خلا قوی، لایه نازکی از جنس PVC را روی ام دی افِ خام می‌چسبانند.

دستگاه وکیوم کابینت

این لایه نازک که به آن روکش پی وی سی می‌گویند، معمولاً منقش به طرح‌های چوبی و غیره است و با فشار زیاد و چسب‌های خاصی، کاملاً به ورق حکاکی شده می‌چسبد. یعنی قرار است کاملاً بچسبد! اما مگر ممکن است نچسبد؟! بله! ممکن است و به همین دلیل است که ما در تیتر همین مطلب هم گفتیم که باعث هدر دادن هزینه‌ها می‌شود!

آیا همیشه قرار است که روکش روی مغزی نچسبد تا هزینه ما به هدر برود؟! قطعا نه. در اغلب موارد، روکش روی ورق ام دی اف می‌چسبد. اگر شما ممبران خودتان را از شرکت‌های معتبر تهیه کنید و با کابینت ساز حرفه‌ای و کاربلد کار کنید، قطعا این مشکلات را ندارید. اما اگر قرار باشد بخواهید با هزینه پایینی کابینت ممبران را بسازید یا کار را به فردی غیر حرفه‌ای بسپارید، این خطر در کمین شما است!

در بخش معایب کابینت ممبران در همین مطلب گفتیم که این کابینت یکی از عیب‌هایی که دارد این است که بسیار وابسته به کیفیت اجرای کابینت ساز است! برای این بخش بود که این حرف را می‌زدیم و می‌بینید که مهم‌ترین بخش در ساخت کابینت ممبران، همین روکش کردن ورق‌های ممبران است!

3- آماده شدن ورق ممبران: بعد از حکاکی و روکش کردن ورق‌های بخش‌های مختلف کابینت ممبران، محصول نهایی یک ورق حکاکی شده با طرح‌های زیبای چوبی یا سایر طرح ها از آب در می‌آید. زیبایی کابینت‌های ممبران مدیون همین حکاکی‌های ورق اصلی و طرح‌های روکش PVC است که آن را شبیه چوب منبت و معرق کاری شده با طرح‌های فرورفته و برجسته می‌کند.

*نکته: گفتیم طرح‌های «برجسته»!  بله در ساخت کابینت‌های ممبران، به جز حکاکی‌هایی که با دستگاه CNC ایجاد می‌شود، می‌توانند یک سری قطعات برجسته را روی ام دی اف خام بگذارند و سپس برای روکش نهایی، داخل دستگاه وکیوم قرار بدهند. این قطعات به صورت برجستگی روی کابینت ممبران ظاهر می‌شوند.

در این حالت علاوه بر فرورفتگی، برجستگی هم در محصول نهایی داریم (منبت و معرق کاری) که می‌تواند کابینت را خیلی زیباتر کند.

4- مونتاژ و نصب قطعات آماده شده ممبران: در پایان هم تمامی این قطعات آماده شده به محل آورده می‌شود و در آشپزخانه شما نصب می‌شود. حالا می‌توانید از کابینت ممبران آشپزخانه خودتان لذت ببرید.

6 نکته مهم در مورد ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده

مجموع این پروسه‌ای که در قسمت قبلی گفتیم، اجرای طرح‌های زیبا و پرکار مانند طرح‌های کلاسیک را مقدور می‌کند. توجه داشته باشید که در یک سمت ورق‌های ام دی اف که مغزی کابینت را می‌سازند، رویه PVC را اجرا می کنند. سمت دیگر ورق، یک لایه سفید رنگ است که از ابتدا پشت ام دی اف خام توسط کارخانه چسبانده شده است. به کابینت ممبران، کابینت «وکیوم» و یا «کابینت روکش پی وی سی (PVC)» هم می‌گویند. در ادامه 6 نکته در مورد ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده را برای شما آورده‌ایم.

دستگاه وکیوم کابینت ممبران

 

این 6 نکته را در ساخت کابینت ممبران مورد توجه قرار دهید:

 • انتخاب کابینت ساز کابینت با تجربه و مطمئن در کابینت سفارشی ممبران، نسبت به سایر کابینت‌های سفارشی حساس‌تر است. دلیل آن را هم به شما گفتیم که انتخاب نادرست می‌تواند شما را متوجه ضرر زیادی کند.
 • پیدا کردن کارگاه‌های مطمئن کابینت آماده ممبران و خرید از سازندگان مورد اطمینان هم اهمیت زیادی دارد. کارگاه‌های ناشناخته ممکن است از ورق ممبران نامرغوب استفاده کنند.
 • طرح‌های انتخابی کابینت ممبران سفارشی، طوری نباشد که از نظر فنی مشکل ایجاد شود (در این مورد با خود کابینت سازها مشورت کنید). پیشنهاد ما این است از طرح‌های بسیار ریز و پیچیده کمتر استفاده کنید.
 • موقع خرید کابینت ممبران آماده حتما به لبه‌های کابینت دقت کنید که برنگشته باشند.
 • متریال‌های مورد استفاده کابینت سفارشی از جنس مرغوب انتخاب کنید، مثل چسب، ورق پی وی سی و غیره. در این متریال‌ها علی الخصوص چسب کابینت، اصلا و ابدا فکر صرفه جویی و کاهش هزینه‌ها نباشید!
 • معایب کابینت ممبران آماده و سفارشی را قبل از انتخاب این نوع کابینت به خوبی بشناسید.

نتیجه گیری در مورد کابینت آشپزخانه ممبران سفارشی و آماده

آیا حالا می‌توانید بگویید کابینت ممبران (در هر 2 نوع سفارشی و آماده) کابینتی لوکس و با کیفیت است یا هدر دادن هزینه‌ها است؟! ما پاسخ این سوال را به شما می‌دهیم. کابینت آشپزخانه ممبران یکی از کابینت‌های بسیار خوب و با کیفیت بازار است. طرح‌های کابینت ممبران تنوع بسیار زیادی دارند و می‌توانند هر سلیقه‌ای را راضی کنند. اما اگر بی کیفیت و بد اجرا شوند، می‌توانند کل هزینه‌های شما را هدر بدهند! پس حواستان باشد که برای ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده با چه کسی می‌خواهید همکاری کنید؟!

توصیه می‌کنیم با افرادی که اطلاع زیادی در مورد رزومه و کیفیت کاری آن‌ها ندارید و افرادی که قیمت کار را به صورت حیرت انگیزی پایین اعلام می‌کنند همکاری نکنید. اولویت شما برای سفارش این کابینت‌ها، باید کیفیت و مهارت کابینت ساز سفارشی و سازنده کابینت آماده باشد. چون که شما دارید هزینه زیادی انجام می‌دهید و باید روی کیفیت کار خودتان بسیار حساس و ریزبین باشید.

ما در سلام ساختمان بهترین کابینت سازهای کابینت سفارشی شهر شما را شناسایی کرده‌ایم و می‌توانیم کابینت سازهایی با کیفیت و مطمئن را به صورت کاملا رایگان به محل شما بفرستیم. همچنین با بهترین سازندگان کابینت آماده هم قرارداد داریم و می‌توانید این سازنده‌ها را از طریق سلام ساختمان پیدا کنید. کافی است فرم ثبت درخواست کابینت ساز سفارشی و یا سازنده کابینت آماده را پر کنید و منتظر تماس ما باشید.

همه کابینت سازهای کابینت سفارشی و سازندگان کابینت آماده در سلام ساختمان، دارای صفحه شخصی در سایت ما هستند که رزومه و نمونه کارهای آن‌ها را در این صفحه قرار داده‌ایم. علاوه بر این می‌توانید از مشاورهای تیم فنی ما در هنگام ساخت کابینت سفارشی و عقد قرارداد با کابینت ساز و یا هنگام خرید کابینت آماده کمک بگیرید.

در پایان برای چندمین بار تاکید می‌کنیم که کیفیت نهایی کابینت ممبران، وابستگی بسیار زیادی به مهارت و کیفیت کار کابینت ساز کابینت سفارشی و یا سازنده کابینت آماده دارد. پس انتخاب کابینت ساز و سازنده مطمئن و حرفه‌ای در ساخت کابینت ممبران، اهمیت خیلی زیادی دارد.

ممنون از اینکه به این مطلب ما توجه کردید. می‌توانید نظرات و پیشنهادات خودتان را برای ما بفرستید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

هدف ما در این مطلب این بود که مدل‌های مختلف کابینت ممبران سفارشی و آماده را به شما نشان بدهیم تا از آن‌ها ایده بگیرید. در ادامه نمونه کارهای بیشتری از کابینت ممبران سفارشی کلاسیک و مدرن که توسط کابینت سازهای تیم سلام ساختمان اجرا شده است را به شما نمایش می‌دهیم:

کابینت ممبران سفارشی اجرا شده توسط تیم سلام ساختمان 

کابینت ممبران قهوه ای

کابینت ممبران لاکچری

آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران سفید رنگ

کابینت ممبران طرح چوب

کابینت ممبران کلاسیک

کابینت ممبران سفید و لاکچری

آشپزخانه ممبران بزرگ

کابینت ممبران سفید و طلایی

کابینت ممبران مدرن مشکی

کابینت ممبران با جزیره

کابینت ممبران قهوه ای تیره

آشپزخانه بزرگ با کابینت ممبران قهوه ای

آشپزخانه روشن با کابینت ممبران سفید

آشپزخانه کوچک با کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران کلاسیک کرم

کابینت ممبران لوکس

کابینت ممبران سفید طلایی با جزیره

آشپزخانه اپن با کابینت ممبران

آشپزخانه ممبران کوچک

 

 

 

کابینت ممبران کرم

کابینت ممبران مدرن

کابینت ممبران به سبک نئوکلاسیک

کابینت ممبران مدرن

 

آشپزخانه ممبران

 

سوالات متداول

 • برای سفارش ساخت کابینت ممبران (وکیوم) باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

مهمترین نکته این است که از کیفیت کار کابینت‌ساز مطمئن شوید. نوع متریالی را که قرار است، استفاده شود، از کابینت ساز بپرسید و حتما قیمت نهایی را بعد از بازدید از محل، از کابینت ساز بگیرید؛ توجه داشته باشید که هرگز به صورت «متری» قیمت نگیرید، چون ممکن است بعداً متضرر شوید. مطالعه مقاله ما را از دست ندهید.

 

 • کابینت ممبران (وکیوم) چه سبکی دارد؟ کلاسیک یا مدرن؟!
کابینت ممبران، یکی محبوب‌ترین کابینت‌های سبک کلاسیک است. کابینت کلاسیک را با متریال‌های چوب، روکش چوب و ممبران می‌سازند. اما با توجه به گرانی کابینت تمام چوب، متریال ممبران بهترین انتخاب برای کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک است.

جستجوی کاربران برای این مطلب:

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟

سلام ساختمان چیست؟

سامانه لاوان ماندگار ساختمان، با نام اختصاری سلام ساختمان، یک شرکت عضو پارک علم و فناری است، که در حوزه دکوراسیون داخلی چوبی مثل اجرای کابینت و کمد فعال است.
تا به حال بیش از 4000 پروژه کابینت و کمد در سلام ساختمان اجرا شده است.

سلام ساختمان چه مزیتی دارد؟

برخی از ویژگی‌های سلام ساختمان که به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت پروژه‌ی خود را اجرا کنید، عبارت است از:
 • مشاوره تخصصی رایگان
 • معرفی یک یا 2 کابینت ساز ارزیابی شده در شهر شما
 • ضمانت قیمت
 • ضمانت پیش پرداخت
 • ضمانت پروژه

از زمان ثبت نام تا زمان تماسِ مشاور، چقدر طول می کشد؟

اگر در شهرهای محدوده‌ی سلام ساختمان باشید (تهران، خراسان رضوی، البرز، اصفهان، کرمان، خوزستان، فارس، گیلان، آذربایجان شرقی، قم، مازندران)، کمتر از 12 ساعت کاری طول میکشد تا مشاور سلام ساختمان با شما تماس بگیرد.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟

بله، مشاوره در سلام ساختمان رایگان است. در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم:
 • مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان که بعد از ثبت نام شما در سایت صورت می‌گیرد.
 • مشاوره‌ی مستقیم با کابینت‌سازی که برای اجرای کار به شما معرفی شده‌است.
هر دوی این‌ها رایگان است.

بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟

                      بله بازدید حضوری از پروژه ها بصورت رایگان انجام می‌شود.

                  آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام می‌دهد؟

بله. ما می‌توانیم کابینت‌سازهایی به شما معرفی کنیم که به صورت حرفه ای طراحی انجام می‌دهند. فقط کافیست به پشتیبان خود اطلاع دهید که نیاز به طراحی دارید.

آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟

اگر پروژه خود را با کابینت سازی که برای شما طراحی کرده است اجرا کنید، طراحی به عنوان تخفیف پروژه خواهد بود و برای شما رایگان است. اما اگر بعد از انجام طراحی به این نتیجه رسیدید که مایل نیستید با همان کابینت ساز پروژه‌ی خود را اجرا کنید، هزینه طراحی از شما دریافت می‌شود.

کابینت ممبران، 70 طرح‌ جدید 2023،رنگ بندی و قیمت

کابینت آشپزخانه ممبران یکی از لوکس‌ترین و جذاب‌ترین انواع کابینت آشپزخانه به حساب می‌آید. کابینتی که می‌تواند آشپزخانه‌ای مجلل و باشکوه، با هزینه حدودی بین یک سوم تا نصف کابینت چوبی برای شما بسازد! کابینتی با رنگ‌بندی زیبا و مدل‌ها و طرح‌های به روز. بیش از در حال دریافت… متخصص حرفه‌ای کابینت، عضو سلام ساختمان هستند که انواع مدل‌های کابینت از جمله کابینت ممبران را به زیبایی اجرا می‌کنند. در این مطلب چندین مدل کابینت ممبران و همچنین نمونه کارهایی که توسط کابینت‌سازهای تیم سلام ساختمان اجرا شده‌ است را ارائه می‌دهیم تا بتوانید ایده بگیرید.

انواع کابینت آشپزخانه ممبران در 2 نوع کلی زیر وجود دارند که هر کدام قیمت، مشخصات و شیوه فروش کاملاً متفاوتی دارند:

نظرات مشتریان کابینت

خانم قربانی

بسیار عالی در کیفیت و مشاوره

آقای تردست از هر نظر بسیار عالی بودن. یعنی هم از نظر مشاوره و راهنمایی و هم از نظر کیفیت و ظرافت در انجام کار و هم از نظر تحویل به موقع کار و احساس مسئولیت کردن. درکل خیلی از ایشون راضی بودم.

آقای مهدی فرهادی

بسیار انسان شریف و خوش قول و منصفی بودن ایشون

آقای حسنی

آقای رضایی و برادرشان از لحاظ فنی واخلاقی ومنصف بودن. از 15تا کابینت سازی که من قیمت و طرح گرفتم عالی تر بودن. خدا حفظشون کنه.

آقای کریمیان

راهنمایی رضایت بخش

بنده نسبت به کار آقای جعفری اعم از راهنمایی، اجرای تمیز وتحویل به موقع ومشتری مداری و…رضایت کامل دارم.

خانم آرمان فر

دقیق و قول خوش

دقت و آن تایم بودن و مدارا با مشتری و ارائه قیمت منصفانه از سوی ایشون باعث شد که من با خیال راحت و اطمینان خاطر ایشان را به دوستان و آشنایان معرفی کنم و خدارو شکر همه کسانی که با ایشان کار کردند از کارشون رضایت کامل رو داشتن و بابت معرفی ایشان از من سپاسگزار بودن.

خانم سمیرا رضایی

کار جناب عابدی خیلی خوب بود و قیمت کار نسبت به چند جا که قیمت گرفتم مناسب تر بود و ایشان با توجه به اینکه قراربود کار سر وقت به ما تحویل بدهند تا ساعت ۳ صبح موندن تا کار تمام شود و به روز بعد موکول نشود. من از این همه حسن انجام کار ایشان تشکر می کنم و همچنین از سایت خوب سلام ساختمان متشکرم.

تا کنون بیش از 4000 نفر پروژه خود را در «سلام ساختمان» اجرا کرده اند.

 1. کابینت ممبران سفارشی: این نوع کابینت ممبران، براساس طرح و ابعاد دلخواه شما، توسط کابینت ساز ساخته می‌شود و اختصاصی آشپزخانه شماست. اغلب کابینت‌های ممبران در ایران سفارشی هستند.
 2. کابینت ممبران آماده (پیش ساخته): این نوع کابینت‌های ممبران مانند کالا تولید می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را در ابعاد و طرح‌های مشخصی از بازار بخرید و بعد نصاب، آن را برای شما نصب می‌کند. البته درصورتی که کابینت پیش ساخته تمام فضا را پوشش نداد، می‌توانید برای فضاهای خالی هم کابینت سفارش دهید که به آن کابینت نیمه سفارشی می‌گویند. در کشورهایی مانند آمریکا اغلب کابینت‌ها، آماده یا نیمه سفارشی هستند.

کابینت ممبران آماده حدود 20 تا 40% ارزان‌تر از کابینت سفارشی است. اما آیا کابینت ممبران سفارشی و پیش ساخته می‌توانند باعث پشیمانی ما برای صرف هزینه بابت آن‌ها شوند؟! چه عواملی می‌توانند باعث شوند که ما از خرید کابینت ممبران سفارشی و آماده راضی باشیم یا اینکه بعد از مدتی خودمان را بابت بی دقتی در انتخاب کابینت آشپزخانه و صرف هزینه زیاد برای ساخت آن سرزنش کنیم؟!

کابینت ممبران سفارشی

 

کابینت ممبران چیست؟ (ویژگی‌های مشترک کابینت ممبران سفارشی و آماده)

قبل از هر چیز باید بدانید کابینت ممبران (فرقی ندارد در هر دو نوع سفارشی و آماده) همان کابینت وکیوم است، اما بعضی افراد به اشتباه تصور می‌کنند کابینت ممبران و کابینت وکیوم دو چیز متفاوت هستند. کابینت ممبران از متریال ممبران ساخته می‌شود. ممبران یا همان وکیوم در واقع نوعی روکش PVC است که روی مغزی‌هایی با جنس‌های مختلف مثل ام دی اف، چوب یا نئوپان کشیده می‌شود. (مغزی همان قسمت پایه و اصلی کابینت است که زیر روکش قرار دارد)

معرفی کابینت ساز

روکش ممبران را بیشتر روی مغزی ام دی اف mdf می‌کِشند. به این صورت که روی این متریال را در صورت نیاز، از قبل ابزار می‌زنند و طرح مورد نظر را پیاده می‌کنند. سپس مغزی را به چسب و رزین آغشته می‌کنند. در انتها هم به کمک تکنولوژی مخصوصی، روکش ممبران را روی مغزی می‌چسبانند و یا اصطلاحاً وکیوم (پِرِس) می‌کنند. از متریال ممبران در ساخت کمد و ویترین‌های ممبران هم استفاده می‌کنند.

 

کابینت ممبران چیست؟

روکش ممبران فقط روی یک طرف از متریال ام دی اف (یا هر جنس مغزی دیگری) کشیده می‌شود و در طرف دیگر آن‌ها از روکش ارزان‌تری مثل PVC سفید استفاده می‌کنند. پس از روکش کردن ورق ام دی اف، حالا ورق ممبران آماده برای استفاده در کابینت سازی و کمد سازی است. ورقه‌های ممبران عمدتاً در کابینت و در مواردی برای ساخت تخت و کمد و … استفاده می‌شوند. به کمک این ورق‌ها، کابینت و کمد دیواری ممبران ساخته شده و در نهایت نصب می‌شوند.

 

کابینت ممبران سفید

 

توجه کنید که نصب کابینت‌ها، در انتهای کارهای اجرایی داخل ساختمان، نظیر گچ کاری سقف‌ها، رنگ آمیزی دیوارها و یا رنگ آمیزی داخل ساختمان، انجام می‌شود. دلیل اینکه کابینت‌ها در انتها نصب می‌شوند، این است که در صورتی که برای مثال رنگ‌های ساختمانی روی کابینت بریزد، پاک کردن آن بسیار سخت بوده و ممکن است کابینت آسیب ببیند.

 

کابینت ممبران جدید

 

همان طور که در قسمت قبلی متوجه شدید، ممبران در واقع همان روکش pvc است که روی مغزی‌های مختلف کشیده می‌شود. اما در عُرف بازار، به کابینت‌هایی که برای ساخت آن‌ها از ورقه‌هایی با روکش ممبران استفاده می‌کنند، اصطلاحاً ممبران می‌گویند. مغزی کابینت ممبران در 90 درصد مواقع از جنس mdf است.

راهنمای خرید کابینت

در چه مرحله ای هستید؟

کابینت ممبران طرح کلاسیک سفارشی و آماده

کابینت ممبران کلاسیک، یکی از کابینت‌های پر طرفدار در سبک کلاسیک است. کابینت آشپزخانه کلاسیک را می‌توانید با متریال‌های مختلف بسازید. در واقع کلاسیک یکی از سبک‌های مهم در طراحی است که از ویژگی‌های خاصی برای طراحی برخوردار است. کابینت کلاسیک بیشتر با متریال‌های چوب، روکش چوب و ممبران ساخته می‌شود. با توجه به اینکه کابینت چوب، کابینتی بسیار گران است، جایگزین آن می‌تواند کابینت روکش چوب و ممبران باشد که کابینت ممبران، بیشتر دارای سبک‌های کلاسیک برای طراحی است.

در ادامه کابینت ممبران کلاسیک را در دو حالت زیر بررسی می‌کنیم:

 1. کابینت ممبران طرح کلاسیک سفارشی
 2. کابینت ممبران طرح کلاسیک آماده

ابتدا مدل‌های کابینت ممبران کلاسیک سفارشی را می‌بینیم و در مورد ویژگی‌های آن صحبت می‌کنیم و بعد به سراغ کابینت ممبران کلاسیک آماده می‌رویم.

1- کابینت ممبران سفارشی طرح کلاسیک

در تصاویر زیر، نمونه کار کابینت ممبرانِ کلاسیک سفارشیِ ساخته شده توسط یکی از صدها کابینت ساز سلام ساختمان را از زوایای مختلف مشاهده می‌کنید. اگر شما هم به کابینت ممبران با سبک کلاسیک علاقه‌مند هستید می‌توانید اینجا کلیک کرده و درخواستتان را ثبت کنید تا مشاوران سلام ساختمان در اسرع وقت با شما تماس گرفته و برای یک انتخاب آگاهانه به شما مشاوره رایگان بدهند.

 

 

کابینت ممبران سفارشی طرح کلاسیک

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، این آشپزخانه از جنس کابینت ممبران سفید همراه با منبت کاری‌های کلاسیک و رنگ طلایی است و کیفیت اجرا هم بسیار بالا است. تصاویر زیر، نمای دیگری از این کابینت ممبران کلاسیکِ زیبا را نشان می‌دهند.

 

کابینت ممبران سفید طلایی

تصویر بالا نمای دیگری از کابینت ممبران سفارشی است که جزئیات طراحی جزیره آشپزخانه را به صورت کامل نشان می‌دهد.

کابینت ممبران کلاسیک

همانطور که گفتیم، این کابینت یکی از صدها نمونه کار دکوراتورهای سلام ساختمان است، که از نظر قیمت هم مطمئن است.

حالا چرا قیمت کار اعضای سلام ساختمان مطمئن است؟

چون اول اینکه ما کابینت سازهای خودمان را به صورت مداوم رصد می‌کنیم و کیفیت کار و تعهد آن‌ها را بررسی می‌کنیم. دوم اینکه در سلام ساختمان طرح تضمین قیمت کابینت سفارشی داریم، یعنی اگر کابینت سفارشی که نجارهای ما برای شما می‌سازند گران‌تر از قیمت اتحادیه باشد، خود سلام ساختمان ما‌به‌التفاوت پول را به شما باز می‌گرداند.

تضمین قیمت سلام ساختمان

این هم یک مدل کابینت سفارشی دیگر از جنس ممبران کلاسیک است که هنر یکی از کابینت سازهای سلام ساختمان در کرج است:

 

آشپزخانه ممبران در تهران

برخی از مردم گمان می‌کنند که کابینت ممبران همان کابینت کلاسیک است، در حالی که کابینت ممبران می‌تواند به صورت مدرن یا کلاسیک طراحی شود و این تصور اشتباه است. اگر طراحی کلی کابینت‌ها و طرح‌هایی که روی مغزی (همان متریال زیر روکش ممبران) استفاده می‌شوند، کلاسیک باشد، کابینت ممبران کلاسیک است و اگر طرح‌های روی مغزی ورق، طرح‌های مدرن و ساده و خاص باشند، کابینت ممبران مدرن است و کلاسیک محسوب نمی‌شود.

مدل کابینت ممبران

عکس زیر یک کابینت روشویی ممبرانِ سفارشی مدرن به رنگ مشکی است که توسط یکی از ده‌ها دکوراتور سلام ساختمان که ممبران کار می‌کنند اجرا شده است. می‌بینید چقدر کیفیت کار بالا است؟! البته برای اینکه بتوانید همچین کابینتی را اجرا کنید، باید از ورق‌های با ضخامت بیشتر مثلاً 25 میلی‌متر استفاده کنید. اما شما نگران قسمت‌های فنی ماجرا نباشید، چون دکوراتورهای سلام ساختمان کاملاً حرفه‌ای هستند و به همه چیز توجه می‌کنند.

کابینت ممبران مشکی

لازم است بدانید که روکش های pvc ممبران نازک هستند و حالت مات دارند. البته نوع دیگری از این روکش‌ها، از روکش‌های عادی ضخیم‌تر هستند و ظاهری براق دارند. این روکش‌ها برای ساخت کابینت ممبران مدرن استفاده می‌شوند و کاربرد خیلی کمتری از روکش‌های روتین ممبران دارند.

کابینت ممبران سفارشی مدرن را می‌توانید به دو صورت عادی و براق بسازید. کابینت ممبران سفارشی کلاسیک هم دارای دو صورت کلاسیک پرکار و کلاسیک کم کار است. کلاسیک‌های پرکار دارای نقش و منبت‌های پرتعداد و پیچیده هستند. کابینت‌های ممبران کلاسیک کم کار هم، دارای طرح‌های بسیار ساده هستند. کابینت‌های کلاسیک پرکار دارای قیمتی گران‌تر از انواع دیگر هستند. اغلب کابینت‌های ممبران سفارشیِ کلاسیکِ ایرانی، به صورت پرکار ساخته می‌شوند.

2- کابینت ممبران آماده طرح کلاسیک

کابینت آماده ممبران طرح کلاسیک، در ابعاد 3، 4 و یا 5 متری تولید شده و در بازار به فروش می‌رسند. تنوع طرح این نوع کابینت‌ها نسبت به کابینت ممبران کلاسیک سفارشی کمتر است، اما قیمت کمتری دارند و سرعت نصب آن‌ها خیلی بالا است؛ تا حدی که شما می‌توانید یک روزه کابینت دار شوید. در ادامه، یک مدل کابینت ممبران کلاسیک آماده را می‌بینیم.

کابینت پیش ساخته ممبران سفید مجلل برای آشپزخانه کوچک، سلام ساختماناین کابینت ممبران کلاسیک آماده، مربوط به یکی از سازندگان سلام ساختمان است. مشتری طرح این کابینت را پسندیده و سازنده آن را برایش ارسال کرده است. در این کابینت، شما می‌توانید منبت کاری‌هایی را در قسمت هود و روی درب‌ها ببینید که این نقش و نگارها، از ویژگی‌های مهم کابینت کلاسیک هستند. سرستون‌های لاکچری این کابینت هم، جلوه کلاسیک بیشتری را به کابینت داده‌اند. برای اطلاع از قیمت این کابینت آماده و یا دریافت مشاوره رایگان در مورد آن، روی عکس کلیک کنید.

کابنیت-آماده-کلاسیک-ممبران-قهوه‌ایطرح بالا یک نمونه کلابینت آماده کلاسیک قهوه‌ای تیره است که ظاهری شبیه به کابینت‌های چوبی گران قیمت دارد. درب‌های این کابینت به قدری خاص هستند که به تنهایی می‌توانند فضای آشپرخانه را تغییر دهند و نمایی لاکچری به آن بدهند. این طرح مربوط به فروشگاه آنلاین کابینت آماده سلام ساختمان است. برای پیدا کردن سازنده‌های کابینت آماده از طریق سلام ساختمان، روی عکس کلیک کنید.

قطعات کابینت آماده کلاسیک ممبران قهوه‌ای تصویر بالا، قطعات مربوط به کابینت ممبران آماده کلاسیکِ تصویر قبلی را به خوبی نمایش می‌دهد. در مورد کابینت‌های آماده ممبران یک نکته مهم وجود دارد و آن هم این است که شما باید در مورد رنگ و طرح درب‌ها، هزینه سفارشِ قطعاتی مثل ستون و سرستون و … با کابینت ساز به توافق برسید. برای مثال اگر طرح اولیه شامل ستون نیست، برای سفارش آن هزینه جداگانه از شما دریافت می‌شود. یا اینکه شما می‌توانید درب کابینت آماده را با توجه به موجودی فروشگاه، در رنگ‌های مختلفی سفارش دهید.

کابینت ممبران کلاسیک آماده سفید آشپزخانه نسبتا کوچکاگرچه کابینت‌های کلاسیک معمولا برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب هستند، اما اینجا یک نمونه کابینت پیش ساخته کلاسیک را می‌بینید که برای آشپزخانه‌های کوچک هم کاملاً مناسب است. کابینت‌های کلاسیک با رنگ سفید، مانند عروسی در دل آشپزخانه شما می‌درخشند. در ضمن این یک مزیت بزرگ است که شما می‌توانید این کابینت آماده لاکچری را حدود 20 تا 40% ارزان‌تر از کابینت‌های سفارشی تهیه کنید. برای سفارش و قیمت گیری این کابینت آماده، اینجا کلیک کنید.

مزایا و معایب کابینت ممبران سفارشی و آماده چیست؟

هنگام خرید کابینت، شما قرار است هزینه زیادی پرداخت کنید. پس باید برای آن تحقیق کافی و مناسب انجام دهید تا سرمایه شما هدر نرود. کابینت آشپزخانه ممبران در هر دو نوع سفارشی و آماده، نقاط قوت و ضعف مهم و قابل اعتنایی دارند. توجه نکردن به این موارد، علی الخصوص معایب این کابینت، خسارت‌های زیادی را می تواند به شما وارد کند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم قبل از سفارش انواع کابینت ممبران، حتما از طریق یک مرجع بی طرف به بررسی مزایا و معایب کابینت ممبران سفارشی و آماده بپردازید.

البته ما هم مزایا و معایب کابینت ممبران رو در دو حالت زیر بررسی می‌کنیم:

 1. مزایا و معایب کابینت ممبران سفارشی
 2. مزایا و معایب کابینت ممبران آماده

بررسی مزایا و معایب هم فقط مربوط به کابینت ممبران نیست. بلکه کابینت‌های دیگری نظیر کابینت ام دی اف، کابینت هایگلاس، کابینت چوبی و روکش چوب و … را هم شامل می‌شود.

ما در این مطلب در کمال بی طرفی سعی کرده‌ایم مزایا و معایب کابینت ممبران سفارشی و آماده را برای شما شفاف کنیم تا در انتخاب صحیح کابینت ممبران به شما کمک کرده باشیم. پس در ادامه مزایا و معایب کابینت‌های آشپزخانه ممبران را بررسی می‌کنیم.

1- مزایا و معایب کابینت ممبران سفارشی چیست؟

یادتان که نرفته کابینت سفارشی به کابینتی می‌گویند که بر اساس طرح و ابعاد دلخواه شما توسط کابینت سازی که انتخاب می‌کنید ساخته می‌شود. در ادامه ابتدا مزایای کابینت ممبران سفارشی را می‌گوییم و سپس به سراغ معایب آن می‌رویم.

مزایای کابینت ممبران سفارشی چیست؟

مزایای اختصاصی کابینت ممبران سفارشی را می‌توان در جمله زیر خلاصه کرد:

«امکان اجرای طرح‌های خیلی متنوع و زیبا به دلیل تکنولوژی خاص ساخت و با قیمت نسبتاً مناسب. شما می‌توانید یک آشپزخانه لاکچری و بسیار مجلل را با کابینت ممبران سفارشی داشته باشید.»

قیمت کابینت ممبران سفارشی با اینکه از کابینت ام دی اف و هایگلاس بیشتر است، اما از کابینت چوب کمتر است.این در حالی است که این کابینت با طرح و رنگ‌های خاص خودش می‌تواند کاملا مشابه به کابینت چوبی باشد. می‌توانید مقایسه کابینت ممبران و کابینت چوبی را در مطلب مربوط به آن مطالعه کنید.

 

مزایای کابینت ممبران

معایب کابینت ممبران سفارشی چیست؟

کابینت ممبران سفارشی در کنار تمام مزایا، معایبی هم دارد. این معایب دقیقا همان مواردی هستند که می‌توانند شما را از خرید ممبران سفارشی منصرف و یا پشیمان کنند. معایب کابینت ممبران سفارشی کم نیستند و بر خلاف همه تعریف و تمجیدهایی که تا اینجا انجام داده‌ایم، کابینت‌های ممبران سفارشی عیوب قابل توجهی هم دارند که بهتر است قبل از خرید به آن‌ها توجه کنید!

این معایب به صورت موردی عبارت‌اند از:

 • وابستگی خیلی زیاد به کیفیت اجرای کابینت ساز
 • احتمال باز شدن روکش از روی مغزی در صورتی که روکش به خوبی وکیوم نشده باشد
 • مقاومت پایین در برابر نور خورشید و حرارت

البته معایب ممبران (در هر دو نوع سفارشی و آماده) فقط مربوط به همین چیزهایی که اینجا می‌گوییم نمی‌شوند. چون این بحث کمی مفصل و طولانی است، آن را به طور خاص در مطلب معایب کابینت ممبران بررسی کرده‌ایم. حتی راه حل هر کدام از معایب را هم به شما گفته‌ایم. در کابینت ممبران سفارشی، اکثر این در معایب طوری هستند که می‌توانید با دقت و توجه در انتخاب کیفیت کابینت ساز و متریال، از آن‌ها پیشگیری کنید. البته معایبی هم هستند که هیچ راه چاره‌ای ندارند و در مورد آن‌ها هم به طور کامل در مطلب مربوط به معایب ممبران صحبت کرده‌ایم.

کابینت ممبران سفید صدفی

2- مزایا و معایب کابینت ممبران آماده چیست؟

کابینت‌های ممبران پیش ساخته مثل کالا هستند و در ابعاد و طراحی‌های مشخصی تولید شده و به راحتی نصب می‌شوند. از آنجایی که این کابینت‌ها در ایران جدیدتر هستند، کمتر کسی با مزایا و معایب آن‌ها آشنا است، برای همین در ادامه ابتدا مزایای کابینت ممبران آماده را می‌گوییم و بعد به سراغ معایب آن می‌رویم.

مزایای کابینت ممبران آماده چیست؟

مهم‌ترین مزایای این کابینت به شرح زیر هستند:

 • قیمت ارزان: کابینت‌های ممبران آماده حدود 20 تا 40% ارزان‌تر از کابینت‌های ممبران سفارشی هستند.
 • نصب و حمل راحت: نصب و حمل کابینت‌های آماده ممبران خیلی سریع و راحت است. بسته به مهارت نصاب، نصب این کابینت‌ها در حالت عادی بین 2 تا 5 ساعت انجام می‌شود. حتی خودتان هم می‌توانید این کابینت را در صورت داشتن ابزار کافی نصب کنید که البته این کار خیلی توصیه نمی‌شود. همچنین این کابینت‌ها به راحتی قابل برداشتن و جابجایی هستند.
 • نداشتن دغدغه انتخاب کابینت ساز: یکی از خوبی‌های کابینت آماده ممبران این است که شما دیگر با کابینت ساز سروکله نمی‌زنید. یعنی نه دیگر دغدغه انتخاب کابینت ساز ماهر را دارید و نه خبری از بدقولی و … است. شما کابینت آماده را داخل مغازه می‌بینید و آن را می‌خرید، به همین راحتی.
 • بی نیاز از طراحی: کابینت آماده ممبران نیاز به انتخاب طراح اختصاصی و طرح اولیه و … ندارد و همین موضوع، دردسرهای انتخاب طراحی کابینت را برای شما کاهش می‌دهد.
 • قابلیت فروش مجدد: کابینت آماده ممبران را بخاطر ابعاد استاندارد و قابلیت جابجایی و حمل راحت آن، می‌توانید خیلی راحت بفروشید و کابینت جدید بخرید.

کابینت‌های آماده ممبران با وجود قیمت مناسب و فرآیند خرید و استفاده راحتی که دارند، معایبی هم دارند که در ادامه می‌گوییم.

نظرات مشتریان کابینت

خانم صدیقه اسد

با حوصله و دقیق بودند

اقای رشید همدانی بسیار مجری باحوصله ای بودند و بادقت و با روی خوش به نظرات ما توجه داشتند. قیمتی که به من گفتند از تمام افرادی که پرسیدم منصفانه تر بود. کارشون هم خیلی تمیز و بادقت هست. زمانبندی هم که اول مار گفتند دقیقا طبق همون کار رو انجام دادن. امیدوارم هر جا هستند سلامت و خدا به کسب و کارشون برکت بده.

آقای ایمان خاکسار

از همکاری با ایشان راضی ام

بسیار راضی و خوشحالم از همکاری با جناب حیدری.کاملا منصفانه قیمت دادند، بسیار خوش قول بودند و کار رو کاملا دقیق اجرا کردند، از سلام ساختمان هم برای معرفی چنین انسان های متخصص و متعهدی ممنونم

آقای نیما قاضی

از کار ایشان لذت بردم.

ما واقعا از کار با ایشون لذت بردیم. در همه مراحل خیلی مسلط و همراه بودن. نتیجه کار هم خوب بود. در مورد قیمت هم من یکی دوبار سعی کردم از بازار قیمت بگیرم باز قیمت ایشون بهتر بود.

آقای الله پناه

کابینت ها به موقع تحویل داده شد

سلام کار آقای بهزاد ابوفاضلی بسیار عالی بود وکابینت ها به موقع تحویل داد واز نظر قیمتی مناسب بود

آقای بهادری

مودب و خلاق بودند.

سلام هم مودب بود و هم خیلی خلاق بود که دو تا طرح متناسب با نیاز ما هم اضافه اجرا کرد، و چقدر قیمت مناسبی حساب کرد نسبت به بقیه ی همکارهاش، در کل عالی بود کاملا راضی ام

آقای احمد شیراوند

قیمت و کیفیت کارشان خوب بود

در مجموع از کار ایشان راضی هستم. انسان محترم ، با اخلاق و خوش قولی بودند. قیمت و کیفیت کارشون هم خوب بود. آرزوی سلامتی و موفیقت دادم هم برای آقای فرجی و هم شما .

تا کنون بیش از 4000 نفر پروژه خود را در «سلام ساختمان» اجرا کرده اند.

معایب کابینت ممبران آماده چیست؟

از جمله مهم‌ترین ایرادات کابینت آماده ممبران عبارت‌اند از:

 • ثابت بودن متراژ و محدودیت ابعاد: یکی از ایرادات بزرگ کابینت آماده ممبران همین مورد است. کابینت‌های آماده ممبران را در متراژ 3، 4 و یا 5 متری می‌سازند و ابعاد این کابینت‌ها محدود است. برای همین ممکن است کابینت آماده، بخش‌هایی از فضای آشپزخانه شما را پوشش ندهد، که می‌توانید برای این فضاهای خالی با حدود 20% هزینه بیشتر، کابینت نیمه سفارشی ممبران بسازید. البته این موضوع را همه سازنده‌ها قبول نمی‌کنند، اما ما با سازندگان کابینت آماده سلام ساختمان صحبت کرده‌ایم و قبول کرده‌اند این کار را برای شما انجام بدهند. برای پیدا کردن سازنده کابینت آماده شهر خودتان از طریق بزرگ‌ترین سیستم معرفی سازنده کابینت، یعنی سلام ساختمان، اینجا کلیک کنید.
 • تنوع رنگ محدود: کابینت آماده ممبران را باید از میان رنگ‌های موجود در بازار انتخاب کنید و نمی‌توانید رنگ دلخواه خودتان را به سازنده سفارش دهید. البته خوشبختانه رنگ‌هایی که برای این کابینت در بازار وجود دارند پرطرفدار هستند و سلیقه اکثر افراد را پوشش می‌دهند، مثل قهوه‌ای، کرم و سفید. در ضمن با جستجوی بیشتر در بازار، امکان دارد بتوانید رنگ‌های متنوع‌تری را هم پیدا کنید.
 • تنوع کم طرح و مدل: از آنجایی که کابینت‌های آماده ممبران را باید از بازار خریداری کنید، پس نمی‌توانید طرح دلخواه خودتان را سفارش دهید و باید از میان طرح‌های موجود یکی را انتخاب کنید. همین موضوع دست شما را برای انتخاب کمی می‌بندد. البته با کمی گشتن در میان کارگاه‌های کابینت آماده، احتمالا بتوانید نزدیک‌ترین طرح دلخواه خودتان را پیدا کنید.
 • احتمال برگشتن روکش: موقع خرید کابینت ممبران آماده، حتما به این مورد توجه کنید که لبه‌های روکش کابینت برنگشته باشند. متاسفانه این موضوع در کابینت‌های ممبران خیلی ممکن است اتفاق بیافتد که بیشتر مربوط به مرحله ساخت کابینت است و از دست شما کار خاصی بر نمی‌آید.

کابینت ممبران آماده با وجود معایبی که گفتیم، یک مزیت بزرگ دارد و آن هم قیمت ارزان این کابینت است. پس موقع تصمیم گیری حتما به تمام مزایا و معایب این کابینت توجه کنید و بعد انتخاب کنید که کابینت ممبران آماده می‌خواهید یا سفارشی!

قیمت کابینت ممبران سفارشی و آماده چند است؟

به طور کلی قیمت کابینت ممبران خیلی زیاد نیست و شاید فقط کمی بیشتر از متوسط باشد. البته موضوع قیمت در کابینت ممبران سفارشی و آماده، کاملاً بستگی به عوامل مختلفی دارد، برای مثال در کابینت سفارشی، موضوع طرح‌ها و میزان پُرکار یا کَم کار بودن طرح کابینت در قیمت تاثیر زیادی دارند و در کابینت آماده، موضوعاتی مثل کیفیت ساخت و .. مهم هستند. بنابراین بازه قیمتی کابینت آماده ممبران متفاوت است.

چون بحث قیمت دهی خیلی مفصل است، یک صفحه کامل برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید قیمت کابینت ممبران سفارشی و آماده را آنجا ببینید و حتی قیمت کابینت ممبران سفارشی را بر اساس استانی که زندگی می‌کنید برآورد کنید. همچنین در خصوص نحوه قیمت گیری نیز کلی مطلب جذاب آورده‌ایم، روی لینک زیر کلیک کنید:

 قیمت کابینت ممبران سفارشی و آماده

راهنمای خرید کابینت

در چه مرحله ای هستید؟

مدل کابینت ممبران سفارشی و آماده

کابینت‌های ممبران سفارشی و آماده شاید به ظاهر تفاوت زیادی با هم نداشته باشند، اما روش تهیه کردن آن‌ها کاملا با هم متفاوت است. کابینت ممبران سفارشی مطابق سلیقه شما ساخته می‌شود اما کابینت ممبران آماده را باید از بازار خریداری کنید. در ادامه مدل‌های کابینت ممبران را برای دو حالت زیر به صورت جداگانه آورده‌ایم:

 1. مدل‌های کابینت ممبران سفارشی
 2. مدل‌های کابینت ممبران آماده

کابینت‌های آماده معمولا تنوع کمتری نسبت به کابینت‌های سفارشی دارند، اما قیمت آن‌ها حدود 20 تا 40% ارزان‌تر است. ابتدا مدل‌هایی از کابینت ممبران سفارشی را می‌بینیم.

1- مدل‌های کابینت ممبران سفارشی

در اینجا ابتدا 2 نمونه کار کابینت ممبران سفارشی که توسط دکوراتورهای سلام ساختمان اجرا شده است را به صورت مفصل با هم بررسی می‌کنیم، سپس تصاویر 25 مدل مختلف از کابینت آشپزخانه ممبران را مشاهده می‌کنید تا بتوانید از آن‌ها ایده بگیرید.

نمونه کابینت‌های ممبران سفارشی اجرا شده توسط کابینت سازهای سلام ساختمان

 • نمونه کار شماره 1: کابینت ممبران کلاسیک سفارشی

در این کار، از ممبران به رنگ بژ با طرح کلاسیک استفاده شده است.

در تصویر زیر نمای کلیِ این آشپزخانه را که توسط یکی از صدها دکوراتور سلام ساختمان اجرا شده است، مشاهده می‌کنید.

کابینت ممبران وکیوم جدید بژ

در تصویر زیر نمای مقابل این آشپزخانه را می‌بینید. همانطور که مشخص است، در تاج کابینت ممبران، قسمت دکوری و جزیره از طرح‌های منبت کاری شده پرکار استفاده شده است. در حالی که درب‌های کابینت دارای طرح ساده‌تری هستند.

کابینت ممبران بژ

تصویر زیر، قسمت سینک آشپزخانه را به شما نمایش می‌دهد. همانطور که می‌بینید، استفاده از شیرآلات کلاسیک و صفحه کابینت طرح سنگ به رنگ تیره، جلوه خاصی به آشپزخانه داده است. علاوه بر این، فاصله کابینت دیواری از سینک زیاد است که این موضوع باعث می‌شود ریسک آسیب به کابینت ممبران در اثر نفوذ آب و رطوبت بسیار پایین بیاید.

کابینت ممبران ساده

تصویر زیر، قسمت گاز و هود آشپزخانه را نشان می‌دهد.

همانطور که در قسمت معایب کابینت ممبران سفارشی خواندید، کابینت ممبران در برابر حرارت ضعف دارد و اگر در معرض حرارت زیاد و به صورت مداوم باشد، احتمال سوختگی و یا جدا شدن روکش کابینت از ورق زیاد است. اما همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، آقای علی قجری کابینت ساز عضو سلام ساختمان که این آشپزخانه را اجرا کرده‌اند، بین گاز و دیواره کابینت ممبران، فاصله مناسبی قرار داده‌اند (حداقل باید حدود 30 سانتی‌متر فاصله داشته باشند).

کاور هود ممبران

اگر می‌خواهید یکی از کابینت سازهای تیم سلام ساختمان، مشابه این کار یا طرح‌های متنوع دیگری را برای شما اجرا کنند، درخواست خودتان را ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند:

ثبت درخواست

 • نمونه کار شماره 2: کابینت ممبران مدرن سفارشی

حالا برویم سراغ یک مدل کابینت ممبران مدرن.

این نمونه کار که ممبران سفارشی سفیدِ براق با طراحی مدرن است، توسط یکی از نجارهای سلام ساختمان در تیرماه 98 و در تهران اجرا شده است.

کابینت ممبران مدرن

همانطور که در تصاویر می‌بینید، کابینت ممبران مدرن نسبت به کلاسیک ساده‌تر است و طراحی آن دارای اشکال هندسی منظمی است.

کابینت ممبران سفید براق

صفحه این کابینت هم از جنس کورین است. حالا برویم سراغ ارائه تصاویر مربوط به سایر مدل‌های کابینت ممبران سفارشی.

کابینت ممبران کلاسیک سفارشی

کابینت ممبران کلاسیک

اگر عکس بالا را جای دیگری مشاهده می‌کردید، احتمالا فکر می‌کردید یک آشپزخانه سلطنتی مربوط به چندین سال گذشته است. کلاسیک دقیقا همین است! اینکه به شما حسِ «بودن» در گذشته را یدهد! در اینجا شاهد یک کابینت لاکچری آشپزخانه هستید که با ممبران ساخته شده است. هم زیبا است و هم با شکوه و مجلل به نظر می‌رسد! البته این مدل برای افرادی که به دنبال طراحی‌های مینیمال و ساده هستند، ممکن است زیاد خوشایند نباشد، اما طرفداران پروپاقرص خیلی زیادی دارد!

کابینت ممبران سفید قهوه ای

ترکیب رنگ دوست داشتنی در یک طراحی کلاسیک کابینت ممبران سفارشی را در بالا می‌بینید. برای خودِ ما ترکیب سفید و قهوه‌ای، نوعی ترکیبی دوست داشتنی و متناسب است! ترکیبی لوکس که، هم در کابینت‌های کلاسیک و هم در کابینت‌های مدرن بسیار پرکاربرد است. در این مدل هم، می‌بینید که چقدر خوب طراحی انجام شده و ترکیب رنگی این آشپزخانه واقعا می‌تواند ما را جذب خودش کند! از معایب آن هم چیزی نداریم که بگوییم! همه چیز عالی است!

کابینت ممبران سفید قهوه ای

باز هم کابینت آشپزخانه کوچک و ترکیب سفید و قهوه‌ای. ستون‌های زیبای این آشپزخانه را ببینید. این کابینت واقعا زیبا است اما یک عیب هم دارد! در چنین آشپزخانه کوچکی، بهتر بود از ستون‌هایی کوچک‌تر استفاده می‌کردند تا فضای کمتری توسط ستون‌ها اشغال شود. غیر از این مورد نمی‌توانیم عیب دیگری از طراحی این آشپزخانه بگیریم. واقعا زیبا و جذاب است.

کابینت ممبران سفارشی با طرح چوب

کابینت ممبران لاکچری

کابینت ممبران سفارشی با طرح چوب و رنگ بندی تیره. شاید رنگ بندی تیره موجود در این مدل معایبی هم داشته باشد که دارد! اما به شُکوه این آشپزخانه نگاه کنید. می‌تواند هر چشمی را به خودش برای دقایقی خیره و مات کند! سر ستون‌ها، ستون‌های موجود در کابینت، مجسمه‌ها و تمامی اجزای این آشپزخانه شما را به یاد طرح‌های با صلابت چوبی می‌اندازند. طرح‌هایی که حس ناب طبیعت را وارد منزل شما می‌کنند.

کابینت ممبران سفید با رنگ طلایی

در صورت تمایل می‌توانید رنگ سفید طرح کابینت ممبران را با رنگ طلایی و یا سایر رنگ‌ها نیز ترکیب کنید. به این شکل که بدنه و اسکلت اصلی کابینت را به رنگ سفید طراحی و تولید کنید و سپس در نقش‌های به کار رفته در آن، از رنگ طلایی استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای ابزار آلات به کار رفته روی کابینت، مانند دسته‌های کابینت و شیرآلات و سایر تزئینات هم، از رنگ طلایی استفاده کنید.

کابینت ممبران

2- کابینت ممبران قهوه ای (طرح چوب)

رنگ قهوه‌ای یکی دیگر از رنگ‌های پرطرفدار کابینت ممبران آماده و سفارشی است که در ادامه نمونه‌هایی از آن را برای شما آورده‌ایم.

کابینت ممبران طرح چوب قهوه ای با بوفه های کوچکیکی از طرح‌های بسیار پرطرفدار در کابینت ممبران قهوه‌ای، طرح چوب است. همیشه برای ما کابینت آشپزخانه چوبی یک کابینت بسیار لوکس و بی‌نظیر بوده است. به همین دلیل دوست داریم با کابینت‌های ممبران طرح چوب، این حس را با هزینه‌ای بسیار کمتر وارد خانه خودمان کنیم. کابینت‌های ممبران طرح چوب بسیار زیبا و مجلل هستند و جزء کابینت‌های کلاسیک به شمار می‌آیند. در ادامه چند مدل دیگر از این نوع کابینت ممبران را برایتان آورده‌ایم.

کابینت ممبران طرح چوب

3- کابینت ممبران کرم

آخرین رنگ پرطرفداری که برای کابینت‌های ممبران آماده و سفارشی به شما معرفی می‌کنیم، رنگ کرم است.کابینت رومی لاکچرییک آشپزخانه بزرگ با طراحی ایده آل. ترکیب رنگی که برای این آشپزخانه کرم استفاده شده است، بسیار نزدیک به رنگ کابینت‌ها است. انتخاب هماهنگ رنگ در کابینت‌های کلاسیک زیاد دیده می‌شود. علاوه بر رنگِ این مدل از کابینتِ ممبران کرم، باید به طراحی زیبای آن هم اشاره کنیم که مدلی کلاسیک را در آشپزخانه به وجود آورده است.

کابینت ممبران کلاسیک رومی

یک آشپزخانه با کابینت کرم و بسیار پر نور. واقعاً جذاب به نظر می‌آید. وجود اِلِمان‌های کلاسیک در این آشپزخانه در کنار نوع طراحی سقف و کابینت‌های ممبران پرنقش و نگار، هماهنگی زیادی به این فضا داده است. کانتر آشپزخانه که در مرکز آن قرار گرفته، علاوه بر میز کار، به عنوان میز صبحانه هم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در مدل‌هایی که تا الان باهم دیده‌ایم و بررسی کرده‌ایم، این مدل یکی از بهترین مدل‌های کابینت بوده است.

کابینت ممبران سفید کرماگر فضای آشپزخانه شما کوچک و محدود است، بهترین راه حل استفاده از طرح‌های خلوت‌تر کابینت ممبران سفارشی و آماده است. سعی کنید طرح‌ها و نقش‌های خلوت‌تری را انتخاب کنید تا آشپزخانه شما خلوت‌تر و منظم‌تر به نظر برسد. انتخاب رنگ سفید و به طور کلی رنگ‌های روشن هم، کمک زیادی به این موضوع می‌کند.

کابینت ممبران لاکچری

کابینت آشپزخانه ممبران لاکچری با رنگ کرم. در مدل بالا، یک نمونه کابنیت ممبران کلاسیک منبت کاری شده و شلوغ را می‌بینید که در وسط آن از جزیره دکوراتیو استفادهشده است. استفاده از تاج و ستون و سرستون در این کابینت، کلاسیک بودن فضا را بیشتر به رخ می‌کشد. این کابینت‌ها توسط یکی از صدها کابینت ساز سلام ساختمان اجرا شده است.

پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید جدیدترین مدل‌های طراحی دکوراسیون آشپزخانه را ببینید، به سایت goodhousekeeping هم سر بزنید.

ساخت کابینت آشپزخانه ممبران سفارشی و آماده چگونه است؟

کابینت ممبران یکی از پیچیده‌ترین کابینت‌ها در ساخت است. این کابینت مراحل متعددی را طی می‌کند تا از ورق خام به کابینتی تمام و کمال در آشپزخانه شما تبدیل شود. در این بخش می‌خواهیم به نکات و مراحل ساخت کابینت ممبران اشاره‌ای کوتاه داشته باشیم تا شما هم از این موارد مربوط به ساخت این کابینت آگاه باشید. در ادامه مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران را برای دو حالت زیر به شما می‌گوییم:

 1. مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران سفارشی
 2. مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران آماده

تجربه‌ای که ما بعد از فعالیت در حوزه ساخت کابینت داشته‌ایم، نشان می‌دهد که آگاهی شما از مسائل فنی و سایر موارد مربوط به کابینت، به شما در قرارداد بستن با کابینت سازسفارشی و یا خرید کابینت آماده بسیار کمک می‌کند. پس حتما این بخش را تا انتها و بسیار با دقت مطالعه کنید تا ضرر نکنید!

یونیت‌های (چارچوب/اسکلت) انواع کابینت آماده ممبران و سفارشی را معمولاً از ام دی اف سفید می‌سازند. اما نحوه ساخت بخش‌های قابل رویت کابینت ممبران مثل درب‌ها، تاج‌ها، قسمت‌هایی از بدنه که دیده می‌شوند (به جز صفحه کابینت) کمی متفاوت از سایر کابینت‌ها است. این تفاوت در چیست؟؟ مراحل ساخت انواع کابینت ممبران سفارشی و آماده را در ادامه مشاهده می‌کنید تا متوجه تفاوت آن با سایر کابینت‌ها شوید.

1- مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران سفارشی

 • در مرحله اول، اندازه گیری‌های مربوط به آشپزخانه شما انجام می‌شود. کابینت ساز باید به منزل شما بیاید و اندازه گیری‌ها را انجام دهد و بر اساس اندازه گیری‌ها و محاسبات خودش، به شما قیمت نهایی کار را بگوید. البته برای تعیین قیمت، شما باید طرح مورد نظرتان برای کابینت را به کابینت ساز اعلام کنید تا براساس آن، اقدام به تعیین قیمت نماید.
 • بعد از تعیین قیمت نهایی و عقد قرارداد، کار طراحی کابینت ممبران شما انجام می‌شود و شما باید این طرح نهایی را تایید کنیند تا برشکاری‌ها و مراحل فنی کار شروع شود.
 • پس از تایید شما، برشکاری و ساخت بخش‌های مختلف کابینت از جمله بخش‌های قابل رویت کابینت نظیر درب‌ها، یونیت، تاج‌ها و پاخور، از ورق ام دی اف خام انجام می‌شود. سپس این ورق‌های ام دی اف برش خورده باید تبدیل به ورق ممبران شوند. در مورد جزئیات این مرحله در تیتر «مراحل ساخت ورق ممبران کابینت سفارشی و آماده» اطلاعات بیشتری را آورده‌ایم.
 • سپس کابینت ساز بخش‌های مختلف کابینت شما را مونتاژ می‌کند و کابینت، آماده نصب است.

2- مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران آماده

 • سازنده در کارگاه خودش، چند طرح رایج و پرطرفدار کابینت ممبران را مشخص می‌کند و لوازم مورد نیاز برای ساخت آن را تهیه می‌کند.
 • سپس به صورت انبوه و در تعداد بالا، شروع به برش کاری قطعات مختلف کابینت ممبران از ورق‌های ام دی اف خام می‌کند. تاج و سرستون و سایر المان‌های کابینت را هم سازنده به طور جداگانه در این مرحله برش می‌زند.
 • حالا قطعات برش خورده را حکاکی کرده، روکش می‌کند و به این صورت، ورق ممبران تولید می‌شود. البته جزئیات این بخش مهم را در تیتر «مراحل ساخت ورق ممبران کابینت سفارشی و آماده» حتما مطالعه کنید.
 • سپس سازنده این قطعات را به هم وصل می‌کند و کابینت آماده نصب را، برای شما می‌فرستد.
 • در صورتی که متراژ آشپزخانه شما با ابعاد کابینت آماده یکی نباشد و کمو کسری وجود داشته باشد، کابینت ساز می‌تواند برای شما کابینت «نیمه سفارشی» بسازد که مراحل ساخت آن، مشابه کابینت سفارشی است.

در ادامه اصلی‌ترین مرحله در ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده، یعنی مرحله‌ای که ورق ممبران کابینت ساخته می‌شود را به شما می‌گوییم.

مراحل ساخت ورق ممبران کابینت سفارشی و آماده چیست؟

تولید و ساخت ورق ممبران، بعد از برش خوردن قطعات مختلف کابینت سفارشی و آماده انجام می‌شود. ورق ممبران مورد نیاز برای ساخت کابینت آماده و سفارشی با هم تفاوتی ندارند. اما تفاوت اصلی در تکنولوژی ساخت کابینت ممبران با سایر کابینت‌ها در اینجا است:

1- حکاکی ورق ام دی اف خام: برای ساخت بخش‌های مختلف کابینت که از جنس ممبران هستند، ابتدا ورق ام دی اف (MDF) خام برش خورده برای بخش‌های مختلف کابینت را، توسط دستگاه CNC  سی ان سی، مطابق طرح دلخواه حکاکی می‌کنند. این کار باعث ایجاد نقش‌های فرورفته می‌شود که شما روی قسمت‌های مختلف کابینت ممبران می‌بینید.

2- چسباندن روکش pvc: سپس این ورق ام دی اف حکاکی شده را داخل دستگاه وکیوم می‌برند و تحت مکش و خلا قوی، لایه نازکی از جنس PVC را روی ام دی افِ خام می‌چسبانند.

دستگاه وکیوم کابینت

این لایه نازک که به آن روکش پی وی سی می‌گویند، معمولاً منقش به طرح‌های چوبی و غیره است و با فشار زیاد و چسب‌های خاصی، کاملاً به ورق حکاکی شده می‌چسبد. یعنی قرار است کاملاً بچسبد! اما مگر ممکن است نچسبد؟! بله! ممکن است و به همین دلیل است که ما در تیتر همین مطلب هم گفتیم که باعث هدر دادن هزینه‌ها می‌شود!

آیا همیشه قرار است که روکش روی مغزی نچسبد تا هزینه ما به هدر برود؟! قطعا نه. در اغلب موارد، روکش روی ورق ام دی اف می‌چسبد. اگر شما ممبران خودتان را از شرکت‌های معتبر تهیه کنید و با کابینت ساز حرفه‌ای و کاربلد کار کنید، قطعا این مشکلات را ندارید. اما اگر قرار باشد بخواهید با هزینه پایینی کابینت ممبران را بسازید یا کار را به فردی غیر حرفه‌ای بسپارید، این خطر در کمین شما است!

در بخش معایب کابینت ممبران در همین مطلب گفتیم که این کابینت یکی از عیب‌هایی که دارد این است که بسیار وابسته به کیفیت اجرای کابینت ساز است! برای این بخش بود که این حرف را می‌زدیم و می‌بینید که مهم‌ترین بخش در ساخت کابینت ممبران، همین روکش کردن ورق‌های ممبران است!

3- آماده شدن ورق ممبران: بعد از حکاکی و روکش کردن ورق‌های بخش‌های مختلف کابینت ممبران، محصول نهایی یک ورق حکاکی شده با طرح‌های زیبای چوبی یا سایر طرح ها از آب در می‌آید. زیبایی کابینت‌های ممبران مدیون همین حکاکی‌های ورق اصلی و طرح‌های روکش PVC است که آن را شبیه چوب منبت و معرق کاری شده با طرح‌های فرورفته و برجسته می‌کند.

*نکته: گفتیم طرح‌های «برجسته»!  بله در ساخت کابینت‌های ممبران، به جز حکاکی‌هایی که با دستگاه CNC ایجاد می‌شود، می‌توانند یک سری قطعات برجسته را روی ام دی اف خام بگذارند و سپس برای روکش نهایی، داخل دستگاه وکیوم قرار بدهند. این قطعات به صورت برجستگی روی کابینت ممبران ظاهر می‌شوند.

در این حالت علاوه بر فرورفتگی، برجستگی هم در محصول نهایی داریم (منبت و معرق کاری) که می‌تواند کابینت را خیلی زیباتر کند.

4- مونتاژ و نصب قطعات آماده شده ممبران: در پایان هم تمامی این قطعات آماده شده به محل آورده می‌شود و در آشپزخانه شما نصب می‌شود. حالا می‌توانید از کابینت ممبران آشپزخانه خودتان لذت ببرید.

6 نکته مهم در مورد ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده

مجموع این پروسه‌ای که در قسمت قبلی گفتیم، اجرای طرح‌های زیبا و پرکار مانند طرح‌های کلاسیک را مقدور می‌کند. توجه داشته باشید که در یک سمت ورق‌های ام دی اف که مغزی کابینت را می‌سازند، رویه PVC را اجرا می کنند. سمت دیگر ورق، یک لایه سفید رنگ است که از ابتدا پشت ام دی اف خام توسط کارخانه چسبانده شده است. به کابینت ممبران، کابینت «وکیوم» و یا «کابینت روکش پی وی سی (PVC)» هم می‌گویند. در ادامه 6 نکته در مورد ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده را برای شما آورده‌ایم.

دستگاه وکیوم کابینت ممبران

 

این 6 نکته را در ساخت کابینت ممبران مورد توجه قرار دهید:

 • انتخاب کابینت ساز کابینت با تجربه و مطمئن در کابینت سفارشی ممبران، نسبت به سایر کابینت‌های سفارشی حساس‌تر است. دلیل آن را هم به شما گفتیم که انتخاب نادرست می‌تواند شما را متوجه ضرر زیادی کند.
 • پیدا کردن کارگاه‌های مطمئن کابینت آماده ممبران و خرید از سازندگان مورد اطمینان هم اهمیت زیادی دارد. کارگاه‌های ناشناخته ممکن است از ورق ممبران نامرغوب استفاده کنند.
 • طرح‌های انتخابی کابینت ممبران سفارشی، طوری نباشد که از نظر فنی مشکل ایجاد شود (در این مورد با خود کابینت سازها مشورت کنید). پیشنهاد ما این است از طرح‌های بسیار ریز و پیچیده کمتر استفاده کنید.
 • موقع خرید کابینت ممبران آماده حتما به لبه‌های کابینت دقت کنید که برنگشته باشند.
 • متریال‌های مورد استفاده کابینت سفارشی از جنس مرغوب انتخاب کنید، مثل چسب، ورق پی وی سی و غیره. در این متریال‌ها علی الخصوص چسب کابینت، اصلا و ابدا فکر صرفه جویی و کاهش هزینه‌ها نباشید!
 • معایب کابینت ممبران آماده و سفارشی را قبل از انتخاب این نوع کابینت به خوبی بشناسید.

نتیجه گیری در مورد کابینت آشپزخانه ممبران سفارشی و آماده

آیا حالا می‌توانید بگویید کابینت ممبران (در هر 2 نوع سفارشی و آماده) کابینتی لوکس و با کیفیت است یا هدر دادن هزینه‌ها است؟! ما پاسخ این سوال را به شما می‌دهیم. کابینت آشپزخانه ممبران یکی از کابینت‌های بسیار خوب و با کیفیت بازار است. طرح‌های کابینت ممبران تنوع بسیار زیادی دارند و می‌توانند هر سلیقه‌ای را راضی کنند. اما اگر بی کیفیت و بد اجرا شوند، می‌توانند کل هزینه‌های شما را هدر بدهند! پس حواستان باشد که برای ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده با چه کسی می‌خواهید همکاری کنید؟!

توصیه می‌کنیم با افرادی که اطلاع زیادی در مورد رزومه و کیفیت کاری آن‌ها ندارید و افرادی که قیمت کار را به صورت حیرت انگیزی پایین اعلام می‌کنند همکاری نکنید. اولویت شما برای سفارش این کابینت‌ها، باید کیفیت و مهارت کابینت ساز سفارشی و سازنده کابینت آماده باشد. چون که شما دارید هزینه زیادی انجام می‌دهید و باید روی کیفیت کار خودتان بسیار حساس و ریزبین باشید.

ما در سلام ساختمان بهترین کابینت سازهای کابینت سفارشی شهر شما را شناسایی کرده‌ایم و می‌توانیم کابینت سازهایی با کیفیت و مطمئن را به صورت کاملا رایگان به محل شما بفرستیم. همچنین با بهترین سازندگان کابینت آماده هم قرارداد داریم و می‌توانید این سازنده‌ها را از طریق سلام ساختمان پیدا کنید. کافی است فرم ثبت درخواست کابینت ساز سفارشی و یا سازنده کابینت آماده را پر کنید و منتظر تماس ما باشید.

همه کابینت سازهای کابینت سفارشی و سازندگان کابینت آماده در سلام ساختمان، دارای صفحه شخصی در سایت ما هستند که رزومه و نمونه کارهای آن‌ها را در این صفحه قرار داده‌ایم. علاوه بر این می‌توانید از مشاورهای تیم فنی ما در هنگام ساخت کابینت سفارشی و عقد قرارداد با کابینت ساز و یا هنگام خرید کابینت آماده کمک بگیرید.

در پایان برای چندمین بار تاکید می‌کنیم که کیفیت نهایی کابینت ممبران، وابستگی بسیار زیادی به مهارت و کیفیت کار کابینت ساز کابینت سفارشی و یا سازنده کابینت آماده دارد. پس انتخاب کابینت ساز و سازنده مطمئن و حرفه‌ای در ساخت کابینت ممبران، اهمیت خیلی زیادی دارد.

ممنون از اینکه به این مطلب ما توجه کردید. می‌توانید نظرات و پیشنهادات خودتان را برای ما بفرستید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

هدف ما در این مطلب این بود که مدل‌های مختلف کابینت ممبران سفارشی و آماده را به شما نشان بدهیم تا از آن‌ها ایده بگیرید. در ادامه نمونه کارهای بیشتری از کابینت ممبران سفارشی کلاسیک و مدرن که توسط کابینت سازهای تیم سلام ساختمان اجرا شده است را به شما نمایش می‌دهیم:

کابینت ممبران سفارشی اجرا شده توسط تیم سلام ساختمان 

کابینت ممبران قهوه ای

کابینت ممبران لاکچری

آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران سفید رنگ

کابینت ممبران طرح چوب

کابینت ممبران کلاسیک

کابینت ممبران سفید و لاکچری

آشپزخانه ممبران بزرگ

کابینت ممبران سفید و طلایی

کابینت ممبران مدرن مشکی

کابینت ممبران با جزیره

کابینت ممبران قهوه ای تیره

آشپزخانه بزرگ با کابینت ممبران قهوه ای

آشپزخانه روشن با کابینت ممبران سفید

آشپزخانه کوچک با کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران کلاسیک کرم

کابینت ممبران لوکس

کابینت ممبران سفید طلایی با جزیره

آشپزخانه اپن با کابینت ممبران

آشپزخانه ممبران کوچک

 

 

 

کابینت ممبران کرم

کابینت ممبران مدرن

کابینت ممبران به سبک نئوکلاسیک

کابینت ممبران مدرن

 

آشپزخانه ممبران

 

سوالات متداول

 • برای سفارش ساخت کابینت ممبران (وکیوم) باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

مهمترین نکته این است که از کیفیت کار کابینت‌ساز مطمئن شوید. نوع متریالی را که قرار است، استفاده شود، از کابینت ساز بپرسید و حتما قیمت نهایی را بعد از بازدید از محل، از کابینت ساز بگیرید؛ توجه داشته باشید که هرگز به صورت «متری» قیمت نگیرید، چون ممکن است بعداً متضرر شوید. مطالعه مقاله ما را از دست ندهید.

 

 • کابینت ممبران (وکیوم) چه سبکی دارد؟ کلاسیک یا مدرن؟!
کابینت ممبران، یکی محبوب‌ترین کابینت‌های سبک کلاسیک است. کابینت کلاسیک را با متریال‌های چوب، روکش چوب و ممبران می‌سازند. اما با توجه به گرانی کابینت تمام چوب، متریال ممبران بهترین انتخاب برای کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک است.

در مدل بالا هم مشابه مدل قبلی انحنا وجود دارد، اما به دلیل اینکه سادگی مورد انتظار در کابینت‌های مدرن را ندارد، نمی‌توانیم آن را مدلی مدرن به حساب بیاوریم. اما در کل این کمد دیواری که در آشپزخانه بالا طراحی شده است، بسیار زیبا و در عین حال کاربردی است. تنها مشکلی هم که این طرح دارد، به رنگ بندی آن مربوط می‌شود. درست است که رنگ سفید صدفی زیبا است اما افراط در کاربرد آن احتمالا باعث سردی محیط می‌شود، چیزی که در این مدل تا حدودی می‌توانیم آن را احساس کنیم.

 

کابینت ممبران با صفحه کورینکابینت آشپزخانه ایرانی ممبران با رنگ صدفی. میز وسط آشپزخانه یک میز ناهار خوری ساده است و ارتباطی با طراحی خود آشپزخانه و کابینت‌ها ندارد. صفحه کورین روی کابینت‌ها در کنار کابینت‌های کرمی هماهنگی خوبی ایجاد کرده است. نورپردازی این آشپزخانه هم بسیار مناسب و خوب انجام شده است. البته وجود پنجره‌های بزرگ باعث می‌شود که در طول روز نیازی به استفاده از لامپ نداشته باشید.

کابینت ممبران سفید صدفی

آخرین مدل، کابینت ممبران سفید صدفی، یک مدلِ کلاسیک است که متخصص تیم سلام ساختمان به زیبایی آن را اجرا کرده است. 

 • کابینت ممبران سفید طلایی

کابینت ممبران سفید طلایییکی از بهترین رنگ‌های مکملی که می‌توانید از آن در کنار کابینت‌های سفید استفاده کنید، رنگ طلایی است. در مدل بالا می‌بینید که رنگ طلایی به صورت ظریفی در داخل طراحی کابینت‌ها استفاده شده است. اگر به مقدار کم از رنگ طلایی در کابینت ممبران سفید طلایی استفاده کنید، می‌توانید هم نمای جذاب و لوکسی داشته باشید و هم از سردی و بی روحی رنگ سفید بکاهید. در میان کابینت‌های آماده موجود در بازار هم، گاهی طراحان از این ترکیب رنگ استفاده می‌کنند.

کابینت ممبران سفید با دستگیره طلایی

یادتان است در مدل قبلی در مورد رنگ طلایی چه چیزی به شما گفتیم؟ گفتیم از رنگ طلایی باید به مقدار کم و به صورت ظریف در کابینت استفاده کنید تا نمای زیبا و لوکسی داشته باشید. چیزی که کابینت ساز سلام ساختمان به صورت کامل در مدل بالا رعایت کرده است. استفاده از دستگیره کابینت ممبران طلایی در کابینت‌های سفید، هم باعث زیبایی آشپزخانه شما می‌شود و هم دل شما را نمی‌زند.

کابینت ممبران کلاسیک سفید طلاییکابینت آشپزخانه ممبران با پتینه‌های ظریف طلایی. بازهم به کار بردن رنگ طلایی به مقدار بسیار کم. در این مدل، چراغ آشپزخانه هم مقداری رنگ طلایی در خودش دارد که بسیار زیبا و هماهنگ با محیط شده است. اگر کابینت سازها در ساخت مدل‌های متنوع کابینت سفید طلایی، از رنگ طلایی هوشمندانه استفاده کنند، زیبایی فضا را چندین برابر می‌کنند. مثل همین مدل که توسط دکوراتور سلام ساختمان اجرا شده است.

کابینت ممبران سفید با رنگ طلایی

در صورت تمایل می‌توانید رنگ سفید طرح کابینت ممبران را با رنگ طلایی و یا سایر رنگ‌ها نیز ترکیب کنید. به این شکل که بدنه و اسکلت اصلی کابینت را به رنگ سفید طراحی و تولید کنید و سپس در نقش‌های به کار رفته در آن، از رنگ طلایی استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای ابزار آلات به کار رفته روی کابینت، مانند دسته‌های کابینت و شیرآلات و سایر تزئینات هم، از رنگ طلایی استفاده کنید.

کابینت ممبران

2- کابینت ممبران قهوه ای (طرح چوب)

رنگ قهوه‌ای یکی دیگر از رنگ‌های پرطرفدار کابینت ممبران آماده و سفارشی است که در ادامه نمونه‌هایی از آن را برای شما آورده‌ایم.

کابینت ممبران طرح چوب قهوه ای با بوفه های کوچکیکی از طرح‌های بسیار پرطرفدار در کابینت ممبران قهوه‌ای، طرح چوب است. همیشه برای ما کابینت آشپزخانه چوبی یک کابینت بسیار لوکس و بی‌نظیر بوده است. به همین دلیل دوست داریم با کابینت‌های ممبران طرح چوب، این حس را با هزینه‌ای بسیار کمتر وارد خانه خودمان کنیم. کابینت‌های ممبران طرح چوب بسیار زیبا و مجلل هستند و جزء کابینت‌های کلاسیک به شمار می‌آیند. در ادامه چند مدل دیگر از این نوع کابینت ممبران را برایتان آورده‌ایم.

کابینت ممبران طرح چوب

3- کابینت ممبران کرم

آخرین رنگ پرطرفداری که برای کابینت‌های ممبران آماده و سفارشی به شما معرفی می‌کنیم، رنگ کرم است.کابینت رومی لاکچرییک آشپزخانه بزرگ با طراحی ایده آل. ترکیب رنگی که برای این آشپزخانه کرم استفاده شده است، بسیار نزدیک به رنگ کابینت‌ها است. انتخاب هماهنگ رنگ در کابینت‌های کلاسیک زیاد دیده می‌شود. علاوه بر رنگِ این مدل از کابینتِ ممبران کرم، باید به طراحی زیبای آن هم اشاره کنیم که مدلی کلاسیک را در آشپزخانه به وجود آورده است.

کابینت ممبران کلاسیک رومی

یک آشپزخانه با کابینت کرم و بسیار پر نور. واقعاً جذاب به نظر می‌آید. وجود اِلِمان‌های کلاسیک در این آشپزخانه در کنار نوع طراحی سقف و کابینت‌های ممبران پرنقش و نگار، هماهنگی زیادی به این فضا داده است. کانتر آشپزخانه که در مرکز آن قرار گرفته، علاوه بر میز کار، به عنوان میز صبحانه هم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در مدل‌هایی که تا الان باهم دیده‌ایم و بررسی کرده‌ایم، این مدل یکی از بهترین مدل‌های کابینت بوده است.

کابینت ممبران سفید کرماگر فضای آشپزخانه شما کوچک و محدود است، بهترین راه حل استفاده از طرح‌های خلوت‌تر کابینت ممبران سفارشی و آماده است. سعی کنید طرح‌ها و نقش‌های خلوت‌تری را انتخاب کنید تا آشپزخانه شما خلوت‌تر و منظم‌تر به نظر برسد. انتخاب رنگ سفید و به طور کلی رنگ‌های روشن هم، کمک زیادی به این موضوع می‌کند.

کابینت ممبران لاکچری

دستگاه وکیوم کابینت

این لایه نازک که به آن روکش پی وی سی می‌گویند، معمولاً منقش به طرح‌های چوبی و غیره است و با فشار زیاد و چسب‌های خاصی، کاملاً به ورق حکاکی شده می‌چسبد. یعنی قرار است کاملاً بچسبد! اما مگر ممکن است نچسبد؟! بله! ممکن است و به همین دلیل است که ما در تیتر همین مطلب هم گفتیم که باعث هدر دادن هزینه‌ها می‌شود!

آیا همیشه قرار است که روکش روی مغزی نچسبد تا هزینه ما به هدر برود؟! قطعا نه. در اغلب موارد، روکش روی ورق ام دی اف می‌چسبد. اگر شما ممبران خودتان را از شرکت‌های معتبر تهیه کنید و با کابینت ساز حرفه‌ای و کاربلد کار کنید، قطعا این مشکلات را ندارید. اما اگر قرار باشد بخواهید با هزینه پایینی کابینت ممبران را بسازید یا کار را به فردی غیر حرفه‌ای بسپارید، این خطر در کمین شما است!

در بخش معایب کابینت ممبران در همین مطلب گفتیم که این کابینت یکی از عیب‌هایی که دارد این است که بسیار وابسته به کیفیت اجرای کابینت ساز است! برای این بخش بود که این حرف را می‌زدیم و می‌بینید که مهم‌ترین بخش در ساخت کابینت ممبران، همین روکش کردن ورق‌های ممبران است!

3- آماده شدن ورق ممبران: بعد از حکاکی و روکش کردن ورق‌های بخش‌های مختلف کابینت ممبران، محصول نهایی یک ورق حکاکی شده با طرح‌های زیبای چوبی یا سایر طرح ها از آب در می‌آید. زیبایی کابینت‌های ممبران مدیون همین حکاکی‌های ورق اصلی و طرح‌های روکش PVC است که آن را شبیه چوب منبت و معرق کاری شده با طرح‌های فرورفته و برجسته می‌کند.

*نکته: گفتیم طرح‌های «برجسته»!  بله در ساخت کابینت‌های ممبران، به جز حکاکی‌هایی که با دستگاه CNC ایجاد می‌شود، می‌توانند یک سری قطعات برجسته را روی ام دی اف خام بگذارند و سپس برای روکش نهایی، داخل دستگاه وکیوم قرار بدهند. این قطعات به صورت برجستگی روی کابینت ممبران ظاهر می‌شوند.

در این حالت علاوه بر فرورفتگی، برجستگی هم در محصول نهایی داریم (منبت و معرق کاری) که می‌تواند کابینت را خیلی زیباتر کند.

4- مونتاژ و نصب قطعات آماده شده ممبران: در پایان هم تمامی این قطعات آماده شده به محل آورده می‌شود و در آشپزخانه شما نصب می‌شود. حالا می‌توانید از کابینت ممبران آشپزخانه خودتان لذت ببرید.

6 نکته مهم در مورد ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده

مجموع این پروسه‌ای که در قسمت قبلی گفتیم، اجرای طرح‌های زیبا و پرکار مانند طرح‌های کلاسیک را مقدور می‌کند. توجه داشته باشید که در یک سمت ورق‌های ام دی اف که مغزی کابینت را می‌سازند، رویه PVC را اجرا می کنند. سمت دیگر ورق، یک لایه سفید رنگ است که از ابتدا پشت ام دی اف خام توسط کارخانه چسبانده شده است. به کابینت ممبران، کابینت «وکیوم» و یا «کابینت روکش پی وی سی (PVC)» هم می‌گویند. در ادامه 6 نکته در مورد ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده را برای شما آورده‌ایم.

دستگاه وکیوم کابینت ممبران

 

این 6 نکته را در ساخت کابینت ممبران مورد توجه قرار دهید:

 • انتخاب کابینت ساز کابینت با تجربه و مطمئن در کابینت سفارشی ممبران، نسبت به سایر کابینت‌های سفارشی حساس‌تر است. دلیل آن را هم به شما گفتیم که انتخاب نادرست می‌تواند شما را متوجه ضرر زیادی کند.
 • پیدا کردن کارگاه‌های مطمئن کابینت آماده ممبران و خرید از سازندگان مورد اطمینان هم اهمیت زیادی دارد. کارگاه‌های ناشناخته ممکن است از ورق ممبران نامرغوب استفاده کنند.
 • طرح‌های انتخابی کابینت ممبران سفارشی، طوری نباشد که از نظر فنی مشکل ایجاد شود (در این مورد با خود کابینت سازها مشورت کنید). پیشنهاد ما این است از طرح‌های بسیار ریز و پیچیده کمتر استفاده کنید.
 • موقع خرید کابینت ممبران آماده حتما به لبه‌های کابینت دقت کنید که برنگشته باشند.
 • متریال‌های مورد استفاده کابینت سفارشی از جنس مرغوب انتخاب کنید، مثل چسب، ورق پی وی سی و غیره. در این متریال‌ها علی الخصوص چسب کابینت، اصلا و ابدا فکر صرفه جویی و کاهش هزینه‌ها نباشید!
 • معایب کابینت ممبران آماده و سفارشی را قبل از انتخاب این نوع کابینت به خوبی بشناسید.

نتیجه گیری در مورد کابینت آشپزخانه ممبران سفارشی و آماده

آیا حالا می‌توانید بگویید کابینت ممبران (در هر 2 نوع سفارشی و آماده) کابینتی لوکس و با کیفیت است یا هدر دادن هزینه‌ها است؟! ما پاسخ این سوال را به شما می‌دهیم. کابینت آشپزخانه ممبران یکی از کابینت‌های بسیار خوب و با کیفیت بازار است. طرح‌های کابینت ممبران تنوع بسیار زیادی دارند و می‌توانند هر سلیقه‌ای را راضی کنند. اما اگر بی کیفیت و بد اجرا شوند، می‌توانند کل هزینه‌های شما را هدر بدهند! پس حواستان باشد که برای ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده با چه کسی می‌خواهید همکاری کنید؟!

توصیه می‌کنیم با افرادی که اطلاع زیادی در مورد رزومه و کیفیت کاری آن‌ها ندارید و افرادی که قیمت کار را به صورت حیرت انگیزی پایین اعلام می‌کنند همکاری نکنید. اولویت شما برای سفارش این کابینت‌ها، باید کیفیت و مهارت کابینت ساز سفارشی و سازنده کابینت آماده باشد. چون که شما دارید هزینه زیادی انجام می‌دهید و باید روی کیفیت کار خودتان بسیار حساس و ریزبین باشید.

ما در سلام ساختمان بهترین کابینت سازهای کابینت سفارشی شهر شما را شناسایی کرده‌ایم و می‌توانیم کابینت سازهایی با کیفیت و مطمئن را به صورت کاملا رایگان به محل شما بفرستیم. همچنین با بهترین سازندگان کابینت آماده هم قرارداد داریم و می‌توانید این سازنده‌ها را از طریق سلام ساختمان پیدا کنید. کافی است فرم ثبت درخواست کابینت ساز سفارشی و یا سازنده کابینت آماده را پر کنید و منتظر تماس ما باشید.

همه کابینت سازهای کابینت سفارشی و سازندگان کابینت آماده در سلام ساختمان، دارای صفحه شخصی در سایت ما هستند که رزومه و نمونه کارهای آن‌ها را در این صفحه قرار داده‌ایم. علاوه بر این می‌توانید از مشاورهای تیم فنی ما در هنگام ساخت کابینت سفارشی و عقد قرارداد با کابینت ساز و یا هنگام خرید کابینت آماده کمک بگیرید.

در پایان برای چندمین بار تاکید می‌کنیم که کیفیت نهایی کابینت ممبران، وابستگی بسیار زیادی به مهارت و کیفیت کار کابینت ساز کابینت سفارشی و یا سازنده کابینت آماده دارد. پس انتخاب کابینت ساز و سازنده مطمئن و حرفه‌ای در ساخت کابینت ممبران، اهمیت خیلی زیادی دارد.

ممنون از اینکه به این مطلب ما توجه کردید. می‌توانید نظرات و پیشنهادات خودتان را برای ما بفرستید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

هدف ما در این مطلب این بود که مدل‌های مختلف کابینت ممبران سفارشی و آماده را به شما نشان بدهیم تا از آن‌ها ایده بگیرید. در ادامه نمونه کارهای بیشتری از کابینت ممبران سفارشی کلاسیک و مدرن که توسط کابینت سازهای تیم سلام ساختمان اجرا شده است را به شما نمایش می‌دهیم:

کابینت ممبران سفارشی اجرا شده توسط تیم سلام ساختمان 

کابینت ممبران قهوه ای

کابینت ممبران لاکچری

آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران سفید رنگ

کابینت ممبران طرح چوب

کابینت ممبران کلاسیک

کابینت ممبران سفید و لاکچری

آشپزخانه ممبران بزرگ

کابینت ممبران سفید و طلایی

کابینت ممبران مدرن مشکی

کابینت ممبران با جزیره

کابینت ممبران قهوه ای تیره

آشپزخانه بزرگ با کابینت ممبران قهوه ای

آشپزخانه روشن با کابینت ممبران سفید

آشپزخانه کوچک با کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران کلاسیک کرم

کابینت ممبران لوکس

کابینت ممبران سفید طلایی با جزیره

آشپزخانه اپن با کابینت ممبران

آشپزخانه ممبران کوچک

 

 

 

کابینت ممبران کرم

کابینت ممبران مدرن

کابینت ممبران به سبک نئوکلاسیک

کابینت ممبران مدرن

 

آشپزخانه ممبران

 

سوالات متداول

 • برای سفارش ساخت کابینت ممبران (وکیوم) باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

مهمترین نکته این است که از کیفیت کار کابینت‌ساز مطمئن شوید. نوع متریالی را که قرار است، استفاده شود، از کابینت ساز بپرسید و حتما قیمت نهایی را بعد از بازدید از محل، از کابینت ساز بگیرید؛ توجه داشته باشید که هرگز به صورت «متری» قیمت نگیرید، چون ممکن است بعداً متضرر شوید. مطالعه مقاله ما را از دست ندهید.

 

 • کابینت ممبران (وکیوم) چه سبکی دارد؟ کلاسیک یا مدرن؟!
کابینت ممبران، یکی محبوب‌ترین کابینت‌های سبک کلاسیک است. کابینت کلاسیک را با متریال‌های چوب، روکش چوب و ممبران می‌سازند. اما با توجه به گرانی کابینت تمام چوب، متریال ممبران بهترین انتخاب برای کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک است.
کابینت ممبران طرح چوب

اگر شما هم عاشق تزیینات مدرن و مجلل هستید، انتخاب طرح کابینت ممبران برای آشپزخانه یک انتخاب عالی برای شما است. در واقع، روش ساخت طراحی‌های زیبای روی کابینت‌های ممبران یا وکیوم، حکاکی روی MDF خام است. این حکاکی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی انجام می‌شوند.

آشپزخانه ممبران کوچک

مدل کابینت ممبران سفارشی با طرح چوب و رنگ بندی روشن. این طرح با اینکه صلابت و شکوه طرح قبلی را ندارد، اما مزایای خیلی زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای این طرح، انتخاب صحیح رنگ بندی کابینت با توجه به فضا است. فضای آشپزخانه در این مدل بسیار کوچک‌تر از مدل قبلی است. بنابراین باید در انتخاب رنگ آن بسیار محتاط باشید و از سمت روشن طیف رنگ بندی چوب استفاده کنید. کاری که به صورت صحیح در این مدل انجام شده است.

کابینت ممبران قهوه ای

اگر آشپزخانه‌ای بزرگ و دلباز دارید، کابینت ممبران قهوه‌ای انتخاب فوق‌العاده مناسبی است. تا حدامکان سعی کنید برای آشپزخانه‌های کوچک از رنگ‌های تیره استفاده نکنید تا فضا دلگیرتر و بسته‌تر به نظر نیاید.

کابینت ممبران قهوه ای روشن

این رنگ هم در تصویر بالا، طرفدار‌های زیادی دارد. مخصوصا برای افرادی که تناژ‌های قهوه‌ای و به کار بردن آن را در دکوراسیون دوست دارند، اما از تیرگی زیاد فضا می‌ترسند. استفاده از رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای روشن، کرم قهوه‌ای و به طور کلی هر رنگی که در تنالیته قهوه‌ای به سمت روشن‌تر شدن می‌رود، حس بهتری از کاربرد این رنگ در دکوراسیون را به افراد می‌دهد.

تصویر زیر نمونه کابینت ممبران طرح چوب سفارشی به رنگ تیره است که در تهران توسط کابینت ساز سلام ساختمان کار شده است.

کابینت ممبران طرح چوب سفارشی

تصویر زیر هم یک نمونه کابینت ممبران قهوه‌ای در آشپزخانه ایرانی است.

کابینت ممبران ایرانی

کابینت ممبران مدرن سفارشی

کابینت ممبران مدرن سفید و قهوه ای

به درب‌های کابینت ممبران توجه کنید. طراحی روی درب‌ها کاملا مدرن است. وجود رنگ قهوه‌ای در کنار رنگ سفید باعث شده که فضا مدرن‌تر به نظر برسد. این کابینت‌ها توسط یکی از ده‌ها کابینت‌ساز سلام ساختمان در تهران اجرا شده است. با کلیک روی تصویر می‌توانید درخواست خودتان را ثبت کنید و برای انتخاب کابینت و قیمت آن مشاوره رایگان دریافت کنید.

کابینت ممبران جدید

کابینت ممبران سفارشی براق و مدرن با ترکیب رنگ سفید و طرح چوب. در نگاه اول ممکن است فکر کنید که این کابینت‌ها ام دی اف و هایگلاس هستند. اما در واقع اینطور نیست و کابینت‌ها از جنس ممبران ساخته شده‌اند و طراحی واقعا زیبا و دل انگیزی دارند.

برای این آشپزخانه کوچک، هم تعداد کابینت‌ها مناسب و عالی است و هم از آن جزیره که در وسط آشپزخانه قرار گرفته است، می‌توانید به عنوان میز صبحانه و ناهار خوری استفاده کنید. همچنین از رنگ سفید و ممبران براق هم، برای ساخت کابینت‌ها استفاده شده که باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضا و برطرف کردن مساله نورپردازی در آشپزخانه‌های کوچک می‌شود.

کابینت انزو هم یکی از انواع مدل‌های کابینت ممبران است که به دلیل اسم برند سازنده این نوع کابینت، به کابینت انزو شناخته شده است. کابینت انزو مثل کابینت ممبران از ورق ام دی اف با روکش مخصوص ساخته می‌شود اما تفاوت‌هایی با کابینت ممبران دارد. در زیر یک نمونه کابینت با طرح انزو را می‌بینید.

کابینت انزو

برای مثال در کابینت انزو ضخامت ورق، بیشتر از کابینت ممبران است. مهم‌تر از آن اینکه جنس متریال و رنگِ روکش کابینت انزو، با کابینت ممبران متفاوت است. کابینت انزو معمولا به صورت رنگ‌های روشن و براق تولید و از این حیث، ظاهر آن ترکیبی از کابینت ممبران و کابینتِ های گلاس است.

قیمت کابینت انزو به دلیل ویژگی‌هایی که دارد، بیشتر از کابینت ممبران است و قیمت حدودی این کابینت از متری 2.5 میلیون تومان تا 3.5 میلیون تومان متغیر است.

2- مدل‌های کابینت ممبران آماده

کابینت‌های ممبران آماده به اندازه کابینت‌های سفارشی تنوع طرح ندارند، زیرا این کابینت‌ها در ابعاد و طراحی‌های مشخصی، در تعداد انبوه و به صورت سری تولید می‌شوند و به صورت آماده هم به فروش می‌رسند. با این حال باز هم در بازار، نمونه‌های کابینت آماده زیادی وجود دارند که در ادامه برخی از آن‌ها را برای شما آورده‌ایم.

کابینت پیش ساخته ممبران دو رنگ سبز و سفید نئوکلاسیکتصویر بالا یک نمونه کابینت آماده ممبران دو رنگ است که در سبک نئوکلاسیک ساخته شده است. کابینت نئوکلاسیک، سبکی بین کابینت‌های کلاسیک و مدرن دارد و برای کسانی که شلوغی طرح‌های کابینت ممبران کلاسیک را نمی‌پسندند خیلی مناسب است. طرح کابینت آماده بالا را یکی از کابینت‌سازهای سلام ساختمان اجرا کرده‌اند. شما هم می‌توانید با کلیک روی عکس، سازنده کابینت آماده دلخواه خودتان را پیدا کنید.

رنگ-بندی-متنوع-درب-کابینت-ممبران-آمادهکابینت‌های آماده ممبران اگرچه تنوع رنگ کمتری نسبت به کابینت‌های سفارشی دارند، اما این موضوع خیلی هم شما را محدود نمی‌کند. زیرا همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، شما می‌توانید درب کابینت قبلی را در انواع رنگ‌های بالا هم سفارش دهید. البته این تصاویر مربوط به «فروشگاه آنلاین کابینت آماده سلام ساختمان» هستند و معلوم نیست که شما بتوانید این تنوع رنگ را در فروشگاه‌های دیگر هم پیدا کنید یا نه.

کابینت آماده ممبران کلاسیک سفید با صفحه سه سانتمدل بعدی یک کابینت ممبران آماده کلاسیک سفید است که طراحی درب‌های آن فضای آشپزخانه را بسیار لاکچری می‌کند. این کابینت آماده، شباهت زیادی به کابینت چوبی دارد و حدود 20 تا 40% هم، ارزان‌تر از کابینت‌های سفارشی است. با کلیک روی طرح بالا، قیمت روز آن را از متخصصین ما بپرسید.

کابینت-ممبران-آماده-نئوکلاسیک-با-ترکیب-رنگ-سفید-زردیک کابینت آماده ممبران نئوکلاسیکِ دو رنگ و زیبا! همانطور که گفتیم، با کمی جستجو در بازار می‌توانید کابینت‌های آماده را هم، با طراحی‌های خاص و متفاوتی پیدا کنید. در ضمن اگر دکوراسیون آشپزخانه هم با رنگ این کابینت هماهنگ شود، فضای فوق العاده‌ای در آشپزخانه شما ایجاد می‌شود. برای سفارش انواع کابینت آماده و یا دریافت مشاوره رایگان در مورد این کابینت‌ها، روی متن زیر کلیک کنید:

برای دریافت مشاوره رایگان و یا سفارش کابینت ممبران آماده‌ی ارزان و سریع، کلیک کنید.

کابینت-ممبران-آماده-کلاسیک-سفید-صدفیتصویر بالا یک نمونه کابینت ممبران کلاسیک موجود در فروشگاه سلام ساختمان، با منبت کاری‌های زیبا و طراحی سلطنتی است. قسمت هود کابینت دارای برجستگی‌هایی زیبا است و از ستون‌های کلاسیک در این طرح استفاده شده است. رنگ سفید کابینت هم با تمام رنگ‌ها همخوانی دارد. البته اگر کفپوش آسپزخانه کِرِمی می‌شد، فضا کمی از این حالت سردی بیرون می‌آمد.

بهترین رنگ کابینت ممبران سفارشی و آماده چیست؟

در ادامه بهترین رنگ‌های کابینت ممبران را برای هر دو نوع کابینت ممبران آماده و سفارشی همزمان معرفی کرده‌ایم تا بتوانید رنگ دلخواه خود را از میان کابینت‌های آماده پیدا کنید و یا آن را به صورت کابینت سفارشی، به کابینت ساز سفارش دهید. بهترین رنگ‌هایی که در ادامه برای کابینت ممبران سفارشی و آماده به شما معرفی می‌کنیم عبارت‌اند از:

 1. کابینت ممبران سفید
 2. کابینت ممبران قهوه‌ای
 3. کابینت ممبران کرمی

یک نکته مهم: کابینت‌های ممبران سفارشی را علاوه بر رنگ‌های بالا، می‌توانید در هر رنگ دیگری هم سفارش دهید. اما کابینت‌های ممبران آماده، تنوع رنگ خیلی بالایی ندارند و معمولا در همین سه رنگ رایج بالا ساخته می‌شوند. البته با کمی جستجوی بیشتر، ممکن است بتوانید سایر رنگ‌های کابینت ممبران آماده را هم در بازار پیدا کنید.

در ضمن اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد رنگ کابینت ممبران هستید، می‌توانید مقاله «بهترین رنگ کابینت ممبران» را بخوانید. سلام ساختمان علاوه بر اینکه اطلاعات کافی در مورد سفارش انواع کابینت ممبران را به شما ارائه می‌دهد، در پیدا کردن کابینت ساز مطمئن کابینت سفارشی هم به شما کمک می‌کند! در ضمن این خدمت سلام ساختمان کاملا رایگان است و برای استفاده از آن، فقط کافی است روی لینک زیر کلیک کنید:

پیدا کردن کابینت ساز کابینت سفارشی

برای پیدا کردن سازنده کابینت آماده از طریق سلام ساختمان و یا سفارش کابینت آماده ارزان، می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید و رایگان قیمت انواع کابینت آماده را هم دریافت کنید:

مشاوره رایگان و سفارش کابینت آماده ارزان

اما بریم سراغ اصل مطلب. ابتدا از رنگ سفید شروع می‌کنیم که خودش ترکیبات رنگی متفاوتی دارد و مدل‌های مختلف آن را می‌بینیم.

1- کابینت ممبران رنگ سفید و سایر ترکیبات آن

انتخاب رنگ کابینت ممبران سفارشی و آماده خیلی بستگی به دکوراسیون منزل شما دارد. اما از آنجایی که معروف‌ترین مدل کابینت ممبران، کابینت ممبران کلاسیک است، معمولا رنگ سفید با تناژهای مختلف و یا در ترکیب با سایر رنگ‌ها، باعث ایجاد فضایی کلاسیک و تا حدی سلطنتی در آشپزخانه شما می‌شود. به همین دلیل هم رنگِ سفید کابینت ممبران سفارشی و آماده، جذابیت بیشتری دارد. در ادامه مدل‌های کابینت ممبران سفارشی و آماده سفید را، در سه ترکیب رنگ زیر، به طور جداگانه آورده‌ایم:

 • کابینت ممبران سفید ساده
 • کابینت ممبران سفید صدفی
 • کابینت ممبران سفید طلایی

ابتدا مدل‌های کابینت ممبران سفید ساده رو با هم ببینیم.

 • کابینت ممبران سفید ساده

کابینت آشپزخانه ممبران سفید

کابینت آشپزخانه سفید با جزیره‌ای بسیار بزرگ و کاربردی. این مدل علاوه بر بوفه‌های شیشه‌ای که می‌توانید از آن‌ها به عنوان دکور استفاده کنید، دکورهای مستقل دیگری نیز دارد. در دو طرف آشپزخانه دکورها را می‌توانید ببینید.

کابینت ممبران سفید و مشکییک مدل کابینت آشپزخانه سفید که اصلا و ابداً حس بی روحی و کسل کنندگی ندارد. این مساله به دو دلیل است، یک مورد انتخاب رنگ صفحه کابینت و مورد دوم انتخاب رنگ بین کابینت‌ها. این دو رنگ از سردی رنگ سفید کم کرده‌اند و فضا را مقداری متعادل کرده‌اند. این کابینت‌های ممبران زیبا توسط یکی از متخصصین تیم سلام ساختمان اجرا شده است.

عکس آشپزخانه سفید با کابینت ممبران و جزیره

یک آشپزخانه درخشان! این آشپزخانه از نظر طراحی کابینت ممبران و همچنین سقف آشپزخانه، هیچ چیزی کم ندارد و واقعاً زیبا است. البته سازنده می‌توانست با توجه به فضای بزرگی که در اختیار دارد، از رنگ‌های تیره‌تر هم استفاده کند. اما احتمالاً ترجیح مشتری بر این بوده که فقط از رنگ سفید برای این کابینت‌ها استفاده کند. ایرادی هم ندارد و نتیجه کار همانطور که مشاهده می‌کنید، مطلوب و مناسب است.

کابینت ممبران سفید

کابینت آشپزخانه ممبران سفید اجرا شده در کرج توسط کابینت ساز تیم سلام ساختمان. این مدل نیز، مانند بسیاری از مدل‌های قبلی، دارای جزیره دکوراتیو برای قرار دادن وسایل دکوری است. 

در ادامه با انواع ترکیبات رنگی کابینت ممبران سفید آشنا می‌شویم.

 • کابینت ممبران سفید صدفی

کابینت ممبران سفید صدفی

کابینت آشپزخانه تمام سفید صدفی. یکی از کاندیداهای انتخاب رنگ کابینت ممبران سفارشی و آماده، رنگ سفید صدفی است. در این مدل حتی صفحه‌های روی کابینت هم به رنگ سفید کار شده‌اند. این کابینت به صورت کلاسیک ساده طراحی شده است. از بوفه‌هایی که به صورت شیشه‌ای برای این کابینت طراحی شده‌اند، می‌توانید به عنوان دکور استفاده کنید و وسایل دکوری خودتان را داخل این بوفه‌ها قرار دهید.

آشپزخانه ایرانی

یک نمونه کابینت ممبران سفید ایرانی. در طراحی این کابینت به خوبی از فضای آشپزخانه استفاده شده و اپن جزیره آن هم، زیبایی خاصی به آشپزخانه بخشیده است. این کابینت‌ها یکی از نمونه کارهای اجرا شده در تهران توسط کابینت ساز تیم سلام ساختمان است.

دکوراسیون آشپزخانه ممبران

یک کابینت آشپزخانه کوچک با طراحی کابینت ممبران سفید صدفی. برخلاف طرح قبلی، این طرح تماماً سفید نیست و همان طور که می‌بینید، صفحه روی کابینت‌ها به رنگ قهوه‌ای سوخته است. هماهنگی رنگ کابینت‌ها با طراحی زمین آشپزخانه بسیار زیبا است. در این مدل هم، از بوفه‌های شیشه‌ای استفاده شده است، البته تعداد آن‌ها کمتر از مدل قبلی است.

 

طرح کابینت ممبران

یک طرح کابینت ممبران مدرن با صفحه رویی سرمه‌ای! رنگ سرمه‌ای را کمتر در کابینت سازی می‌بینید. دلیل آن هم تیرگی زیاد این رنگ است. مانند رنگ مشکی که در ایران کمتر کاربرد دارد. اما در این مدل می‌بینید که ترکیب رنگ سرمه‌ای با رنگ سفید چقدر زیبا و چشم نواز شده است. اگر به کابینت‌های سفید موجود در تصویر نگاه کنید، متوجه می‌شوید که این مدل کابینت ممبران از نوع کابینت ممبران براق است.

به کابینت‌های زمینی در این مدل توجه کنید. دارای انحنای بسیار زیبا و دلنشینی هستند، به صورتی که حس ملایمت و انعطاف پذیری را به ما منتقل می‌کنند. این مدل جزء معدود مدل‌هایی از کابینت ممبران با طراحی منحنی است. البته این مدل می‌تواند با کابینت روکش رنگ هم اجرا شود. در انتهای مدل‌ها، چند نمونه کابینت ممبران مختلف را باهم می‌بینیم.

در مدل بالا هم مشابه مدل قبلی انحنا وجود دارد، اما به دلیل اینکه سادگی مورد انتظار در کابینت‌های مدرن را ندارد، نمی‌توانیم آن را مدلی مدرن به حساب بیاوریم. اما در کل این کمد دیواری که در آشپزخانه بالا طراحی شده است، بسیار زیبا و در عین حال کاربردی است. تنها مشکلی هم که این طرح دارد، به رنگ بندی آن مربوط می‌شود. درست است که رنگ سفید صدفی زیبا است اما افراط در کاربرد آن احتمالا باعث سردی محیط می‌شود، چیزی که در این مدل تا حدودی می‌توانیم آن را احساس کنیم.

 

کابینت ممبران با صفحه کورینکابینت آشپزخانه ایرانی ممبران با رنگ صدفی. میز وسط آشپزخانه یک میز ناهار خوری ساده است و ارتباطی با طراحی خود آشپزخانه و کابینت‌ها ندارد. صفحه کورین روی کابینت‌ها در کنار کابینت‌های کرمی هماهنگی خوبی ایجاد کرده است. نورپردازی این آشپزخانه هم بسیار مناسب و خوب انجام شده است. البته وجود پنجره‌های بزرگ باعث می‌شود که در طول روز نیازی به استفاده از لامپ نداشته باشید.

کابینت ممبران سفید صدفی

آخرین مدل، کابینت ممبران سفید صدفی، یک مدلِ کلاسیک است که متخصص تیم سلام ساختمان به زیبایی آن را اجرا کرده است. 

 • کابینت ممبران سفید طلایی

کابینت ممبران سفید طلایییکی از بهترین رنگ‌های مکملی که می‌توانید از آن در کنار کابینت‌های سفید استفاده کنید، رنگ طلایی است. در مدل بالا می‌بینید که رنگ طلایی به صورت ظریفی در داخل طراحی کابینت‌ها استفاده شده است. اگر به مقدار کم از رنگ طلایی در کابینت ممبران سفید طلایی استفاده کنید، می‌توانید هم نمای جذاب و لوکسی داشته باشید و هم از سردی و بی روحی رنگ سفید بکاهید. در میان کابینت‌های آماده موجود در بازار هم، گاهی طراحان از این ترکیب رنگ استفاده می‌کنند.

کابینت ممبران سفید با دستگیره طلایی

یادتان است در مدل قبلی در مورد رنگ طلایی چه چیزی به شما گفتیم؟ گفتیم از رنگ طلایی باید به مقدار کم و به صورت ظریف در کابینت استفاده کنید تا نمای زیبا و لوکسی داشته باشید. چیزی که کابینت ساز سلام ساختمان به صورت کامل در مدل بالا رعایت کرده است. استفاده از دستگیره کابینت ممبران طلایی در کابینت‌های سفید، هم باعث زیبایی آشپزخانه شما می‌شود و هم دل شما را نمی‌زند.

کابینت ممبران کلاسیک سفید طلاییکابینت آشپزخانه ممبران با پتینه‌های ظریف طلایی. بازهم به کار بردن رنگ طلایی به مقدار بسیار کم. در این مدل، چراغ آشپزخانه هم مقداری رنگ طلایی در خودش دارد که بسیار زیبا و هماهنگ با محیط شده است. اگر کابینت سازها در ساخت مدل‌های متنوع کابینت سفید طلایی، از رنگ طلایی هوشمندانه استفاده کنند، زیبایی فضا را چندین برابر می‌کنند. مثل همین مدل که توسط دکوراتور سلام ساختمان اجرا شده است.

کابینت ممبران سفید با رنگ طلایی

در صورت تمایل می‌توانید رنگ سفید طرح کابینت ممبران را با رنگ طلایی و یا سایر رنگ‌ها نیز ترکیب کنید. به این شکل که بدنه و اسکلت اصلی کابینت را به رنگ سفید طراحی و تولید کنید و سپس در نقش‌های به کار رفته در آن، از رنگ طلایی استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای ابزار آلات به کار رفته روی کابینت، مانند دسته‌های کابینت و شیرآلات و سایر تزئینات هم، از رنگ طلایی استفاده کنید.

کابینت ممبران

2- کابینت ممبران قهوه ای (طرح چوب)

رنگ قهوه‌ای یکی دیگر از رنگ‌های پرطرفدار کابینت ممبران آماده و سفارشی است که در ادامه نمونه‌هایی از آن را برای شما آورده‌ایم.

کابینت ممبران طرح چوب قهوه ای با بوفه های کوچکیکی از طرح‌های بسیار پرطرفدار در کابینت ممبران قهوه‌ای، طرح چوب است. همیشه برای ما کابینت آشپزخانه چوبی یک کابینت بسیار لوکس و بی‌نظیر بوده است. به همین دلیل دوست داریم با کابینت‌های ممبران طرح چوب، این حس را با هزینه‌ای بسیار کمتر وارد خانه خودمان کنیم. کابینت‌های ممبران طرح چوب بسیار زیبا و مجلل هستند و جزء کابینت‌های کلاسیک به شمار می‌آیند. در ادامه چند مدل دیگر از این نوع کابینت ممبران را برایتان آورده‌ایم.

کابینت ممبران طرح چوب

3- کابینت ممبران کرم

آخرین رنگ پرطرفداری که برای کابینت‌های ممبران آماده و سفارشی به شما معرفی می‌کنیم، رنگ کرم است.کابینت رومی لاکچرییک آشپزخانه بزرگ با طراحی ایده آل. ترکیب رنگی که برای این آشپزخانه کرم استفاده شده است، بسیار نزدیک به رنگ کابینت‌ها است. انتخاب هماهنگ رنگ در کابینت‌های کلاسیک زیاد دیده می‌شود. علاوه بر رنگِ این مدل از کابینتِ ممبران کرم، باید به طراحی زیبای آن هم اشاره کنیم که مدلی کلاسیک را در آشپزخانه به وجود آورده است.

کابینت ممبران کلاسیک رومی

یک آشپزخانه با کابینت کرم و بسیار پر نور. واقعاً جذاب به نظر می‌آید. وجود اِلِمان‌های کلاسیک در این آشپزخانه در کنار نوع طراحی سقف و کابینت‌های ممبران پرنقش و نگار، هماهنگی زیادی به این فضا داده است. کانتر آشپزخانه که در مرکز آن قرار گرفته، علاوه بر میز کار، به عنوان میز صبحانه هم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در مدل‌هایی که تا الان باهم دیده‌ایم و بررسی کرده‌ایم، این مدل یکی از بهترین مدل‌های کابینت بوده است.

کابینت ممبران سفید کرماگر فضای آشپزخانه شما کوچک و محدود است، بهترین راه حل استفاده از طرح‌های خلوت‌تر کابینت ممبران سفارشی و آماده است. سعی کنید طرح‌ها و نقش‌های خلوت‌تری را انتخاب کنید تا آشپزخانه شما خلوت‌تر و منظم‌تر به نظر برسد. انتخاب رنگ سفید و به طور کلی رنگ‌های روشن هم، کمک زیادی به این موضوع می‌کند.

کابینت ممبران لاکچری

کابینت آشپزخانه ممبران لاکچری با رنگ کرم. در مدل بالا، یک نمونه کابنیت ممبران کلاسیک منبت کاری شده و شلوغ را می‌بینید که در وسط آن از جزیره دکوراتیو استفادهشده است. استفاده از تاج و ستون و سرستون در این کابینت، کلاسیک بودن فضا را بیشتر به رخ می‌کشد. این کابینت‌ها توسط یکی از صدها کابینت ساز سلام ساختمان اجرا شده است.

پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید جدیدترین مدل‌های طراحی دکوراسیون آشپزخانه را ببینید، به سایت goodhousekeeping هم سر بزنید.

ساخت کابینت آشپزخانه ممبران سفارشی و آماده چگونه است؟

کابینت ممبران یکی از پیچیده‌ترین کابینت‌ها در ساخت است. این کابینت مراحل متعددی را طی می‌کند تا از ورق خام به کابینتی تمام و کمال در آشپزخانه شما تبدیل شود. در این بخش می‌خواهیم به نکات و مراحل ساخت کابینت ممبران اشاره‌ای کوتاه داشته باشیم تا شما هم از این موارد مربوط به ساخت این کابینت آگاه باشید. در ادامه مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران را برای دو حالت زیر به شما می‌گوییم:

 1. مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران سفارشی
 2. مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران آماده

تجربه‌ای که ما بعد از فعالیت در حوزه ساخت کابینت داشته‌ایم، نشان می‌دهد که آگاهی شما از مسائل فنی و سایر موارد مربوط به کابینت، به شما در قرارداد بستن با کابینت سازسفارشی و یا خرید کابینت آماده بسیار کمک می‌کند. پس حتما این بخش را تا انتها و بسیار با دقت مطالعه کنید تا ضرر نکنید!

یونیت‌های (چارچوب/اسکلت) انواع کابینت آماده ممبران و سفارشی را معمولاً از ام دی اف سفید می‌سازند. اما نحوه ساخت بخش‌های قابل رویت کابینت ممبران مثل درب‌ها، تاج‌ها، قسمت‌هایی از بدنه که دیده می‌شوند (به جز صفحه کابینت) کمی متفاوت از سایر کابینت‌ها است. این تفاوت در چیست؟؟ مراحل ساخت انواع کابینت ممبران سفارشی و آماده را در ادامه مشاهده می‌کنید تا متوجه تفاوت آن با سایر کابینت‌ها شوید.

1- مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران سفارشی

 • در مرحله اول، اندازه گیری‌های مربوط به آشپزخانه شما انجام می‌شود. کابینت ساز باید به منزل شما بیاید و اندازه گیری‌ها را انجام دهد و بر اساس اندازه گیری‌ها و محاسبات خودش، به شما قیمت نهایی کار را بگوید. البته برای تعیین قیمت، شما باید طرح مورد نظرتان برای کابینت را به کابینت ساز اعلام کنید تا براساس آن، اقدام به تعیین قیمت نماید.
 • بعد از تعیین قیمت نهایی و عقد قرارداد، کار طراحی کابینت ممبران شما انجام می‌شود و شما باید این طرح نهایی را تایید کنیند تا برشکاری‌ها و مراحل فنی کار شروع شود.
 • پس از تایید شما، برشکاری و ساخت بخش‌های مختلف کابینت از جمله بخش‌های قابل رویت کابینت نظیر درب‌ها، یونیت، تاج‌ها و پاخور، از ورق ام دی اف خام انجام می‌شود. سپس این ورق‌های ام دی اف برش خورده باید تبدیل به ورق ممبران شوند. در مورد جزئیات این مرحله در تیتر «مراحل ساخت ورق ممبران کابینت سفارشی و آماده» اطلاعات بیشتری را آورده‌ایم.
 • سپس کابینت ساز بخش‌های مختلف کابینت شما را مونتاژ می‌کند و کابینت، آماده نصب است.

2- مراحل طراحی و ساخت کابینت ممبران آماده

 • سازنده در کارگاه خودش، چند طرح رایج و پرطرفدار کابینت ممبران را مشخص می‌کند و لوازم مورد نیاز برای ساخت آن را تهیه می‌کند.
 • سپس به صورت انبوه و در تعداد بالا، شروع به برش کاری قطعات مختلف کابینت ممبران از ورق‌های ام دی اف خام می‌کند. تاج و سرستون و سایر المان‌های کابینت را هم سازنده به طور جداگانه در این مرحله برش می‌زند.
 • حالا قطعات برش خورده را حکاکی کرده، روکش می‌کند و به این صورت، ورق ممبران تولید می‌شود. البته جزئیات این بخش مهم را در تیتر «مراحل ساخت ورق ممبران کابینت سفارشی و آماده» حتما مطالعه کنید.
 • سپس سازنده این قطعات را به هم وصل می‌کند و کابینت آماده نصب را، برای شما می‌فرستد.
 • در صورتی که متراژ آشپزخانه شما با ابعاد کابینت آماده یکی نباشد و کمو کسری وجود داشته باشد، کابینت ساز می‌تواند برای شما کابینت «نیمه سفارشی» بسازد که مراحل ساخت آن، مشابه کابینت سفارشی است.

در ادامه اصلی‌ترین مرحله در ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده، یعنی مرحله‌ای که ورق ممبران کابینت ساخته می‌شود را به شما می‌گوییم.

مراحل ساخت ورق ممبران کابینت سفارشی و آماده چیست؟

تولید و ساخت ورق ممبران، بعد از برش خوردن قطعات مختلف کابینت سفارشی و آماده انجام می‌شود. ورق ممبران مورد نیاز برای ساخت کابینت آماده و سفارشی با هم تفاوتی ندارند. اما تفاوت اصلی در تکنولوژی ساخت کابینت ممبران با سایر کابینت‌ها در اینجا است:

1- حکاکی ورق ام دی اف خام: برای ساخت بخش‌های مختلف کابینت که از جنس ممبران هستند، ابتدا ورق ام دی اف (MDF) خام برش خورده برای بخش‌های مختلف کابینت را، توسط دستگاه CNC  سی ان سی، مطابق طرح دلخواه حکاکی می‌کنند. این کار باعث ایجاد نقش‌های فرورفته می‌شود که شما روی قسمت‌های مختلف کابینت ممبران می‌بینید.

2- چسباندن روکش pvc: سپس این ورق ام دی اف حکاکی شده را داخل دستگاه وکیوم می‌برند و تحت مکش و خلا قوی، لایه نازکی از جنس PVC را روی ام دی افِ خام می‌چسبانند.

دستگاه وکیوم کابینت

این لایه نازک که به آن روکش پی وی سی می‌گویند، معمولاً منقش به طرح‌های چوبی و غیره است و با فشار زیاد و چسب‌های خاصی، کاملاً به ورق حکاکی شده می‌چسبد. یعنی قرار است کاملاً بچسبد! اما مگر ممکن است نچسبد؟! بله! ممکن است و به همین دلیل است که ما در تیتر همین مطلب هم گفتیم که باعث هدر دادن هزینه‌ها می‌شود!

آیا همیشه قرار است که روکش روی مغزی نچسبد تا هزینه ما به هدر برود؟! قطعا نه. در اغلب موارد، روکش روی ورق ام دی اف می‌چسبد. اگر شما ممبران خودتان را از شرکت‌های معتبر تهیه کنید و با کابینت ساز حرفه‌ای و کاربلد کار کنید، قطعا این مشکلات را ندارید. اما اگر قرار باشد بخواهید با هزینه پایینی کابینت ممبران را بسازید یا کار را به فردی غیر حرفه‌ای بسپارید، این خطر در کمین شما است!

در بخش معایب کابینت ممبران در همین مطلب گفتیم که این کابینت یکی از عیب‌هایی که دارد این است که بسیار وابسته به کیفیت اجرای کابینت ساز است! برای این بخش بود که این حرف را می‌زدیم و می‌بینید که مهم‌ترین بخش در ساخت کابینت ممبران، همین روکش کردن ورق‌های ممبران است!

3- آماده شدن ورق ممبران: بعد از حکاکی و روکش کردن ورق‌های بخش‌های مختلف کابینت ممبران، محصول نهایی یک ورق حکاکی شده با طرح‌های زیبای چوبی یا سایر طرح ها از آب در می‌آید. زیبایی کابینت‌های ممبران مدیون همین حکاکی‌های ورق اصلی و طرح‌های روکش PVC است که آن را شبیه چوب منبت و معرق کاری شده با طرح‌های فرورفته و برجسته می‌کند.

*نکته: گفتیم طرح‌های «برجسته»!  بله در ساخت کابینت‌های ممبران، به جز حکاکی‌هایی که با دستگاه CNC ایجاد می‌شود، می‌توانند یک سری قطعات برجسته را روی ام دی اف خام بگذارند و سپس برای روکش نهایی، داخل دستگاه وکیوم قرار بدهند. این قطعات به صورت برجستگی روی کابینت ممبران ظاهر می‌شوند.

در این حالت علاوه بر فرورفتگی، برجستگی هم در محصول نهایی داریم (منبت و معرق کاری) که می‌تواند کابینت را خیلی زیباتر کند.

4- مونتاژ و نصب قطعات آماده شده ممبران: در پایان هم تمامی این قطعات آماده شده به محل آورده می‌شود و در آشپزخانه شما نصب می‌شود. حالا می‌توانید از کابینت ممبران آشپزخانه خودتان لذت ببرید.

6 نکته مهم در مورد ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده

مجموع این پروسه‌ای که در قسمت قبلی گفتیم، اجرای طرح‌های زیبا و پرکار مانند طرح‌های کلاسیک را مقدور می‌کند. توجه داشته باشید که در یک سمت ورق‌های ام دی اف که مغزی کابینت را می‌سازند، رویه PVC را اجرا می کنند. سمت دیگر ورق، یک لایه سفید رنگ است که از ابتدا پشت ام دی اف خام توسط کارخانه چسبانده شده است. به کابینت ممبران، کابینت «وکیوم» و یا «کابینت روکش پی وی سی (PVC)» هم می‌گویند. در ادامه 6 نکته در مورد ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده را برای شما آورده‌ایم.

دستگاه وکیوم کابینت ممبران

 

این 6 نکته را در ساخت کابینت ممبران مورد توجه قرار دهید:

 • انتخاب کابینت ساز کابینت با تجربه و مطمئن در کابینت سفارشی ممبران، نسبت به سایر کابینت‌های سفارشی حساس‌تر است. دلیل آن را هم به شما گفتیم که انتخاب نادرست می‌تواند شما را متوجه ضرر زیادی کند.
 • پیدا کردن کارگاه‌های مطمئن کابینت آماده ممبران و خرید از سازندگان مورد اطمینان هم اهمیت زیادی دارد. کارگاه‌های ناشناخته ممکن است از ورق ممبران نامرغوب استفاده کنند.
 • طرح‌های انتخابی کابینت ممبران سفارشی، طوری نباشد که از نظر فنی مشکل ایجاد شود (در این مورد با خود کابینت سازها مشورت کنید). پیشنهاد ما این است از طرح‌های بسیار ریز و پیچیده کمتر استفاده کنید.
 • موقع خرید کابینت ممبران آماده حتما به لبه‌های کابینت دقت کنید که برنگشته باشند.
 • متریال‌های مورد استفاده کابینت سفارشی از جنس مرغوب انتخاب کنید، مثل چسب، ورق پی وی سی و غیره. در این متریال‌ها علی الخصوص چسب کابینت، اصلا و ابدا فکر صرفه جویی و کاهش هزینه‌ها نباشید!
 • معایب کابینت ممبران آماده و سفارشی را قبل از انتخاب این نوع کابینت به خوبی بشناسید.

نتیجه گیری در مورد کابینت آشپزخانه ممبران سفارشی و آماده

آیا حالا می‌توانید بگویید کابینت ممبران (در هر 2 نوع سفارشی و آماده) کابینتی لوکس و با کیفیت است یا هدر دادن هزینه‌ها است؟! ما پاسخ این سوال را به شما می‌دهیم. کابینت آشپزخانه ممبران یکی از کابینت‌های بسیار خوب و با کیفیت بازار است. طرح‌های کابینت ممبران تنوع بسیار زیادی دارند و می‌توانند هر سلیقه‌ای را راضی کنند. اما اگر بی کیفیت و بد اجرا شوند، می‌توانند کل هزینه‌های شما را هدر بدهند! پس حواستان باشد که برای ساخت کابینت ممبران سفارشی و آماده با چه کسی می‌خواهید همکاری کنید؟!

توصیه می‌کنیم با افرادی که اطلاع زیادی در مورد رزومه و کیفیت کاری آن‌ها ندارید و افرادی که قیمت کار را به صورت حیرت انگیزی پایین اعلام می‌کنند همکاری نکنید. اولویت شما برای سفارش این کابینت‌ها، باید کیفیت و مهارت کابینت ساز سفارشی و سازنده کابینت آماده باشد. چون که شما دارید هزینه زیادی انجام می‌دهید و باید روی کیفیت کار خودتان بسیار حساس و ریزبین باشید.

ما در سلام ساختمان بهترین کابینت سازهای کابینت سفارشی شهر شما را شناسایی کرده‌ایم و می‌توانیم کابینت سازهایی با کیفیت و مطمئن را به صورت کاملا رایگان به محل شما بفرستیم. همچنین با بهترین سازندگان کابینت آماده هم قرارداد داریم و می‌توانید این سازنده‌ها را از طریق سلام ساختمان پیدا کنید. کافی است فرم ثبت درخواست کابینت ساز سفارشی و یا سازنده کابینت آماده را پر کنید و منتظر تماس ما باشید.

همه کابینت سازهای کابینت سفارشی و سازندگان کابینت آماده در سلام ساختمان، دارای صفحه شخصی در سایت ما هستند که رزومه و نمونه کارهای آن‌ها را در این صفحه قرار داده‌ایم. علاوه بر این می‌توانید از مشاورهای تیم فنی ما در هنگام ساخت کابینت سفارشی و عقد قرارداد با کابینت ساز و یا هنگام خرید کابینت آماده کمک بگیرید.

در پایان برای چندمین بار تاکید می‌کنیم که کیفیت نهایی کابینت ممبران، وابستگی بسیار زیادی به مهارت و کیفیت کار کابینت ساز کابینت سفارشی و یا سازنده کابینت آماده دارد. پس انتخاب کابینت ساز و سازنده مطمئن و حرفه‌ای در ساخت کابینت ممبران، اهمیت خیلی زیادی دارد.

ممنون از اینکه به این مطلب ما توجه کردید. می‌توانید نظرات و پیشنهادات خودتان را برای ما بفرستید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

هدف ما در این مطلب این بود که مدل‌های مختلف کابینت ممبران سفارشی و آماده را به شما نشان بدهیم تا از آن‌ها ایده بگیرید. در ادامه نمونه کارهای بیشتری از کابینت ممبران سفارشی کلاسیک و مدرن که توسط کابینت سازهای تیم سلام ساختمان اجرا شده است را به شما نمایش می‌دهیم:

کابینت ممبران سفارشی اجرا شده توسط تیم سلام ساختمان 

کابینت ممبران قهوه ای

کابینت ممبران لاکچری

آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران سفید رنگ

کابینت ممبران طرح چوب

کابینت ممبران کلاسیک

کابینت ممبران سفید و لاکچری

آشپزخانه ممبران بزرگ

کابینت ممبران سفید و طلایی

کابینت ممبران مدرن مشکی

کابینت ممبران با جزیره

کابینت ممبران قهوه ای تیره

آشپزخانه بزرگ با کابینت ممبران قهوه ای

آشپزخانه روشن با کابینت ممبران سفید

آشپزخانه کوچک با کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران کلاسیک کرم

کابینت ممبران لوکس

کابینت ممبران سفید طلایی با جزیره

آشپزخانه اپن با کابینت ممبران

آشپزخانه ممبران کوچک

 

 

 

کابینت ممبران کرم

کابینت ممبران مدرن

کابینت ممبران به سبک نئوکلاسیک

کابینت ممبران مدرن

 

آشپزخانه ممبران

 

سوالات متداول

 • برای سفارش ساخت کابینت ممبران (وکیوم) باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

مهمترین نکته این است که از کیفیت کار کابینت‌ساز مطمئن شوید. نوع متریالی را که قرار است، استفاده شود، از کابینت ساز بپرسید و حتما قیمت نهایی را بعد از بازدید از محل، از کابینت ساز بگیرید؛ توجه داشته باشید که هرگز به صورت «متری» قیمت نگیرید، چون ممکن است بعداً متضرر شوید. مطالعه مقاله ما را از دست ندهید.

 

 • کابینت ممبران (وکیوم) چه سبکی دارد؟ کلاسیک یا مدرن؟!
کابینت ممبران، یکی محبوب‌ترین کابینت‌های سبک کلاسیک است. کابینت کلاسیک را با متریال‌های چوب، روکش چوب و ممبران می‌سازند. اما با توجه به گرانی کابینت تمام چوب، متریال ممبران بهترین انتخاب برای کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک است.

جستجوی کاربران برای این مطلب:

سوالات متداول

چطور ثبت درخواست کنیم؟

سلام ساختمان چیست؟

سامانه لاوان ماندگار ساختمان، با نام اختصاری سلام ساختمان، یک شرکت عضو پارک علم و فناری است، که در حوزه دکوراسیون داخلی چوبی مثل اجرای کابینت و کمد فعال است.
تا به حال بیش از 4000 پروژه کابینت و کمد در سلام ساختمان اجرا شده است.

سلام ساختمان چه مزیتی دارد؟

برخی از ویژگی‌های سلام ساختمان که به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت پروژه‌ی خود را اجرا کنید، عبارت است از:
 • مشاوره تخصصی رایگان
 • معرفی یک یا 2 کابینت ساز ارزیابی شده در شهر شما
 • ضمانت قیمت
 • ضمانت پیش پرداخت
 • ضمانت پروژه

از زمان ثبت نام تا زمان تماسِ مشاور، چقدر طول می کشد؟

اگر در شهرهای محدوده‌ی سلام ساختمان باشید (تهران، خراسان رضوی، البرز، اصفهان، کرمان، خوزستان، فارس، گیلان، آذربایجان شرقی، قم، مازندران)، کمتر از 12 ساعت کاری طول میکشد تا مشاور سلام ساختمان با شما تماس بگیرد.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟

بله، مشاوره در سلام ساختمان رایگان است. در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم:
 • مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان که بعد از ثبت نام شما در سایت صورت می‌گیرد.
 • مشاوره‌ی مستقیم با کابینت‌سازی که برای اجرای کار به شما معرفی شده‌است.
هر دوی این‌ها رایگان است.

بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟

                      بله بازدید حضوری از پروژه ها بصورت رایگان انجام می‌شود.

                  آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام می‌دهد؟

بله. ما می‌توانیم کابینت‌سازهایی به شما معرفی کنیم که به صورت حرفه ای طراحی انجام می‌دهند. فقط کافیست به پشتیبان خود اطلاع دهید که نیاز به طراحی دارید.

آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟

اگر پروژه خود را با کابینت سازی که برای شما طراحی کرده است اجرا کنید، طراحی به عنوان تخفیف پروژه خواهد بود و برای شما رایگان است. اما اگر بعد از انجام طراحی به این نتیجه رسیدید که مایل نیستید با همان کابینت ساز پروژه‌ی خود را اجرا کنید، هزینه طراحی از شما دریافت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related News