مارس 22, 2023
قیمت رنگ پلاستیک ساختمان

رنگ پلاستیک هرچند که کاربرد کمی نسبت به گذشته در رنگ آمیزی ساختمانی دارد اما یکی از رنگ های قدیمی ساختمانی است که هنوز هم کاربرد داشته و برای مواردی مثل رنگ آمیزی سقف استفاده میشه.

ارزان بودن رنگ پلاستیک نسبت به سایر رنگ های ساختمانی باعث میشه که اگه بخوایم هزینه هامون کاهش پیدا کنه، در محل هایی که استفاده از سایر رنگ ها نظیر رنگ روغن، اکرلیک و … الزامی نداشته باشه، نظیر سقف، داخل کمد های دیواری و داخل کابینت های آشپزخانه، از رنگ پلاستیک استفاده کنیم. در این مطلب میخوایم در مورد قیمت رنگ ساختمان پلاستیک پیش از سال 1402 صحبت کنیم و قیمت حدودی رنگ پلاستیک بر حسب متر مربع رو، برای اواخر بهار سال 1402 برآورد کنیم.

بعلاوه در انتها چند نکته در مورد رنگ پلاستیک بهتون میگیم تا با خیال راحت بتونین با نقاش قرارداد ببندید. رنگ پلاستیک

در ادامه ابتدا قیمت رنگ پلاستیک پیش از سال 1402 رو به ازای یک متر مربع نقاشی برای شما شرح میدیم. بعد در مورد دو عامل اساسی که روی قیمت نهایی رنگ آمیزی پلاستیک در سال 1402 اثر دارن (متریال و دستمزد) برای شما توضیح می‌دیم. در انتها با استفاده از ضرایبی که برای افزایش قیمت این دو عامل به دست آوردیم، قیمت رنگ پلاستیک رو در بهار 1402 برآورد می‌کنیم. قبل از رفتن به سراغ قیمت ها، توصیه میکنم مطلب مربوط به قیمت رنگ روغنی و مطلب مربوط به رنگ اکریلیک رو هم مطالعه کنین.

از اونجایی که معمولاً کسی برای رنگ آمیزی کل خانه ی خودش از رنگ پلاستیک استفاده نمیکنه و معمولاً تلفیقی از رنگ روغن و پلاستیک یا رنگ پلاستیک و اکرلیک و یا سایر رنگ ها استفاده میشه، پس دونستن قیمت این دو جنس از رنگ ها و اطلاع از نکات مربوط به قیمتش خیلی میتونه به ما در بستن قرارداد و پیدا کردن نقاشی با قیمت مناسب کمک کنه. قیمت رنگ پلاستیک سبز

قیمت رنگ پلاستیک قبل از سال 1402 چقدره؟

در جدول زیر قیمت رنگ پلاستیک در نقاشی ساختمان رو پیش از سال 1402 و به ازای یک متر مربع نقاشی و به تومان، مشاهده می‌کنین:  

به روز رسانی:  

نوع رنگ حداقل قیمت رنگ پلاستیک به تومان حداکثر قیمت رنگ پلاستیک به تومان توضیحات
رنگ پلاستیک در نقاشی ساختمان 0 0 در صورتی که رنگ رو خودتون تهیه کنید، حدود 40 تا 60 درصد از این مبلغ کم میشه.

نکته 1: قیمت‌های جدول بالا به ازای یک متر مربع است.

نکته 2: این قیمت بابت رنگ و اجرا باهم هست. یعنی نقاش، به ازای تهیه ی رنگ و رنگ آمیزی کامل هرمتر مربع از کار، مبالغی که در جدول بالا گفته شد رو ازتون دریافت میکنه (وابسته به زیرسازی و نوع رنگ، بازه قیمتی متفاوت است).

همون طور که در بخش توضیحات جدول گفتیم، اگر رنگ رو خودتون تهیه کنین، حدود 40 تا 60 درصد از این مبلغ کم میشه، یعنی شما بابت دستمزد نقاش مبلغی حدود 7,000 تا 15,000 تومان بابت هر متر مربع رنگ آمیزی پرداخت می کنین. البته در مقاله ی قیمت رنگ روغن هم خدمتتون گفتیم که این کار رو زیاد توصیه نمی کنیم. ترجیح بر اینه که تهیه ی رنگ رو هم بر عهده ی نقاش بذارید و کار رو به صورت کامل به اهل فن بسپارین.

رنگ پلاستیک بنفش

مراحل انجام رنگ پلاستیک، به اندازه ی رنگ روغن پیچیده و زمان بر نیستن. اما به هرحال چند مرحله داره که باید انجام بشه و این قیمتی که اعلام شد بابت انجام همه ی این مراحل در یک متر مربع است. اگر از کیفیت نهایی کار رضایت نداشته باشین، میتونین به نقاش بگین تا براتون تعداد دست بیشتری رنگ بزنه. رنگ نهایی باید به صورتی باشه که اثری از رنگ پیشین برروی اون ظاهر نباشه.

رنگ پلاستیک برای اتاق خواب

چه پارامتر هایی بر قیمت تمام شده‌ی رنگ آمیزی با رنگ پلاستیک در سال 1402 اثر گذاره؟!

جواب این سؤال، هم آسونه و هم مقداری پیچیدست. آسون به این دلیل که این پارامتر ها زیاد نیستن و خیلی راحتن. یکی قیمت رنگ و دیگری قیمت دستمزد. اما پیچیده به این دلیل که هرکدوم از این پارامتر هایی که گفتم خودشون خیلی جزئیات دارن. مثلاً قیمت رنگ وابسته به خیلی از پارامتر ها نظیر قیمت ارز هست. دستمزد نقاش هم علاوه بر مقداری که عرف اون رو تعیین میکنه، بستگی به مسائلی مثل طرح و رنگ مورد نظر شما داره و نرخ رشد تورم، به صورت تدریجی قیمت اجرا و دستمزد رو افزایش میده.

نکته مهم: هزینه متریال رنگ آمیزی، حدود 60 درصد قیمت نهایی رو تشکیل میده و هزینه اجرا و دستمزدها، 40 درصد باقی مانده از قیمت کل رو شامل میشه. ما برآورد قیمت رنگ آمیزی در سال 1402 رو، از طریق اعمال کردن ضرایب افزایش قیمت این دو عامل در قیمت‌های کنونی به دست آوردیم.

رنگ پلاستیک سرمه ای

طبیعتاً اگر نقاشی شما ساده و بدون هیچ پیچیدگی یا ظرافتی باشه، دستمزد نقاش همین مقداره که گفتیم اما اگر طرح شما دارای ظرافت یا پیچیدگی خاص باشه یا اینکه تعداد رنگ های بیشتر از یک نوع بخواین، احتمالاً در پرداختی شما به نقاش، نسبت به طرح ساده تفاوت ایجاد میشه. مثلاً وجود گچبری در سقف و تمایل شما برای رنگ آمیزی گچبری به صورت دو رنگ، میتونه مقدار هزینه ی شما رو افزایش بده.

نقاش ها عموماً برای رنگ زدن درب ها و چارچوبشون، گچ بری ها و سایر موارد مشابه به گچ بری، که اصطلاحاً بهشون ابزار گفته میشه، هزینه ی جداگانه ای دریافت میکنن که محاسبه ی این هزینه و به توافق رسیدن سر اون هم، مساله ی مهم و تعیین کننده ای در مقدار هزینه ی پرداختی شما داره.

برآورد قیمت رنگ پلاستیک در اواخر بهار سال 1402

در جدول زیر، برآورد قیمت رنگ پلاستیک در اواخر بهار سال 1402 رو، برای سه سناریوی قیمتی مختلف به دست آوردیم. (در سناریو خوش بینانه فرض می‌کنیم که در سال جدید، کمترین میزان افزایش قیمت رو داریم. در سناریوی واقع بینانه، افزایش قیمت رو نزدیک به واقعیت برآورد می‌کنیم. سناریوی بد بینانه هم مربوط به بیشترین حالت افزایش قیمت‌ها در سال جدید است.)

نوع رنگ

سناریو

حداقل قیمت رنگ پلاستیک به تومان

حداکثر قیمت رنگ پلاستیک به تومان

رنگ پلاستیک در نقاشی ساختمان

خوش بینانه

 23,000

 53,000

واقع بینانه

 25,000

 56,000

بد بینانه

 28,000

 65,000

حالا که با قیمت حدودی رنگ پلاستیک آشنا شدین، در ادامه به نکات قیمتی مهمی می‌پردازیم که باعث میشه سرتون کلاه نره…

رنگ پلاستیک سبز ساختمان

نکته خیلی مهم: چجوری قیمت تمام شده رو محاسبه کنیم که کلاه سرمون نره؟!

بنظر شما باید چجوری قیمت تمام شده رو محاسبه کنیم تا کلاه سرمون نره؟! بهتون میگم که زیاد هم محاسبه نمیخواد! چجوری؟! خیلی راحته. شما از هرکسی خواستین قیمت بگیرین، بهش بگین: «آخرش چند؟!!!!»

به عبارت دیگه، قیمت تمام شده از نقاش ها بگیرین و اصلاً اصرار و پافشاری بابت قیمت گرفتن از پشت تلفن نداشته باشین. حتماً با چند نفر تماس بگیرین و ازشون ابتدا یک قیمت حدودی بابت هر متر مربع کار بگیرین. سپس از اونها دعوت کنین تا محل شما رو بازدید کنن و طرحی که مدنظرتونه رو به طور کامل براشون توضیح بدید و در نهایت ازشون بخواین با توجه به متراژ منزل شما و طرح مورد نظرتون یک قیمت تموم شده یا اصطلاحاً «قیمت چکی» بهتون بدن! برای اطلاعات بیشتر میتونید مطلب نحوه محاسبه قیمت نقاشی ساختمان رو مطالعه کنید.

پس حواستون باشه که حتماً قیمت تمام شده بگیرین و قیمت متری نگیرین. درسته که قیمت متری حدودی از قیمت تمام شده رو تعیین میکنه اما با توجه به همون مسائلی که گفتم و پیچیدگی های اجرای رنگ آمیزی خانه، شما کار راحت تر رو انجام بدین و از نقاش بخواین بهتون بگه در نهایت چقد از شما پول میگیره تا کل پروژه رو به سرانجام برسونه. البته برای رنگ آمیزی رنگ پلاستیک، به صورت مستقل اقدام نمیشه و معمولاً رنگ پلاستیک در خلال سایر رنگ ها و به عنوان مکمل برای اون در قسمت های مختلف مثل سقف و داخل کمد های دیواری استفاده میشه.

پس از چند نفر بخواین که بیان و بهتون قیمت بدن و در نهایت با مقایسه ی همه ی جوانب، بهترین نقاش رو که کار باکیفیت در کنار قیمت مناسب رو بهتون ارائه میده، انتخاب کنید. محاسبه قیمت رنگ ساختمانی

حواستون باشه که همه چیز قیمت نیست و کیفیت کار هم خیلی مهمه. موارد مهمی هم مثل نظافت محلی که رنگ آمیزی شده بعد از پایان پروژه هم مسائلی پیش پا افتاده است و اصلاً به چشمتون نمیاد. اما میتونه براتون هزینه داشته باشه. بهتره در مورد این جور جزئیات هم با نقاش به توافق برسین.

در پایان مجدد بهتون توصیه می کنیم که برای قیمت گرفتن نقاشی ساختمان، اصلاً به قیمت متری کفایت نکنین و از نقاش بخواین تا از محل شما بازدید کنه و بهتون یک قیمت تمام شده ی نهایی بده و براساس همون با بهترین نقاشی که پیدا کردید، قرارداد محکمی ببندین.

ممنونیم که به مطلبمون در مورد قیمت رنگ پلاستیک توجه کردید. نظرات و سؤالات خودتون رو حتماً برای ما در قسمت کامنت های همین مطلب بفرستید.

جستجوی کاربران برای این مطلب:

چطور ثبت درخواست کنیم؟

سلام ساختمان چیست؟

سامانه لاوان ماندگار ساختمان، با نام اختصاری سلام ساختمان، یک شرکت عضو پارک علم و فناری است، که در حوزه دکوراسیون داخلی چوبی مثل اجرای کابینت و کمد فعال است.
تا به حال بیش از 4000 پروژه کابینت و کمد در سلام ساختمان اجرا شده است.

سلام ساختمان چه مزیتی دارد؟

برخی از ویژگی‌های سلام ساختمان که به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت پروژه‌ی خود را اجرا کنید، عبارت است از:
  • مشاوره تخصصی رایگان
  • معرفی یک یا 2 کابینت ساز ارزیابی شده در شهر شما
  • ضمانت قیمت
  • ضمانت پیش پرداخت
  • ضمانت پروژه

از زمان ثبت نام تا زمان تماسِ مشاور، چقدر طول می کشد؟

اگر در شهرهای محدوده‌ی سلام ساختمان باشید (تهران، خراسان رضوی، البرز، اصفهان، کرمان، خوزستان، فارس، گیلان، آذربایجان شرقی، قم، مازندران)، کمتر از 12 ساعت کاری طول میکشد تا مشاور سلام ساختمان با شما تماس بگیرد.

مشاوره ی سلام ساختمان رایگان است؟

بله، مشاوره در سلام ساختمان رایگان است. در سلام ساختمان دو نوع مشاوره داریم:
  • مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان که بعد از ثبت نام شما در سایت صورت می‌گیرد.
  • مشاوره‌ی مستقیم با کابینت‌سازی که برای اجرای کار به شما معرفی شده‌است.
هر دوی این‌ها رایگان است.

بازدید حضوری در سلام ساختمان رایگان است؟

                      بله بازدید حضوری از پروژه ها بصورت رایگان انجام می‌شود.

                  آیا سلام ساختمان طراحی هم انجام می‌دهد؟

بله. ما می‌توانیم کابینت‌سازهایی به شما معرفی کنیم که به صورت حرفه ای طراحی انجام می‌دهند. فقط کافیست به پشتیبان خود اطلاع دهید که نیاز به طراحی دارید.

آیا طراحی در سلام ساختمان رایگان است؟

اگر پروژه خود را با کابینت سازی که برای شما طراحی کرده است اجرا کنید، طراحی به عنوان تخفیف پروژه خواهد بود و برای شما رایگان است. اما اگر بعد از انجام طراحی به این نتیجه رسیدید که مایل نیستید با همان کابینت ساز پروژه‌ی خود را اجرا کنید، هزینه طراحی از شما دریافت می‌شود.

ما درخدمتیم! از اینجا درخواست بدین تا با شما تماس بگیریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *